فهرست
تعویض طلایی منچستر
تعویض طلایی منچستر

تعویض طلایی منچستر

آی اسپورت - چهره‌اش هنوز شوق کودکانه‌اش را حفظ کرده است. انگار هنوز تعویض طلایی شیاطین سرخ است. مثل آن شب که آمد و کرنر ارسالی «بکهام» را به سقف دروازه «اولی کان» چسباند تا دقیقه ۹۳ قهرمان اروپا عوض شود. برای ما هواداران یونایتد دوگانه سختی بود. یک طرف «سرآلکس» با بهترین تیم تاریخ یونایتد ایستاده بود و سوی دیگر علی دایی.. «اوتمار هیتسفلد» اما انتخاب را برایمان آسان کرد. وقتی به جای چشم و چراغ ما آسیایی‌ها کج سلیقگی کرد و «کارستن یانکر» بی‌اخلاق و بی‌هنر را که در تمرینات هم شیطنت کرده بود و «علی» ما را آزرده بود، به زمین فرستاد. همین شد که با گل «تدی شرینگهام» به آسمان پریدیم و با گل «سولشر» از مدار زمین خارج شدیم. چه اهمیت داشت اگر همه ما فردایش امتحان داشتیم و چه بسیاری که افتادیم. به جای آن شاد بودیم که دراماتیک‌ترین بازی باشگاهی تاریخ را شاهد بودیم. نتیجه‌ای که بدون یک نفر قطعا رقم ‌نمی‌خورد؛ بدون یک ذخیره طلایی؛ بدون «اوله گونار سولشر».

امروز باز تعویض طلایی به میدان آمده است. پس از سه‌گانه ترسناک و دردناک مویس-لوییس-ژوزه حالا با او دوباره در ابرها سیر می‌کنیم. چهار مسابقه، چهار برد و چهارده گل زده فقط از شاگرد خلف فرگوسن کبیر برمی‌آمد. «فرگی» حالا وقتی آن بالا می‌نشیند لابد حظ می‌برد که پسر نروژی‌اش در حالی‌که بازی در زمین حریف مساوی است، دو تعویض همزمان می‌کند و «لوکاکو» و «سانچز» را می‌آورد و بلافاصله مزد شجاعتش را می‌گیرد. دیگر از اتوبوس خبری نیست. دیگر ساق بازیکنان ارتعاش و لرزش از وحشت و دهشت ندارد. اعتماد به نفس به نفَس بازیکنان یونایتد بازگشته است. «رشفورد» که زمان مورینیو سایه‌ای از خودش هم نبود، حال در زمین جادو می‌کند و «پوگبا». نابغه فرانسوی در میانه میدان گویی والس می‌رقصد. هم او که فاصله‌ چندانی با ترک منچستر نداشت تا شیاطین سرخ برای بار دوم یک اشتباه را مرتکب شوند و این جواهر را از دست بدهند. حالا تمام آن کابوس‌ها تمام شده و تئاتر رویاها رویایی‌تر از همیشه به آینده‌ای زیبا و جذاب می‌اندیشد. آینده‌ای که یک مربی جوان برایش خواهد ساخت. مربی‌ای از جنس پسران فرگی، همان پسری که «ذخیره طلایی» تیم است.

۲۸ ۶  
آی اسپورت
2019-01-03 13:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
محمد
پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۱۸
خدایی هم خودش ذخیره طلایی بود هم تعویض های طلایی انجام میده، نمونش لوکاکو هست که دو بازی هست به عنوان ذخیره میاردش تو و کمتر از 2 الی 3 دقیقه گل میزنه
۷
Hesam876
پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۲۹
عالی بود. ایشالا تیم رو به روزهای اوج برمیگردونه
۶
مهاراجه
پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۵۴
مثه همیشه عالی بود
۳
Mohammad Reza Mohammadi
پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۵۹
یادمه فردای اون شب امتحان ریاضی داشتم دوم راهنمایی. واقعا اینکه با گل اول به آسمان پریدیم و با گل دوم از مدار زمین خارج شدیم درسته. من انقدر از گل اول خوشحال بودم که بشینم گل دوم رو هم زد. حتی فکر کردم داره صحنه گل اول رو تکرار میکنه. در این حد غیر قابل باور بود و رویایی. تیمی که اون بازی های گروهی هیجان انگیز با بارسلونا, بایرن و بروندبی رو پشت سر گذاشت و چه لذت بخش بود بازی های اون گروه, اینتر رو با رونالدو اوریجینالش حذف کرد, یوونتوس خوش خیال به تساوی اولدترافورد و دو گل جلو افتاده تو تورین رو با 3 گل آچمز کرد و بایرن پر مهره و مطمئن از پیروزی رو بدون اسکولز و گیگزی تو شب رویایی نیوکمپ دست خالی گذاشت تا چهره مبهوت اولی کان بشه یکی از ماندگار ترین صحنه های فوتبالی طرفداران منچستر. ممنون از فرگوسن که طعم شیرین تحقق رویا رو به هوادارا چشوند و نشون داد بهشت را به بها دهند نه بهانه. فقط بزرگترین پارادوکس تاریخ اینه که سالها کنار دست استاد باشی ولی فرق سر سختی و کله شقی رو یاد نگیری. هنوز که هنوز مصاحبه ای از فرگوسن پیدا نمیشه که سالهای بی جامی منچستر رو به رخشون کشیده باشه برای بهانه عدم موفقیت یا بزرگنمایی خودش, چه اون موقع که خودش هم ناکام بود و در معرض اخراج چه بعدش که سالها طعم موفقیت رو به طرفداران منچستر تقدیم کرد چه سالهای افول بعد از خودش.
۴
مسعود
پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۳۲
این وسط چه کار یانکر داشتید
عسگر زینالی
جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۳۶
عالی بود بهتر از نمیشد توصیف کرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر