فهرست
«امید» استقلال
«امید» استقلال

«امید» استقلال

آی اسپورت- همانی که باید باشد و هست؛ امیدبخش به تمام معنا. زدن 10 گل در طول فصل برای یک هافبک دفاعی، همتراز و شاید هم فراتر از استانداردهای سطح اول فوتبال جهان است. امید ابراهیمی فصل گذشته موفق شد این آمار خیره‌کننده را با پیراهن استقلال ثبت کند. اما امسال داستان کمی متفاوت است. سوپرگل ابراهیمی به نفت تهران که از روی یک ضربه ایستگاهی به دست آمد، نام او را در جدول گلزنان میان دوگله‌های لیگ قرار داد. ابراهیمی که در این بازی با حضور فرشید اسماعیلی در پست تخصصی خود بازی کرد، نمایشی متفاوت از همیشه داشت تا روزهای خوب او در لیگ پانزدهم تکرار شود. در این میان بعضی از گل‌ها دارای ارزش افزوده قابل اعتنایی هستند. گل اخیر ابراهیمی هم بی‌شک در زمره همین گل هاست. تک گل سه امتیازی او باعث شد آبی پوشان دیداری انتقامی را سربلند و دست پر پشت سر بگذارند. از سویی همین یک گل و محافظت از آن کافی بود تا شروع نیم فصل دوم با نتیجه‌ای همراه نشود که منصوریان یکبار دیگر جبهه منتقدان را فعال ببیند و استرس و ترس از عدم نتیجه‌گیری شاگردانش را آزار دهد. این گل وجهه مهم تری هم داشت که 24 ساعت بعد و با به صدا در آمدن سوت پایان بازی پرسپولیس و سایپا، نمود بیشتری یافت. اگر استقلال موفق به کسب سه امتیاز نمی‌شد، فاصله‌اش با پرسپولیس این رقیب سنتی بیشتر می‌شد و با توجه به اهمیت این موضوع برای هوادار، امکان داشت حداقل بخشی از سکوها از علیمنصور رویگردان شود.
بنابراین «امید» استقلال، امیدآفرین است و نجات بخش. این تنها ادله موجود نیست. نخستین گلی که ابراهیمی در لیگ این فصل هم زده، هم حیاتی بوده.

استقلال در شرایطی در هفته هفتم به مصاف ذوب آهن رفت که هنوز موفق به کسب پیروزی نشده و اوضاع بحرانی بود. یک هفته پس از تساوی بدون گل در دربی پایتخت (منصوریان در ابتدای فصل وعده شکست رقیب سنتی را به هواداران داد) آبی پوشان موفق به کسب نخستین سه امتیاز فصل شدند تا از انتهای جدول فاصله بگیرند. استقلال در حالی دو بر یک از سد حریف اصفهانی گذشت که گل اول را امید ابراهیمی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا امید به اردوگاه آبی‌ها بازگردد. در این شرایط آنچه باعث نگرانی احتمالی منصوریان است، اینکه استقلال در بازی پیش رو مقابل همنام خوزستانی، امیدهایش را ندارد؛ امید ابراهیمی به دلیل سه کارته بودن و هواداران را به دلیل تنبیه کمیته انضباطی.

۱۰ ۳  
آی اسپورت
2017-01-14 18:24:00
نظر دهید

۳ نظر
samiraaaa
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۳۳
واقعا امید، امیدمونه
۴
آرش
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۴۴
چه خبر از تورج ؟؟؟
۲ ۱
محمد
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۰۶:۱۱
چه خبر از مظفري زاده ؟؟!!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر