فهرست
سناریوهای ایران در شب بزرگ؛ پادشاهی و سقوط
سناریوهای ایران در شب بزرگ؛ پادشاهی و سقوط

سناریوهای ایران در شب بزرگ؛ پادشاهی و سقوط

آی اسپورت - خیلی خوب یا خیلی بد، امشب شب سرنوشت سازی برای تیم ملی خواهد بود. گرفتن سه امتیاز بازی اول با مراکش و تساوی اسپانیا و پرتغال، ایران را در صدر جدول گروه قرار داده است. امشب، احتمال صعود قطعی و حتی صدرنشینی ایران وجود دارد و در طرف مقابل، ممکن است اوضاع آنقدر بد شود که ایران برای صعود، هفته آخر نیاز به شکست پرتغال داشته باشد. سناریوهای متفاوتی که برای تیم ملی، فاصله‌ای به اندازه عرش تا فرش خواهد بود.

سناریوی رویایی

اگر مراکش در بازی قبل از ایران و اسپانیا بتواند پرتغال را متوقف کند، صدرنشینی ایران با شکست اسپانیا قطعی خواهد شد. در این حالت مراکش و اسپانیا یک امتیاز و پرتغال دو امتیاز خواهند داشت و هیچکدام، هفته آخر به ایران ۶ امتیازی نمی‌رسند. این سناریو شاید در عمل بیش از حد رویایی باشد اما فوتبال، قبلا هم نشان داده حد و مرزی برای اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی نمی‌شناسد. مثل گروه مرگ ۴ سال قبل که کاستاریکا قبل از همه صعودش را قطعی کرد و صدرنشین شد. بردن اسپانیا، تحت هر شرایطی صعود ایران را قطعی می‌کند اما در سناریوی رویایی همزمان با تساوی مراکش و پرتغال صدرنشینی تیم ملی هم قطعی می‌شود.

سناریوی معمولی

بردن پرتغال در بازی آخر، کار سختی خواهد بود اما در یک حالت، ایران هفته آخر با یک مساوی هم می‌تواند تیم صعود کننده از گروه مرگ باشد. با توجه به تساوی پرگل اسپانیا و پرتغال و برد خفیف ایران مقابل مراکش، اگر پرتغال و اسپانیا مراکش را شکست دهند می‌توانند به لطف گل‌های زده بیشتر به مرحله بعد برسند. شانس ایران، متوقف شدن پرتغال مقابل مراکش است. اگر مراکش پرتغال را شکست دهد یا این تیم را متوقف کند، ایران هفته آخر با یک مساوی مقابل پرتغال هم صعود می‌کند. بدون توجه به هر نتیجه‌ای که در بازی ایران و اسپانیا بدست بیاید.

سناریوی تلخ

اگر ایران به اسپانیا ببازد و پرتغال مراکش را ببرد، ایران به رده سوم گروه صعود می‌کند و هفته آخر فقط با شکست پرتغال می‌تواند به دور بعد برسد. سناریویی که حداقل در پیش بینی‌ها، محتمل‌ترین سناریوی دور دوم گروه است. ایران باید امیدوار باشد حداقل یک بخش سناریو، عملی نشود تا روز آخر برای بردن مقابل پرتغال به زمین نرود و در پایان روز دوم هم یکی از دو تیم بالای جدول باقی بماند.

نود

۱    
آی اسپورت
2018-06-20 16:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر