فهرست
آقای تاج!حتما شوخی می‌کنید؟
آقای تاج!حتما شوخی می‌کنید؟

آقای تاج!حتما شوخی می‌کنید؟

آی اسپورت - مهدی تاج بالاخره سخن گفت. او چند ماه پس از کناره گیری ناگهانی از ریاست فدراسیون فوتبال و در وانفسای تعلیق و غرامت که فوتبال ایران فعلا دارد در میان آنها دست و پا می‌زند، مقابل دوربین یک تلویزیون نشست و در مورد ابهامات پرونده ویلموتس توضیحاتی ارائه کرد. تاج نکات خود را در خصوص نحوه حضور ویلموتس در ایران و همچنین مبلغ قرارداد و ماجرای غرامت سه ماهه ارائه کرد که راستی آزمایی و بررسی آنها در این مقال نمی‌گنجد.

با این حال رییس سابق فدراسیون فوتبال در جریان انتخاب مارک ویلموتس، از نامه انجمن فرهنگی ایران و هلند به وزیر ورزش و جوانان خبر داد. نامه‌ای که در آن سه گزینه (جولین لوپتگی، هروه رنارد و مارک ویلموتس) برای هدایت تیم ملی پیشنهاد شده بودند و آقای وزیر هم با ارجاع نامه به فدراسیون فوتبال، آن را به اطلاع رییس فدراسیون رسانده و در نهایت هم نفر سوم این لیست به نیمکت تیم ملی رسید.

حالا سوال اینجاست که اساسا انجمن فرهنگی ایران و هلند بر روی چه سابقه یا تخصص یا مسئولیتی در نامه‌ای به مسعود سلطانی‌فر، برای تیم ملی گزینه معرفی می‌کند؟ آیا این مرکز علاوه بر حوزه فرهنگ، در زمینه ورزش و بالاخص فوتبال هم دستی بر آتش دارد؟ این مرکز فرهنگی که قاعدتا باید در راستای بهبود روابط فرهنگی تهران و آمستردام فعالیت کند و زمینه همکاری‌های بیشتر میان دو کشور در زمینه‌های اقتصادی، گردشگری و صنایع دستی را فراهم آورد، چگونه به شخص اول ورزش ایران دسترسی داشته و نفراتی را معرفی کرده که حتی هیچ سابقه‌ای هم در فوتبال هلند نداشته اند؟

بر فرض هم که چنین پیشنهادی از باب توصیه و خیرخواهی به تصمیم‌گیران فوتبال ایران ارائه شد، چه الزامی در این نامه وجود داشته که وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال انتخاب سرمربی تیم ملی را محدود به همین چرخه سه نفره کنند؟ آیا در داخل و خارج دیگر هیچ گزینه‌ای غیر از  این سه مربی نبود که صلاحیت هدایت تیم ملی ایران بعد از کارلوس کی‌روش را داشته باشد؟

تلاش ما برای یافتن ردپایی در خصوص اعضای فعال در این مرکز فرهنگی در اینترنت از طریق جست و جو تا به این جا نتیجه‌ای نداشته و تماس با سفارت هلند هم تا این لحظه مقدور نبوده است. آنچه عیان است؛ تاج و فدراسیون فوتبال با ویلموتس قرارداد بسته‌اند، حتی اگر یک فرد غیرفوتبالی این مربی را معرفی کرده باشد. قاعده فوتبال این است مسئولیت انتخاب سرمربی تیم ملی، با فدراسیون فوتبال است اما آقای تاج از این شوخی‌ها با ما نکنید لطفا!

۸    
آی اسپورت
2020-06-06 20:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر