فهرست
چرا فدراسیون دغدغه‌ تیم ملی را ندارد؟
چرا فدراسیون دغدغه‌ تیم ملی را ندارد؟

چرا فدراسیون دغدغه‌ تیم ملی را ندارد؟

آی اسپورت - در یک سال گذشته تیم ملی فوتبال کشورمان در دو رویداد بسیار بزرگ حضور داشت و البته باید اذعان کرد که موفقیتی برای تیم ملی فوتبال کشورمان حاصل نشد. قبل از حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در رقابت‌های جام جهانی فوتبال، فضاسازی به گونه‌ای بود که انتظارات بیش از حد بالا رفته بود و برخی صحبت‌ها این انتظارات را به اوج خود رساند، که البته با احترام به برخی نظرات، هیچ گاه این انتظارات برآورده نشد و حتی می‌توان مدعی شد که برخی از بازیکنان درحد و اندازه خودشان در این رقابت‌ها ظاهر نشدند. این عرصه برای تیم ملی به پایان رسید ولی همچنان انتقادها و تمجیدها ادامه داشت.

تیم ملی فوتبال کشورمان در آستانه حضور در دومین رویداد مهم سال 97 بود، جام ملت‌های آسیا اگر بااهمیت‌تر و مهم‌تر از جام جهانی برای تیم ملی کشورمان نباشد، قطعا کمتر نبوده و نیست، دقیقاً و شاید بیشتر از روزهای قبل از جام جهانی، فضا برای حضور تیم ملی در جام ملت‌های آسیا به سمت و سوی رفت که همان انتظارات تکرار شد و شاید کمی هم بیشتر. با این وجود باز هم اتفاقی نیفتاد تا هواداران بتوانند به حداقل خواسته‌های‌شان برسند. اصرار فدراسیون برای حفظ سرمربی تیم ملی بعد از جام جهانی تنها یک دلیل داشت و آن هم حضور در جام ملت‌های آسیا بود، اما بعد از جام ملت‌ها و با ناکامی‌های که تیم ملی داشت، دیگر توجیهی برای ادامه حیات کی‌روش در فوتبال کشورمان نبود و بعد از چند سال شاهد جدایی او بودیم.

حالا چند ماهی است که سکان تیم ملی فوتبال کشورمان دست کسی نیست و بهانه فدراسیون فوتبال هم نبود مسابقات برای تیم ملی است. حتی مسئولان فدراسیون فوتبال عنوان می‌کنند که عجله‌ای هم برای انتخاب سرمربی تیم ملی ندارند. اما برای همگان واضح و مبرهن است که اینها مشتی بهانه است وگرنه چه کسی نمی‌داند که این روزها هم برای آینده تیم ملی حیاتی است، مسابقات لیگ برتر به طور فشرده در حال برگزاری است، بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در حال برگزاری است و سه تیم از کشورمان در این رقابت‌ها حضور دارند. برای هر کسی که در آینده می‌خواهد روی نیمکت تیم ملی بنشیند این روزها و این بازی‌ها بااهمیت‌تر از هر چیزی دیگری است. اما چرا فدراسیونی‌ها عجله‌ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی ندارند؟ جواب این سوال را باید در نتایج اخیر تیم ملی فوتبال کشورمان و برخوردی که با این نتایج شد، جستجو کرد. جام جهانی را در بهترین و ایده‌آل‌ترین شرایط از دست دادیم و با ناکامی رقابت‌ها را ترک کردیم، آب از آب تکان نخورد و هیچ کس حتی مواخذه هم نشد، بعد از آن جام ملت‌ها بود باز هم با ناکامی این رقابت‌ها بعد از صرف هزینه‌های گزاف برای حفظ سرمربی خارجی تیم ملی و مهیا کردن بهترین شرایط تمرینی و اردوها، ترک کردیم. اما هیچ کس خم به ابرو نیاورد و «تو» هم به کسی گفته نشد. در حقیقت در فوتبالی که برد و باخت، صعود و سقوط یکی است، چه تفاوتی می‌کند که سرمربی تیم ملی چه زمانی مشخص شود. اصلاً از دست دادن این روزها چه اهمیتی دارد وقتی قرار نیست نه کسی تشویق شود و نه تنبیه.

۴ ۲  
آی اسپورت
2019-03-18 00:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
اسمان
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷، ۰۰:۵۹
سرمربی تیم ملی انتخاب شده وقطعا برانکو هستش.وفدراسیون منتظره لیگ تموم بشه.
۱
امید
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷، ۰۶:۳۶
اگه سرمربی انتخاب شد و برانکو نبود همین جا بیا بگو گوه زیادی خودرم و معذرت خواهی کن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر