فهرست
سوژه روز؛ تماشای خانوادگی جام جهانی در تهران
سوژه روز؛ تماشای خانوادگی جام جهانی در تهران

سوژه روز؛ تماشای خانوادگی جام جهانی در تهران

آی اسپورت - سرانجام با پخش بازی‌های جام جهانی در سینماها موافقت شد. تا دیروز ابهاماتی در این باره وجود داشت اما علی سرتیپی سخنگوی شورای‌عالی اکران در این باره گفت: «بازی‌های ایران در جام جهانی فوتبال و مسابقه نیمه‌نهایی و فینال این رویداد در سینما‌های کشور پخش می‌شود. همچنین در دومین جلسه شورای‌عالی اکران هم مقرر شد در جهت حمایت از تیم ملی فوتبال کشورمان، سینما‌های متقاضی نمایش فوتبال پس از اخذ مجوز لازم از کارگروه اکران اقدام نمایند. قیمت پیشنهادی سینماداران برای بلیت فروشی 20 هزار تومان است و پخش بازی‌ها در پردیس‌هایی که 5 سالن دارند فقط در دو سالن میسر است.»

به این ترتیب بعد از استادیوم آزادی، سینماها تبدیل به دومین اماکن عمومی شدند که علاقمندان به فوتبال می‌توانند به صورت خانوادگی بازی‌های جام جهانی را در آنجا تماشا کنند. این اتفاق در جام جهانی 2014 هم رخ داد و خانواده‌ها استقبال خوبی از پخش بازی‌‎های جام جهانی در سینماها کردند. البته در آن مقطع بیشتر بازی‌های جام جهانی برزیل در چند سینما پخش شد اما از 64 مسابقه جام جهانی 2018 روسیه قرار است فقط 3 بازی تیم ملی ایران به اضافه 3 مسابقه نیمه‌نهایی و فینال در سینماها به نمایش دربیایند. مراجعه به سایت سینماتیکت نشان می‌دهد که استقبال از پخش بازی‌های تیم ملی در سینماها فوق‌العاده بوده و تقریبا تمام بلیت‌های هر 3 بازی ایران در جام جهانی در تمام سینماها به فروش رفته و تقریبا جای خالی در سینماهای پخش کننده وجود ندارد. 

تجربه تماشای بازی‌های جام جهانی در ورزشگاه آزادی هم می‌تواند تجربه جدید و جذابی باشد. به گفته مدیر مجموعه ورزشی آزادی قرار است یک نمایشگر بزرگ به مساحت 1200 متر مربع در قسمت روبروی جایگاه ورزشگاه آزادی کار گذاشته شود تا تماشاگران به همراه خانواده‌های خود، از طبقه اول و دوم ضلع غربی ورزشگاه، تماشاگر بازیهای جام جهانی از جمله دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران باشند. کافه‌ها هم علیرغم مخالفت اولیه بعضی نهادها، می‌توانند بازی‌های جام جهانی را برای مشتریان خود و علاقمندان به فوتبال پخش کنند. پس از موافقت نهادهای مربوط، چندین کافه در تهران و شهرستان‌های مختلف برای پخش این بازی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند و بلیت‌فروشی خود برای بازی‌های گروه ایران را هم آغاز کرده‌اند. استقبال از پخش در کافه‌ها هم چشمگیر بود و ظرفیت بعضی از آنها تا دیروز پر شده بود!

۲    
آی اسپورت
2018-06-14 11:27:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر