فهرست
ابهام‌ بزرگ، ۸ روز تا انتخابات: قهرمانان پشت خط!
ابهام‌ بزرگ، ۸ روز تا انتخابات: قهرمانان پشت خط!

ابهام‌ بزرگ، ۸ روز تا انتخابات: قهرمانان پشت خط!

مدت زیادی است که اهالی کشتی در انتظار انتخاب رییس جدید این فدراسیون و فردی اصلح برای اداره امور کشتی هستند تا خیالشان بابت مدیریت این رشته مدال آور در ۴ سال آینده راحت شود. بعد از چند ماه بلاتکلیفی قبل از نوروز ۹۸ نام نویسی از نامزدهای انتخاباتی صورت گرفت و با ورود چند تن از قهرمانان بزرگ و خوشنام کشتی باعث شد تا همه اهالی این رشته از اینکه رقابت بین گوش شکسته ها در انتخابات شکل می گیرد، خوشحال شوند.

حدود یک ماه بعد وزارت ورزش از نظر سوابق مدیریتی نامزدهایی که مدارک کاملی داشتند را به تایید رساند و مدارک آنها را برای تایید نهایی به مراجع ذیربط ارسال کرد. با اینکه حداکثر زمان برای ارسال اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده حدود ۴۵ روز تخمین زده شده بود و مسئولان وزارت ورزش هم بر همین اساس قول برگزاری انتخابات در بهار ۹۸ را دادند، طولانی شدن این پروسه انتخابات را به تابستان کشید.

چند روز قبل مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با وجود اینکه از سوی سرپرست فدراسیون اعلام شده بود پاسخی برای ۳ تن از قهرمانان از سوی مراجع ذیربط نرسیده، تصمیم گرفتند ۲۶ تیرماه را به عنوان تاریخ انتخابات اعلام کنند. گویا مسئولان هم امیدوار بودند خیلی زود این استعلام ها به دستشان برسد و به همین خاطر سعی کردند زودتر انتخابات برگزار شود.

حالا در فاصله ۸ روز مانده تا برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی هنوز جوابی از سوی مراجع ذیربط در رابطه با احراز صلاحیت افرادی همچون علیرضا دبیر، امیررضا خادم و عباس جدیدی نیامده است. هر ۳ نفر هم از قهرمانان بزرگ کشتی بوده اند که روی سکوی المپیک هم رفته اند. آنها در سال های اخیر نیز در پست های کلیدی دولتی مشغول به کار بودند. مثلا امیررضا خادم تا همین چند ماه قبل در پست معاونت پارلمانی وزارت ورزش فعالیت می کرد و به خاطر ثبت نام در انتخابات فدراسیون کشتی از سمتش کنار رفت. یا اینکه علیرضا دبیر ۲ دوره در شورای شهر تهران حضور داشت و همین حالا عضو علی البدل این شورا به حساب می آید. عباس جدیدی نیز دارای چنین پستی در شورای شهر بود.

به هر حال در فاصله اندک مانده تا برگزاری انتخابات قرار نگرفتن نام این ۳ چهره المپیکی کشتی در میان کاندیداها تعجب اهالی کشتی را برانگیخته و حتی اعتراض برخی از اعضای مجمع را به همراه داشته است. مسئولان وزارت ورزش هم در صحبت های خود توضیح دقیقی درباره زمان تعیین تکلیف این ماجرا نمی گویند و خودشان را هم در انتظار پاسخ نهادهای نشان می دهند.

 در صورت نرسیدن صلاحیت خادم، دبیر و جدیدی انتخابات فدراسیون کشتی با حواشی بسیاری مواجه خواهد بود چون در ماههای اخیر این ۳ نفر با رایزنی بخش اعظمی از آرای مجمع را به خود اختصاص دادند و بلاتکلیف نگه داشتن آنها در آستانه انتخابات با سردرگمی اعضای مجمع همراه می شود و قطعا به سود دیگر کاندیداها خواهد بود.

۲ ۱  
آی اسپورت
2019-07-09 12:44:00
نظر دهید

۱ نظر
امیرسلیمانی
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۱۶
آقا بگید عباس آقای جدیدی باز هم با پاورپوینت اپورچونیتی ها را بریزه تو ویکنس ها :)))))))
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر