فهرست
نناد لالویچ: ایران ریگی شده در کفش ما!
نناد لالویچ: ایران ریگی شده در کفش ما!

نناد لالویچ: ایران ریگی شده در کفش ما!

آی اسپورت – رییس اتحادیه جهانی کشتی نسبت به اتفاقات اخیر در کشتی ایران واکنش تندی نشان داده است. نناد لالویچ در مصاحبه با سایت خبری  Inside the games تهدید کرد که ادامه این روند می‌تواند آسیب جدی به کشتی و ورزش ایران وارد کند. بخش‌هایی از صحبت‌های او را بخوانید:

می‌خواهم حقایق را بدانم

ایران تبدیل به ریگی در کفش‌مان شده است. برخی از اوقات چنین اتفاقاتی در کشتی رخ می‌دهد و گاهی اوقات نیز ممکن است در دیگر ورزش‌ها بیفتد. می‌خواهیم از تکرار این اتفاقات در آینده جلوگیری کنیم. دقیقا نمی‌دانیم که چه شده است، خبرهایی به ما رسیده که رییس فدراسیون کشتی ایران استعفا کرده است. در حال‌ حاضر به او دسترسی ندارم، اما می‌خواهم که حقایق را بدانم. به خصوص که مسابقات در ایران به زودی خواهیم داشت و برگزاری آنها بدون رییس فدراسیون آسان نیست. من دلیل ‌اصلی این که او چرا استعفا داده است را نمی‌دانم، اما اگر مربوط به اتفاقات اخیر باشد خوب نیست.

ورزش ایران متضرر می‌شود

ورزش ایران اگر به این روند، مسابقه ندادن مقابل ورزشکاران اسرائیل  ادامه‌ دهد ریسک زیادی را متحمل شده است. شرایط واقعا پیچیده است. ما نیاز به کمک دیگر فدراسیون‌ها و کمیته‌ بین‌المللی المپیک داریم. مسئولان ایران باید متوجه شوند که اگر نخواهند که ورزشکاران‌شان مقابل همه کشورها مبارزه کنند، نه تنها به کشتی ضربه وارد می‌کنند،‌ بلکه به تمام ورزش ایران ضربه می‌زنند.

ورزش کاملا مستقل از سیاست است

مسئولان بین‌المللی ورزش اجازه چنین اتفاقی را نمی‌دهند. تنها بازنده در آخر ورزشکاران ایران هستند. تمامی جنبش ورزش باید با هم متحد شود و به مسئولان توضیح دهد که این اتفاق دیگر نمی‌تواند رخ دهد. من صربستانی هستم، اما باید از منافع ورزشکاران کوزوو نیز حمایت کنم. ما باید بدانیم که ورزش کاملا مستقل از سیاست است. روابط بد بین کشورها نباید بر شرایط ورزشکاران تاثیر بگذارد. ما همین مشکل را با اوکراین و روسیه هم داریم، اما مسابقاتی داریم که در هر دو کشور  برگزار خواهند شد و مطمئن هستیم که ورزشکاران آنها بدون مشکل در مسابقات شرکت می‌کنند.

۱۱ ۵  
آی اسپورت
2018-03-13 12:48:00
نظر دهید

۵ نظر
f
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۱۶
برادر من دلت خوشه ها تو مملکت ما همه چی دست نا اهلشه... حتی سیاست.. چه برسه به ورزش و اقتصاد و فرهنگ و ...
آدم
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۵۸
ایران خاری است در چشم شما. سالهاست با مافیای کثیف روس ها حق کشتی گیران مظلوم ما رو میخورن و شما لال مونی گرفتید، گند دوپینگ دسته جمعی روس ها در وزنه برداری و دوومیدانی دراومد، بزودی گندش در کشتی هم در میاد و سیلاب این رسوایی شما رو هم خواهد برد.
۲ ۱
آنتی شومن
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۱۴
به آدم
باز شما دارید متعصبانه نظر میدید.ما هیچ وقت بطور نسبی هم حریف روسها نبودیم.بجز تک و توکی مثل حسن یزدانی و رسول خادم.کشتی اونها واقعا از کشتی ما سرتره.اونها نوابغ بی حرف و حدیثی مثل سایتیف داشتن.ما بدلیل اینکه هنوز با تمرینات سنتی کشتی گیران خود را اماده میکنیم عقب تریم.بله روسها نفوذ دارن ولی خدائیش کشتی گیران خوبی هم دارن.
۴
اشکان
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۴۰
نمی دونم چرا مسئولین این مملکت نمی خوان از حال و هوای انقلاب بیان بیرون
۴۰ سال گذشته دیگه این کارا مد نیست
تا کی سیاست باید در خصوصی ترین مسائل اجتماع دخالت داشته باشه
دین بوجود اومد برای خدمت به مردم
نه برای ضرر زدن به مردم به هر طریق ممکن با اسم دین
تا کی علایق شخصی هر مدیری باید خط مشی یک سازمان رو تعیین کنه نه منافع ملی
۷ ۱
جيم
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۲۶
انقلابي بازي نيست، سالها نيست .... اين شامورتي بازي بازي ها برا نود و شش درصد جامعه قاتل جون ه، برا همون چهاردرصدي ها قاتق نون ه برادر. همون ٤ درصدي كه كه به وقتش تو تلويزيون ادرس غلط هم ميده ....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر