فهرست
فوتبالیستی در دنیای دیگر؛ سرور و کتاب
فوتبالیستی در دنیای دیگر؛ سرور و کتاب

فوتبالیستی در دنیای دیگر؛ سرور و کتاب

آی اسپورت – بالانس‌های پشت سر هم و سریع سرور جباروف و البته لذت خاصی که او از گل زده خودش برد خیلی‌ها را به واکنش و تعجب واداشت. مردی در ۳۵ سالگی این همه آماده و آن همه شاد و پر انرژی؟ چطور ممکن است؟ پاسخ این پرسش را می‌توانید در رختکن پیدا کنید، آنجا که جباروف نه در فضای مجازی که در کتاب غوطه ور است. در واقع جباروف دنیای دیگری را تجربه می‌کند، او آرام است و در حال مطالعه.

بازیکنان دیگر در آن دقایق که منتظر اتوبوس هستند یا لباس پوشیده‌اند و منتظر ورود به زمین چمن هستند تا خودشان را گرم کنند یا در اتوبوس و هواپیما و... همه در گوشی‌های موبایل سیر می‌کنند اما جباروف در حال مطالعه است. او جنس دیگری دارد. در استقلال یک بازیکن دیگر هم بود که چنین فضایی داشت، ساموئل ملقب به الماس سیاه. او هم اهل کتاب بود و وقتی چنین نمی‌کرد در حال تمرکز بود. او موسیقی گوش می‌کرد و قبل از بازی و گرم کردن خودش را به نزدیکی‌های چمن می‌رساند و بازی را شبیه‌سازی می‌کرد. اتمسفر ورزشگاه را ارزیابی می‌کرد، زمین را نگاه کرده و تشویق هواداران را اندازه‌گیری می‌کرد. او حتی آب میوه نمی‌خورد بلکه خود میوه را با خودش در ساک حمل می‌کرد و آن زمان که بازیکنان آب میوه با قند می‌خوردند او سیب می‌خورد.

ساموئل هم نمونه کامل یک بازیکن حرفه‌ای بود و آرامش بی‌بدیلی داشت و اهل مطالعه بود. اکثر بازیکنان خارجی که به ایران می‌آیند اینگونه نیستند، برخی بسیار حاشیه دارند، برخی بسیار بی ادبند اما جباروف و ساموئل دنیای دیگری داشتند و با وجود سن بالا جزو بهترین‌های تیم خود بودند. زندگی سالم و البته کنترل شده را می‌توانید در اینگونه بازیکنان ببینید. می‌توانید تفاوت را در چنین بازیکنانی احساس کنید.

۳۶ ۴  
آی اسپورت
2017-08-17 11:15:00
نظر دهید

۴ نظر
ریزگرد سرخ آسیا
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۰۱
طرفداران پیزوری ناراحت نشین از بازیکن های خارجی شما هم تعریف می کنه آی اسپورت
ادبیات و شعور و کلام شما
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۰۴
نشان از عمق سطح فرهنگی خانواده شما داره...
جمشید محبی
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۰۸
‏هر کدوم از این سه مورد رو نداشتید، بچه درست نکنید
توان مالی برای پشتیبانی و بزرگ کردنش
دانش لازم برای تربیتش
مهر بی دریغ و بی پایان
#روانشناسی
بابک
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۰۷
آب میوه و کتاب چه ربطی به بالانس زدن داره اخه؟؟؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر