فهرست
گزارش ویژه؛ زندگی مشترک زیر سایه تکواندو
گزارش ویژه؛ زندگی مشترک زیر سایه تکواندو

گزارش ویژه؛ زندگی مشترک زیر سایه تکواندو

آی اسپورت - مهدی خدابخشی تکواندوکار سابق ملی‌پوش ایران با ازدواج با دختر خبرنگار صربستانی تابعیتش را عوض کرد. اتفاقی که خیلی زود آن‌ها را سوژه رسانه‌های ورزشی کرد. خدابخشی که یک‌سالی با حذف از ترکیب تیم ملی به دلیل مصدومیت، دیگر در اردو‌های تیم ملی حاضر نشد، مدتی است در صربستان زندگی می‌کند. آن هم با ازدواج با یکی از تکواندوکاران تیم ملی کشورش و خبرنگار ورزشی. خدابخشی بعد از ازدواج با تانیا تاناکوویچ که حالا مهندسی IT دارد، تابعیت صربستان را هم گرفته و از این پس با هوگوی کشور جدیدش در مسابقات شرکت می‌کند.

خدابخشی جدایی اش از تکواندوی ایران را تقدیر می‌خواند‌: «تقدیر این بود که ورزش را در صربستان ادامه بدهم و برای تیم ملی تکواندو این کشور به میدان بروم. حدود ۸ ماه است که در این کشور زندگی می‌کنم و حدود ۵ ماه است که با دختر مورد علاقه‌ام که مسلمان است و عضو تیم ملی صربستان ازدواج کرده‌ام، حالا که در صربستان زندگی می‌کنم، تصمیم گرفتم همراه همسرم تانیا تکواندو را حرفه‌ای در این کشور ادامه بدهم.»

او در این‌باره با با رئیس فدراسیون هم حرف زده: «با پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو جلسه داشتم و درباره زندگی، برنامه‌های آینده و تصمیماتم صحبت کردم. او به تصمیم من احترام گذاشت و با رضایتنامه فدراسیون و مکاتبه کمیته ملی المپیک با فدراسیون جهانی تکواندو می‌توانم به فعالیتم در صربستان بپردازم.»

تکواندوکار سابق تیم ملی درباره نحوه آشنایی با همسرش ادامه می‌دهد‌: «۷ سال پیش در یکی از مسابقات بین‌المللی با تانیا تکواندوکار مسلمان تیم ملی صربستان آشنا شدم، از آن به بعد این رابطه ادامه داشت تا اینکه ۵ ماه پیش با ازدواج و زندگی مشترک‌مان را شروع کردیم.»

خدابخشی درباره مهاجرتش توضیح می‌دهد‌: «به زادگاه خودم تعصب زیادی دارم، ولی متأسفانه مادر همسرم مبتلا به سرطان است و شیمی‌درمانی را شروع کرده است و نیاز به مراقبت دارد تا درمان آن کنترل شود. همین موضوع باعث شد تا همسرم مجبور به زندگی در صربستان باشد و من نیز برای حمایت از او و مادرش به صربستان آمدم.»

او به تغییر تابعیتش اشاره می‌کند‌: «نزدیک به یک سال و چند ماه است که برای تیم ملی بازی نکرده‌ام و باید چندماه دیگر صبر کنم تا ۲ سال از آخرین حضورم درتیم ملی ایران بگذرد تا بتوانم برای صربستان مسابقه بدهم. حالا تنها می‌توانم در تورنمنت‌ها و مسابقات G۱ و G۲ حضور پیدا کنم، اما از چند ماه دیگر مشکلی ندارم و می‌توانم در تمام مسابقات مبارزه کنم.»

خدابخشی المپیک ۲۰۲۴ را هدف قرار داده است‌: «به اهدافم در ورزش حرفه‌ای رسیده‌ام، اما بزرگترین آرزوی ورزشی‌ام مدال المپیک است که تاکنون محقق نشده است. به خاطر رنکینگم برای المپیک توکیو شانس زیادی ندارم، اما امیدوارم این آرزو در المپیک ۲۰۲۴ تحقق پیدا کند تا طلبم را از المپیک بگیرم، برای رسیدن به این مهم فعالیت رسمی خودم را بعد از المپیک توکیو شروع می‌کنم.»

 

خبر ورزشی 

۶    
آی اسپورت
2019-11-07 10:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر