فهرست
پرسینگ؛ سیتی عالی، آرسنال ضعیف!
پرسینگ؛ سیتی عالی، آرسنال ضعیف!

پرسینگ؛ سیتی عالی، آرسنال ضعیف!

آی اسپورت - اگر مایل هستید بدانید کدام تیم‌های لیگ برتری در امر پرسینگ موفق هستند و کدامیک از آن‌ها در بازیسازی از عقب زمین مشکل دارند، این مطلب برای شماست. بر طبق تحلیل‌ها، بورنموث و آرسنال در بازیسازی از عقب زمین مشکل دارند ولی منچسترسیتی در هر دو زمینه یاد شده، بهترین عملکرد را دارد.

شما در حال خواندن گزارش تلگراف هستید: بورنموث در فصل جاری لیگ برتر بیش از هر تیمی به خاطر توپ لو دادن در نیمه زمین خودی، به حریفان فرصت شوتزنی داده است (32 بار). به عبارت دیگر آن‌ها در مناطق خطرناکی توپ لو می‌دهند و دیگر آن بازیسازی عقب زمین را که مدتی آوازه آن را یدک می‌کشیدند، به همراه ندارند. استفاده از زوج‌های ناهماهنگ در قلب خط دفاعی در پی مصدومیت برخی از عناصر اصلی تیم و همچنین استفاده از جفرسون لرما مقابل آن‌ها که بیشتر از آن که طراح باشد به عنوان یک تخریبگر شناخته می‌شود، این معضل را برای تیم ادی هاو ایجاد کرده است. پس از بورنموث، نوریچ و استون ویلا به ترتیب با دریافت 28 و 27 شوت که پس از لو دادن توپ در نیمه زمین خودی از راه رسیده است، ضعیف‌ترین عملکرد را در بازیسازی از عقب زمین داشته‌اند. جالب این که آرسنال از این حیث با دریافت 23 شوت، از آخر پنجم است. جالب است بدانید از این 23 شوت، 22 مورد به دوران اونای امری تعلق دارد و یعنی میکل آرتتا با بازگشت به آرسنال، تا حد زیادی مشکل این تیم در بازیسازی را حل کرده است.

آرسنال نه تنها پنجمین تیمی است که بیشترین فرصت شوتزنی را به حریفان پس از لو دادن توپ در زمین خودی داده است، از حیث بهره بردن از اشتباهات دفاعی حریفان هم در رده چهارم ضعیف‌ترین عملکرد‌ها قرار دارد.

منچسترسیتی به لطف مدافعان پا به توپ خود، در زمینه بازیسازی از عقب زمین بهترین رکورد را دارد و توپ لو دادن آن‌ها فقط 10 بار به خلق موقعیت برای حریفان منجر شده است. پس از آن‌ها واتفورد و برنلی قرار دارند که به خاطر بازی مستقیم خود، خیلی کم ریسک بازیسازی از عقب زمین را به جان می‌خرند. اما از نظر تهاجمی، جای تعجب ندارد که بدانیم منچسترسیتی و لیورپول به ترتیب با 34 و 32 شوت حاصل از پس گرفتن توپ در نیمه زمین حریف، بهترین رکورد را ثبت کرده‌اند. پس از این دو تیم، ساوتهمپتون با 27 شوت قرار دارد که نشان می‌دهد چرا پایبند ماندن آن‌ها به رالف هازن هوتل تصمیم درستی بوده است. آرسنال تنها تیمی است که در هر دو دسته بندی (بازیسازی از عقب زمین و موفقیت در پرسینگ) جزو پنج تیم ضعیف قرار می‌گیرد. هیچ تیمی کمتر از آرسنال (11) بعد از باز پس گیری توپ در نیمه زمین حریفان شوت نزده است که این نشان می‌دهد آن‌ها همیشه در تحت فشار گذاشتن مدافعان حریف ضعیف عمل کرده‌اند. شاید هم آن‌ها پس از صاحب توپ شدن، توانایی خلق موقعیت و شوتزنی ندارند.

۱    
آی اسپورت
2020-02-08 19:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر