فهرست
دلتنگی برای  معجزه گرها
دلتنگی برای معجزه گرها

دلتنگی برای معجزه گرها

آی اسپورت - صحنه عجیبی بود! تصویری از پله سلطان فوتبال  با مارادونا معجزه‌گری که با دست هم به راحتی گل می‌زد. این دو سالها در رسانه‌ها  با هم مشکل داشتند اما حالا پله بر روی صندلی چرخدار است و مارادونا  او را می‌بوسد.

مگر می‌شود معجزه‌گرها این گونه قربانی روزگار بشوند؟ اما با غول زمان نمی‌توان جنگید و سرانجام در مقابل آن باید زانو زد و پیری را باور کرد اما پیری هم نمی‎تواند خاطره‌ها را از بین ببرد.

جام جهانی 2018 تا به اینجای کار جدال برابرها بوده است و  شاید عربستان سعودی و پاناما تنها تیم‌های بودند که فاصله‌ها را نمایان ساختند. فوتبال برابر و جنگ برای سانتیمترها و هماوردی برای هر توپ سخن اول جام جهانی تا اینجای کار بوده است. تیم‌ها اجازه نفوذ نمی‌دهند و کمتر اشتباه می‌کنند اما  باز هم دل به معجزه‌گرها باید داد. آنهائی که در لحظه‌ای جادوی فوتبال را نمایان می‌سازند چون آن پاس کوین دی‌بروینه به لوکاکو در هنگام زدن گل دوم بلژیک که پاناما را وادار به تسلیم کرد یا هری کین که در جایی باید می‌بود که تنها فرصت برای زدن گل به تونسی‎های شجاع  بود و آن شوت کوتینیو به سویس یا هنرنمائی کریس رونالدو در برابر اسپانیا که یک‌تنه همه کار می‌کند اما دلتنگی برای ستاره‌ها همچنان باقی است .

همه نیمار را دیدیم که بیشترین خطا را برای متوقف کردنش در بازی با سوئیس انجام دادند اما بی‌گمان او چون پله نیست که در سال 1962 وقتی که فقط 17 سال داشت با آن دریبل‌هایش برزیل را به اولین قهرمانی جام جهانی رساند و یا در سال 1970 با زدن آن ضربه سر در فینال آغازگر پیروزی شکوهمند برزیلی‌ها شد.

مارادونا را با آن دریبل‌های زیبایش در جام جهانی 1990 بخاطر می‌آورم که یک‌تنه همه برزیل را جا گذاشت تا توپ را به کانی‌جیا برساند و کار را تمام کند .

گرد مولر و پائولو روسی را به یاد می‌آوریم که علیرغم همه یارگیری‌های وحشتناک باز کار خود را می‌کردند و توپ را به تور می‌دوختند. کسی می‌تواند باور کند کسی بتواند آن گلی را که فون‌باستن در فینال 1988 به تیم شوروی سابق را زد را باز تکرار کند؟

آری فوتبال تاکتیکی‌تر شده است و قدرت‌های بدنی بالاتر رفته است و سرعت هم باید چاشنی کار شود تا تیمها به نتیجه برسند اما زیبائی فوتبال با معجزه‌گرانی است که دو تن از مشاهیر آنها را در تصویری دیدیم که همه قدیمی‌های فوتبال را به روزهائی بردند که فوتبال و معجزه‌گرها جدائی‌ناپذیر بودند.

۳    
آی اسپورت
2018-06-19 18:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر