فهرست
پرسپولیس؛ احیاگر بازی از دست رفته
پرسپولیس؛ احیاگر بازی از دست رفته

پرسپولیس؛ احیاگر بازی از دست رفته

آی‌اسپورت- تحقیقات انجام شده در مرکز پزشکی یوفا نشان داده است که برد و باخت در یک مسابقه فوتبال رابطه دو طرفه‌ای با آسیب دیدگی بازیکنان دارد. همانگونه که نبود یک بازیکن کلیدی در ترکیب یک تیم 11 نفره به دلیل آسیب دیدگی و یا اخراج می‌تواند باعث تغییر تاکتیک تیم و در نتیجه شکست شود، میل به بردن و گریز از شکست نیز باعث می‌شود تا بازیکن خود را در معرض خطر و آسیب دیدگی قرار دهد. شاید بتوان این تحقیق را با بازی امشب پرسپولیس مقابل الاهلی مطابقت داد. بازیکنانی که در دقایق ابتدایی با شوک ناشی از اخراج کمال کامیابی نیا مواجه شدند، با تغییر رویکردی سریع، میل به بردن و فرار از ناکامی را نیز بخشی از برنامه تیمی شان قرار دادند. حتی اگر با خطر و آسیب دیدگی مواجه می‌شدند.

بازیکنان پرسپولیس می‌دانستند که نبود یک بازیکن در زمین یعنی دوندگی بیشتر و خستگی زودتر. اما برخلاف پرسپولیس «رویایی» این روزها که لقب قابل قبولی برای تیم برانکوست، الاهلی میلی برای بردن نداشت. حملات این تیم برای در هم شکستن تیمی که مصمم بود به مرحله بعدی صعود کند به خوبی طراحی و حمایت نمیشد. الاهلی به پشتوانه یک بازیکن بیشتر دلگرم بود در حالی که حریف قرمز پوشش نقشه بهتری در سر داشت. الاهلی پس از گل مساوی همه چیز را تمام شده فرض کرد اما برای پرسپولیس بازی حکم مرده‌ای داشت که آنها بایستی برای احیای آن تلاش می‌کردند. برد پرسپولیس آنقدر شیرین بود که حتی بازیکنان و مربیان رقیب را نیز به واکنش وادار کرد. پیام محترمانه و ستایش آمیز امیر قلعه نوعی مربی اسبق استقلال و یکی از منتقدان قدیمی مربیان خارجی که برانکو را «مربی توانمند» نامیده است نشان می‌دهد که پرسپولیس آنقدر خوب هست که رقیب و خودی را به تعریف و تمجید وادار کند. برانکو نیز که ذره ذره هر چی رکورد است به نام خود مصادره می‌کند هنوز کارهای سختی در پیش دارد. حضور در جمع چهار تیم برتر آسیا برای فوتبال باشگاهی ایران، همچون «آب باریکه»‌ای در صحرا است. اما آنچه که باعث شده است صعود پرسپولیس برای فوتبال کشور جذاب باشد، ظرفیتی است که این تیم برای رسیدن به موفقیت دارد. و همین موضوع امید را در دلها زنده کرده است که شاید برانکو طلسم و جادوی ناکامی در آسیا را بشکند. تا اینجای کار برانکو به خوبی توانسته غرور بازیکناش را مهار کند و با داشته‌هایش مهره چینی ایده آلی انجام دهد. پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی دو غایب اصلی دارد. اما مرد کروات نشان داده است که مهره چینی را به خوبی می‌داند. پروفسور در کنفرانس خبری بعد از مسابقه، بازی با الهلال را بازی بزرگ و فینال نامید اما وی به بازیکنانش بزرگ بودن و بزرگ ماندن را به خوبی یاد داده است. «نیش» و «نوش» برانکو به موقع است. تیمی که او امروز در اختیار دارد برازنده قهرمانی در آسیاست.

۹۱ ۸  
آی اسپورت
2017-09-12 23:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
پیمان
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۲۷
تبریک میگم به همه ایرانی ها چه پرسپولیس ها چه تاجی ها چه تراکتوریها.... و یه خاک بر سر هم میگم به همه پرسپولیسی ها و تاجی ها و تراکتوریهابه این دلیل که وقتی پرسپولیس میبره انگار تیم ملی ایران برده و یا تیم ایران میبره برخی از دوست های پرسپولیس میان اینجا میکوبن کیروش رو...
مهدی
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۸:۵۳
مرد حسابی چرا فحش میدی، شعورت در همین حده؟
۵
بهروز سرخ دل
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۳۱
ما مفتخر به داشتن پروفسور ایوانکویچیم
حرف حساب
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۴۵
با اجازه از آقا پوریا و شقایق خانم و باقی عشق کیروشی های آی اسپرت و البته جناب کیروشی پور اعظم! اگه ناراحت و عصبی نمیشید بگم که ما هواداران بیشمار پرسپولیس این قول رو از طرف پروفسور (برانکو) میدیم که در صورت تمایل و درخواست کیروش برانکو حاضره شیوه های مختلف بازگشت به بازی و پلن های B رو (10 نفره و 11 نفره) به کیروش آموزش بده! با شناختی که ما از برانکو داریم (اهل عقده بازی و کینه و نفرت نیست!!) مطمئنیم درخواست کیروش رو رد نمیکنه و فروتنانه دانش و تجربه خودش رو به خاطر تیم ملی در اختیارش قرار میده!
هتریک میکنه یا پاس میده
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۰۴
خخخ ولی شقایق کیروشی پور مث اینکه رفته طرفداری! پوریا هم ادم بشو نیست
فرامرز
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۴۶
یکی میشه دکتر الیاس حضرتی انسان فرهیخته یکی هم میشه افسون حضرتی که جملاتش پر از غلط نگارشیه . دریغ از یک فعل
بی خیال چی میگی عموجون
جاج
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۳:۰۰
الیاس حضرتی انسان فرهیخته :)))
۴
سرخ
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۹:۰۵
اگر بدوني الياس حضرتي چه جور آدميه زبونت اونقدر گاز ميگيري كه كنده بشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر