فهرست
پرسپولیس- نفت MIS؛ یحیی به فکر پایان خوش
پرسپولیس- نفت MIS؛ یحیی به فکر پایان خوش

پرسپولیس- نفت MIS؛ یحیی به فکر پایان خوش

آی اسپورت - پرسپولیس مثل نیم فصل اول که از دو بازی‌اش مقابل سایپا و نفت آبادان چهار امتیاز کسب کرده بود الان هم با همین شرایط به مصاف حریف جنوبی‌اش می‌رود. در آن بازی که بدون گل در هوای بارانی ششم آذرماه برگزار شد سیامک نعمتی در دقیقه 38 از روی نقطه پنالتی بهترین فرصت گلزنی را از دست داد و یحیی گل‌محمدی که به دلیل دریافت کارت قرمز در بازی هفته دوم مقابل صنعت نفت اخراج شده بود از روی سکو حسرت زیادی خورد. قرمزهای پایتخت در دقیقه 77 و 89 آن بازی هم دو فرصت ایده‌آل دیگر را توسط بشار رسن و شجاعی از دست دادند.

اما حالا شرایط هر دو تیم نسبت به آن بازی فرق کرده است. نفت مسجدسلیمان سرمربی‌اش را تغییر داده و آنها با تفکرات داریوش یزدی به میدان خواهند آمد. در طرف مقابل، پرسپولیسی‌ها هم با اضافه شدن ترابی و مغانلو و احتمالاً فرشاد فرجی تیمی قدرتمند بخصوص در فاز هجومی شده‌اند.

یحیی گل‌محمدی که بیش از قبل سایه سپاهان را کنار خود احساس می‌کند و می‌داند که بازی آنها با تراکتور 30 دقیقه بعد از بازی خودشان به پایان می‌رسد پس باید برنده از زمین خارج شوند تا استرسی بابت نتیجه آن بازی نداشته باشند. امروز دست سرمربی پرسپولیس داخل زمین و روی نیمکت پر است و می‌تواند در هر لحظه از بازی چیدمان و سیستم بازی‌هایش را تغییر دهد.

اینکه هر دو تیم می‌خواهند با دست پر به استقبال سال نو بروند کاملاً طبیعی است. اما شاید برای نفتی‌ها تساوی در خانه پرسپولیس نتیجه بدی نباشد اما تیم تهرانی فقط به پیروزی فکر می‌کند. آنها که در نیم فصل اول از نداشتن گلزن ششدانگ امتیازهای باارزشی را از دست دادند حالا فقط کافی است که خوب تغذیه شوند. همین مهم انتظارات را از گل‌محمدی زیاد می‌کند.

آنها از دو بازی قبلی‌شان دو تساوی به دست آوردند و در جام حذفی هم مغلوب تیم لیگ یکی خیبر خرم‌آباد شدند. این اتفاق باعث شد تا بیش از گذشته به خودشان بیایند و همه تمرکزشان را روی لیگ بگذارند. وحید خشتان و فردین رابط مهاجم سابق استقلال به این تیم اضافه شده‌اند. داریوش یزدی چند روز پیش مدعی شده بود که «پرسپولیس یکی از تیم‌های بسیار خوب کشور است و از نظر کیفیت فنی دارای قابلیت‌های خوبی است. ما می‌دانیم بازی بسیار سختی داریم اما مطمئن باشید که حریف دست و پا بسته‌ای نیستیم و اگر تمام برنامه‌های مدنظر ما در بازی پیاده شود، حتی شکست دادن پرسپولیس در آزادی هم دور از دسترس نیست. به بازیکنانم امیدوارم و آنها نشان داده‌اند که توانایی شکست پرسپولیس را دارند. از پرمهره بودن پرسپولیس و صدرنشینی این تیم هراسی نداریم و بازیکنانم می‌توانند با هر تیمی مقابله کنند. امیدوارم روز بازی که تعیین کننده است، بازیکنان وظایف خود را انجام دهند و با تلاش بیشتر بتوانیم نتیجه لازم را کسب کنیم.» به هرحال همه این صحبت‌ها برای قبل از بازی است و دو مربی باید امیدوار باشند که روز خوب شاگردان‌شان باشد.

از آن طرف خیلی بعید است که تغییر زیادی در ترکیب پرسپولیس رخ دهد. البته که برخلاف بازی با مس نوین کرمان نفراتی همچون امیری، لک و نوراللهی به ترکیب اضافه می‌شوند. نفتی‌ها در هشت مسابقه‌ای که در خارج از خانه برگزار کردند آمار ضعیفی داشتند. زدن یک گل در 720 دقیقه و کسب هفت امتیاز نشان می‌دهد که آنها در زمین حریف مشکلات خاص خودشان را دارند. در حالی که پرسپولیس با هفت پیروزی، دو تساوی و بدون باخت بهترین تیم بازی‌های داخل خانه است.

بیژن حیدری در حالی برای دومین مرتبه بازی این هفته سرخ‌ها در لیگ بیستم مقابل نفت مسجد سلیمان را سوت خواهد زد که در هفته ششم در بازی پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن اصفهان نیز برای سرخ‌ها سوت زد، مسابقه‌ای که پرسپولیس در حالی به تساوی یک- یک برابر ذوبی‌ها رضایت داد که در اواخر آن بازی این داور به خاطر درگیری که بین بازیکن ذوب‌آهن و سعید آقایی رخ داد، هر دو بازیکن را از زمین اخراج کرد.

 

 

آمار

پرسپولیس- نفت مسجدسلیمان

1- پرسپولیس: کمترین باخت و کمترین گل خورده فصل

2- نفت در بازی‌های بیرون از خانه این فصل فقط یک گل زده

3- یک برد پرسپولیس، یک برد نفت و 5 مساوی در لیگ برتر

4- پرسپولیس: 546 دقیقه بدون گل خورده

5- نفت در 12 بازی آخرش فقط 3 بار کلین شیت کرده

 

     
آی اسپورت
2021-03-18 13:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر