فهرست
تراکتور چوب زنوزی را خورد یا دنیزلی؟
تراکتور چوب زنوزی را خورد یا دنیزلی؟

تراکتور چوب زنوزی را خورد یا دنیزلی؟

آی اسپورت - محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور در یک فصل و نیمی که مالکیت این باشگاه را بر عهده گرفته، نشان داده دست به اخراج خوبی دارد و به نوعی ثبات برایش تعریف نشده است. دنیزلی چهارمین مربی تراکتور در ۱۸ ماه گذشته بود و آمار و ارقام نشان می‌دهد تصمیم اخراج او منطقی نبود. البته این نخستین بار نیست که مالک متمول تراکتور تصمیمی غیرمنطقی می‌گیرد و درست یک سال پیش و زمانی که توشاک را اخراج کرد، کار را به تقوی سپرد اما علی رغم نتایج خوب این مربی ایرانی، با او به توافق نرسید تا کار را به ژرژ لیکنز بسپارد. تمام این تصمیم‌ها برای تیمی که می‌خواهد راه قهرمانی را برای اولین بار در تاریخ خود طی کند، اشتباه است و کافی است مالک تیم تبریزی از دو رقیب سرخابی خود یاد بگیرند.

پرسپولیسی‌ها، علی رغم نتایج بد برانکو در فصل اول او و نتایج نه چندان مطلوبش در ابتدای فصل دوم و حتی سقوط تا رده پانزدهم، به مربی کروات خود اعتماد کردند و نتیجه‌اش را با هفت قهرمانی و یک نایب‌قهرمانی دیدند. استقلالی‌ها هم به خوبی و صبر و ثبات را به رقیب تبریزی خود نشان دادند؛ جایی که استراماچونی بدون برد تا هفته پنجم در رده‌های آخر جدول دست و پا می‌زد اما ناگهان همه‌چیز متحول شد تا آبی‌ها اکنون صدرنشین جدول رده‌بندی باشد. زنوزی‌ بارها در صحبت‌های اخیر خود با صدا و سیما از مدیران دولتی استقلال و پرسپولیس خواسته تا نحوه مدیریت را از او یاد بگیرند و حالا بهتر است در آموزشی متقابل، او هم ثبات و صبر را از همتایان سرخابی خود فرا بگیرد.

دیگر مشکل دو فصل اخیر نیمکت تراکتور، عدم اعتماد به جوانان است. سه مربی ۷۰ ساله یعنی جان توشاک، ژرژ لیکنز و مصطفی دنیزلی در ماه‌های اخیر روی نیمکت تراکتور نشستند و تفکرات قدیمی و البته از مد افتاده هر سه سرمربی باعث شد یکی از تیم‌های پرطرفدار ایران علی رغم هزینه‌های گزافی که در این سال‌ها کرده بود نتواند نتیجه بگیرد و تراکتوری‌ها کماکان حسرت به دل باقی بمانند. نکته جالب نیمکت تراکتور این است که هنگامی که زنوزی به مربی جوانی چون محمد تقوی (۴۷ ساله) اعتماد کرد، نتیجه‌اش را هم دید و او توانست نتایج بسیار خوبی با سرخ‌های تبریزی بگیرد.

البته شاید اصلی‌ترین، مشکل تراکتور این فصل، ناهماهنگی کمیته فنی با نیازهای تیم بود. اتفاقی که باعث شد تا تراکتور در ابتدای فصل در خط میانی تعدد بازیکن داشته باشد و در خط دفاع و خط حمله کمبود بازیکن. مصدومیت خانزاده در بازی‌های اخیر تراکتور و یک خط عقب آمدن رضا اسدی و بازی کردن در پست غیر تخصصی، کیفیت این تیم را پایین آورد به حدی که باعث شد این تیم در بازی‌های اخیر خود متحمل سه شکست و یک تساوی شود و مقابل نود ارومیه دست یکی، نتواند در ۹۰ دقیقه برنده شود. خریدهای بدون هماهنگی با سرمربی تیم، دست سرمربی ترک‌تبار را در حساس‌ترین برهه فصل خالی گذاشت. حالا باید دید راهکار آقای مالک برای ادامه فصل چیست و از این بی ثباتی و تصمیم‌های غلط درس عبرت می‌گیرد و پرشورها را از بحرانی که در آن گیر افتاده‌اند، نجات می‌دهد یا خیر.

ایسنا

۴ ۴  
آی اسپورت
2019-12-07 21:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
علی تراکتوری
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۲۱:۵۴
مشکل زنوزی هستش ولی ...
انتخاب دنیزلی از اول هم اشتباه بود یعنی با هیچ منطق و ملاکی نمیشود انتخاب دنیزلی رو توجیح کرد
اما در مورد فرصت دادن به مربی
برای فرصت دادن باید نشانه های مثبت وجود داشته باشه - تیم برانکو سال اول درسته اوایل مشکل داشت و نهایتا نایب قهرمان شد ولی اون سال در ابتدای لیگ این تیم مشکل دروازبان داشت و ...
تراکتور الان 11 بازی انجام داده برای فرصت دادن به سرمربی کمه !! زمانی بحث فرصت دادن مطرح میشه که مثلا تیمی در سه چهار بازی اول خودش خوب نتیجه نگیره و مربی رو اخراج کن نه هفته های اخر نیم فصل
اوایل فصل تراکتور با استفاده از خلاقیت بازیکنان یک بر صفر چند تیم رو برد و بالا اومد ولی الان یک بر صفر تبدیل شده به صفر صفر مقابل شاهین !!!توی این ۱۱ بازی یه گل که بشه گفت حاصل کار تیمی بوده رو ندیدیم !!
مشکل زنوزی هست که اجازه میده توی تیم دلال ها تصمیم بگیرین
دلال هم هر چند وقت تصمیم میگیره سرمربی بیاره که چند ماه بعد اخراج بشه همین
۱
AshKanRed
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۰۱
اتفاقا این دفعه درست تصمیم گرفت ۰ چونکه برانکو سرمربی تراکتور خواهد شد و قطعا موفق خواهد شد ۰
تراکتورچی
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۳۲
مقایسه این تیمها بدون اطلاع دقیق از شرایط تراکتور غلط و نتیجه حاصله هم اشتباه خواهد بود . اینکه برانکو و استرا به کارشان ادامه داده و موفق شدند بخاطر این بود که در شروع کار بدلیل عدم شناخت نتایج ضعیف گرفتند ولی به مرور نقاط ضعف را شناسایی کرده و با ایجاد هماهنگی روند تیم صعودی شد . ولی در تراکتور قضیه برعکسه بهترین بازی تراکتور مقابل پرسپولیس در شروع فصل بود ولی رفته رفته دنیزلی با اعمال تغییرات عجیب موجبات شکست تیم را فراهم کرد مقابل صنعت نفت هر دو هافبک دفاعی تیم را روی نیمکت تبعید کرد و شجاعی دریبل زن را گذاشت هافبک دفاعی و ریسک بزرگی کرد ضمنا جلوی دفاع شد اتوبان برای نفتی ها. برابر استقلال یکدفعه بدون تمرین تیم را سه دفاعه کرد اونهم با مدافعین غیر تخصصی و خانزاده را نشوند رو نیمکت و اسدی هافبک را گذاشت دفاع وسط که روی سه گل به تنهایی مقصر بود همین اشتباهات جلوی سپاهان هم اتفاق افتاد و هیچ تعویض موثری انجام نداد . تاکتیک تیم شده تکرار مکرر پاس در عرض و پاس به عقب با ضربات اضافی هافبکها که سرعت تیم را می گیره در طول بازی بازیکنان قادر نیستند حتی یکبار با حرکات ترکیبی وارد هیجده قدم حریف بشوند تیم نه سرزن داره نه سانتر کننده . تنها تاکتیک شوت از راه دوره که اونهم با شناسایی و آنالیز رقبا خنثی شد. خلاصه افکار دنیزلی راهگشا نیست و رفتنش واجب بود. در این برهه مربی جوان و خوش فکری مثل خطیبی بهترین گزینه است که با بازیکنان گمنام و معمولی در ماشین تیم بمراتب تاکتیکی تر از تراکتور ایجاد کرده است.
۱
حسین اهوازی
يكشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸، ۰۰:۲۶
چوب هر دو رو خورد زنوزی دوست داره همه کاره باشه دنیزلی هم از پول مفت بدش نمیاد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر