فهرست
گیت‌هایی که هواداران را می‌بلعند
گیت‌هایی که هواداران را می‌بلعند

گیت‌هایی که هواداران را می‌بلعند

آی اسپورت - در حالی که زیرساخت مناسبی برای اینترنتی شدن فروش بلیت‌ها و الکترونیکی شدن ورود به ورزشگاه‌ها در بسیاری از شهرها تعبیه نشده اما مسئولان فدراسیون فوتبال به هر ترتیب ممکن و حتی به قیمت خالی شدن ورزشگاه و بی‌تفاوت شدن مردم نسبت به فوتبال، می‌خواهند با این زیرساخت‌های ضعیف، هر طور که شده مردم با تهیه بلیت اینترنتی وارد ورزشگاه شوند. تجربه چند هفته اخیر و واکنش‌های منفی مردمی در بسیاری از شهرها نشان داده تا وقتی که زیرساخت‌های مناسب برای این مقوله آماده نشود، روزبه‌روز شاهد استقبال ضعیف‌تر مردم در ورزشگاه‌ها خواهیم بود. یکی از شهرهایی که از این اتفاق بیشترین آسیب را دیده، قائمشهر و هواداران پرشور نساجی هستند.

در نخستین بازی خانگی نساجی و پیکان شاهد سکوهای خالی ورزشگاه شهید وطنی بودیم که برای همگان این مسأله شگفت‌انگیز بود. حضور ۱۰ الی ۱۵ هزار نفره هواداران نساجی در هر بازی فصل گذشته لیگ برتر در ورزشگاه وطنی به ۴ هزار نفر نزول پیدا کرد. مضاف بر اینکه باشگاه نساجی بیشترین ضرر را از این اتفاق خواهد دید، هم به لحاظ مالی و هم حمایت هواداری، رفته رفته شاهد موج بی‌انگیزگی مردم نسبت به فوتبال نیز خواهیم بود. متأسفانه به‌دلیل آفلاین بودن گیت‌های الکترونیکی، ۵ ساعت مانده به شروع بازی، زمان بلیت‌‌‌فروشی به پایان می‌رسد و این بزرگ‌ترین ایراد این طرح است.

اگر گیت‌های الکترونیکی از سازوکاری آنلاین بهره‌مند بود، حتی وسط بازی هوادار می‌توانست بلیت بخرد و وارد ورزشگاه شود اما در حال حاضر ۵ ساعت قبل از بازی بلیت‌فروشی تعطیل می‌شود. مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش باید تدبیری در این خصوص کنند تا اینچنین هواداران فوتبال کم نشود و تیم‌ها ضرر نکنند. اجرا و پیاده‌سازی هر قانونی نیاز به فرهنگ‌سازی و آماده‌سازی زیرساخت دارد اما متاسفانه در موضوع بلیت‌فروشی الکترونیکی به این موارد توجهی نشده است.

     
آی اسپورت
2019-09-22 00:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر