فهرست
رونالدو وسیزدهمین فصل پیاپی با حداقل ۲۰ گل
رونالدو وسیزدهمین فصل پیاپی با حداقل ۲۰ گل

رونالدو وسیزدهمین فصل پیاپی با حداقل ۲۰ گل

آی اسپورت - کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی یوونتوس اگرچه وارد سی و چهارمین سال زندگی اش شده اما هیچ نشانه ای از افت و زوال در او دیده می شود. او همچنان یکی از برترین گلزن های قاره اروپاست ودر بازی یکشنبه شب تیمش مقابل ساسوئلو توانست بیستمین گلش در رقابت های این فصل را به ثمر برساند.

رونالدو گل دوم تیمش در این بازی که با برد ۰-۳ بینکونری همراه بود را با ضربه سر به ثمر رساند تا یووه با ۱۲ امتیاز برتری نسبت به تیم دوم سری آ، در صدر جدول قرار بگیرد. حالا رونالدوی ۳۴ ساله تعداد گلهایش در تمامی تورنمنتهای این فصل با پیراهن یووه را به عدد ۲۰ رساند و این درحالی است که او در سیزده فصل اخیر حضورش در فوتبال الیت، هر فصل دست کم بیست گل به ثمر رسانده است

این نشان از ثبات خیره کننده کریس رونالدو در دنیای فوتبال می دهد و نشانه ای از افت و افول در او دیده نمی شود. بدین ترتیب و با روند خوب گلزنی کریس، می توان او را درجمع نامزدهای اصلی فتح توپ طلای سال ۲۰۱۹ دانست و یعنی کریس این شانس را دارد تا برای ششمین بار توپ طلا را مال خود کند. او یازده سال پیش برای اولین بار این جایزه را فتح کرده بود و با عملکرد خوبش در شرایط فعلی می تواند یک یا چند بار دیگر نیز این جایزه معتبر فوتبالی را مال خود کند.

آخرین باری که کریس رونالدو موفق نشده بود تا یک فصل را با زدن ۲۰ گل به پایان ببرد، فصل ۲۰۰۵ بود که او در سومین فصل حضورش در منچستریونایتد در پایان فصل ۱۲ گله بود. او در ۲۹۲ دیداری که با پیراهن یونایتد برگزار کرد به ۱۱۸ گل رسید و ۹ جام معتبر با پیراهن شیاطین سرخ فتح کرد و سپس با قراردادی ۱۰۳ میلیون یورویی درسال ۲۰۰۹ به رئال مادرید منتقل شد.

آمار گلزنی رونالدو در رئال مادرید به مراتب حیرت آورتر شد. او در فصل اول حضورش در جمع کهکشانی ها فصل را با ۳۳ گل به پایان برد و پس از آن هرگز در یک فصل کمتر از 42 گل نزد و جالب توجه ترین رکورد او در فصل ۲۰۱۲ با زدن ۶۰ گل و سپس ۶۱ گل در فصل ۲۰۱۴ رقم خورد. رونالدو در طول دوران حضورش در رئال در ۴۳۸ بازی، مجموعا ۴۵۰ گل به ثمر رساند و با پیراهن رئال به ۱۵ جام قهرمانی، از جمله ۲ قهرمانی در لالیگا و 4 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یافت.

کریس بعد از ۹فصل حضور در رئال، در تابستان گذشته با قراردادی ۱۰۰ میلیون یورویی به یوونتوس پیوست و درسن ۳۴ سالگی هیچ نشانی از افول در فوتبال او دیده نمی شود. از بیست گلی که کریس دراین فصل و درتمامی تورنمنتها به ثمر رسانده، ۱۸ گل در سری آ از راه رسیده و بدین ترتیب او با قراردادن نامش بالاتر از نامهایی مثل فابیو کوالیارلا و دوان زاپاتا آقای گل فعلی فوتبال ایتالیاست.

فوتبالی

۱    
آی اسپورت
2019-02-11 17:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر