فهرست
براي دربي بازها؛ بازیِ رگِ گردن و غیرت
براي دربي بازها؛ بازیِ رگِ گردن و غیرت

براي دربي بازها؛ بازیِ رگِ گردن و غیرت

آی اسپورت - دوباره برنامه‌هاي تلويزيوني و سايت‌هاي خبري و روزنامه‌ها پرشده‌اند از توصيه‌هاي اخلاقي به سيدجلال حسيني و سيد مهدي رحمتي. اينكه جوان‌ترها با اخلاق بوده‌اند و يكي جلوي با تجربه‌ها را بگيرد. واقعا اين توصيه‌ها چه فرقي با آن جشن مضحك قبل از داربي دارد؟ اصلا چرا بايد در چنين بازي كه ميليون‌ها نفر پاي تلويزيون ميخكوب مي‌شوند از بازيكن‌ها بخواهيم كه درگير نشوند، چالش ايجاد نكنند و سربه زيرتر از هميشه بازي كنند. نتيجه اين توصيه‌ها هماني مي‌شود كه دوباره برسيم به نتيجه‌هاي بي خاصيت صفر-صفر و يك-يك.

چرا واقعا عده‌اي داربي را با پيك نيك خانوادگي عصرهاي پنج شنبه در پارك‌هاي شهر اشتباه مي‌گيرند؟ داربي براي ما فوتبالي‌ها يعني جنگ. يعني تعصب. يعني زدن و بردن. همين هاست كه داربي را براي فوتبال بازها متفاوت‌تر از بازي‌هاي ديگر مي‌كند. همه جاي دنيا همين است. از ليگ جزيره تا لاليگا و سري آ و همين سوپرليگ تركيه كه بيخ گوش‌مان است. كجاي دنيا در داربي‌ها انتظار دارند بازيكن‌ها بدون درگيري از زمين خارج شوند؟ اين را فقط ما عشق فوتبالي‌ها مي‌دانيم كه داربي بازي رگ گردن و غيرت است. بازي متعصب‌هاست. تيمي مي‌تواند دل هوادارانش را راضي نگه دارد كه بازيكن‌هايش سر و كله‌شان را جلوي توپ گذاشته و براي هر ثانيه‌اش به نفس بيافتند.

فكر مي‌كنيد چه چيزي باعث مي‌شود هواداران پرسپوليس ثانيه‌هاي آخر بازي را ايستاده تماشا كنند و حتي بعد از باخت هم تيم‌شان را تشويق كنند و كمي با رضايت به خانه‌هايشان بروند؟ اگر آن ثانيه‌ها سيد جلال دست‌اش را روي صورت سيدمهدي مي‌كشيد و او را مي‌بوسيد هوادارها راضي‌تر از الان بودند؟ تنها چيزي كه آن همه هوادار را لحظاتي ميخكوب كرد همين رگ گردن سيد جلال و درگيري بود. تيمي كه نمي‌خواهد ببازد بايد نشانه‌هايش را به هوادارانش نشان بدهد. ديروز سيد جلال و پرسپوليس اين نشانه را به هوادارانش نشان دادند و به همين خاطر باز هم با وجود باخت تشويق شدند.

۱۶ ۴  
آی اسپورت
2017-02-13 13:11:00
نظر دهید

۴ نظر
قباد
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۲۸
خخخ چ استدلال بامزه یی
۷
علی
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۴۰
شما به بی اخلاقی رحمتی و سید جلال میگی غیزت؟؟؟؟
ای باباااااااااااااااااااااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!
۷
محمدعلی
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۴۰
بی اخلاقی ، بی اخلاقیه نمیشه توجیح کرد اما چرا رفتارهای از جنس سید جلال نشانه غیرت بحساب میاد رفتار سید جلال در تمام فوتبال دنیا تحریک تماشاگران برهم زدن مسابقه بحساب میاد با کارت داور و جریمه ها و محرومیتهای سنگین رو برو میشه متاسفانه دیروز محسن مسلمان با پیروی از همین روش شروع کننده شعله درگیری در مسابقه بود که باز با کمال تاسف گذر داور از رفتار او باعث اشوب اخر بازی شد این رفتارها سالهاست در فوتبال دنیا منسوخ شد دوران هری کین ها یاپ استمها اریک کانتونها پویولها سالهاست به پایان رسید امروز تعصب در ارامش و کنترل رفتاری و اعصاب برای موفقیت تیم هاست سید جلال الان سالهاست تافته جدا بافته شد از بازیکنهای دیگر با مصاحبه ها و اعتراض های بی پایان به داور ایا کسی به یاد دارد که در کدام مسابقه سید جلال به ساده ترین سوت داور اعتراض نکرده باشد مدارا کردن با این دست بازیکنها عاقبت باعث از بین رفتن روح واقعی فوتبال و خوشونت بی دلیل و جاهلانه خواهد شد شاید اگر در بار قبل بخاطر تحریک تماشاگران حداقل یک جلسه محرومیت را سپری میکرد امروز شاهد این رفتارها نبودیم . باید یک روز محکم جلوی این سوگلی های فوتبال ایستاد تا خدادهای جدید با ادبیات لومپن به فوتبال بحران زده وارد نشوند
۳
کیروش
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۴۸
تهش خراب کردی بازم گرایشات لنگیتو بروز دادی، تسلیت واژه ی کوچکیست
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر