فهرست
رکوردی‌هایی که لوانته شکست: بواتنگ کابوس بارسا
رکوردی‌هایی که لوانته شکست: بواتنگ کابوس بارسا

رکوردی‌هایی که لوانته شکست: بواتنگ کابوس بارسا

آی‌اسپورت – رویای فصل بدون شکست بارسلونا به پایان رسیده. ارنستو والورده و شاگردانش دیشب با وجود درخشش فیلیپه کوتینیو و هت‌تریکش، در زمین لوانته در بازی‌ای عجیب 4-5 مغلوب شدند تا فصل‌شان با تلخ‌کامی به پایان برسد. بارسلونا فقط دو بازی تا ثبت رکوردی تاریخی در لا لیگا فاصله داشت، اما شکست دیشب نه تنها دست آن‌ها را از این هدف دور نگه داشت، بلکه چندین و چند رکورد دیگر را هم شکست.

آخرین تیمی که موفق شد یک فصل لا لیگا را بدون شکست به پایان ببرد رئال مادرید در سال 1932 بود، البته در دورانی که لیگ تنها 18 بازی طول می‌کشید. بارسلونا قصد داشت بدل به اولین تیمی شود که در تاریخ لا لیگایِ 38 هفته‌ای به رکورد یک فصل بدون شکست می‌رسد، رویایی که حالا برایشان بدل به کابوسی باورنکردنی شده. آخرین تیمی که نزدیک این رکورد شد رئال سوسیداد، در سال 1980 بود که 32 هفته را بدون شکست سپری کرد.

جدا از رکورد این فصل، روند شکست‌ناپذیری بارسا از فصل پیش تا همین دیشب هم حالا شکسته شده، روندی که 43 بازی به طول انجامید و خودش رکوردی در لا لیگا بود. قبل از بازی دیشب، آخرین باری که بارسا در لیگ زانو زده بود به شکست 0-2 مقابل مالاگا در آوریل 2017 برمی‌گشت. بارسا در این بازه 122 گل زد (با تفاضلِ 89) و در شش بازی پنج بار (یا بیشتر) دروازه‌ی حریفانش را باز کرد. حالا همه چیز باید از اول شروع شود.

بارسلونا با باخت دیشب روند شکست‌ناپذیری‌اش مقابل لوانته را هم از دست داد. آخرین باری که بارسا مقابل این حریف تن به شکست داده بود به سالِ 1964 باز می‌گشت، وقتی کاتالان‌ها 1-5 بازی را باختند. از آن سال به بعد بارسا در 20 بازی مقابل لوانته بدون شکست بود تا دیشب.

رکورد دیگری که دیشب برای بارسا شکست دریافت 5 گل در یک بازی برای اولین بار در 15 سال اخیر بود. آخرین باری که چنین اتفاقی برای آن‌ها افتاده بود به دسامبر 2003 بر می‌گردد و شکست 1-5 برابر مالاگا با تیمی که پاتریک کلایورت، جووانی ون برونکهورست، ریکاردو کوارشما و البته ژاوی را داشت. دردناک‌تر برای بارسا این حقیقت است که لوانته در این فصل حتی در یک بازی چهار گل هم نزده بود، چه برسد به پنج گل و آن هم مقابل قهرمان لیگ و جام حذفی.

لوانته در راه این پیروزی بزرگ یک رکورد دیگر را هم برای بارسا شکست. آخرین باری که بازیکنی مقابل آن‌ها هت تریک کرد بود به 13 سال پیش باز می‌گردد، وقتی در سالِ 2005 دیگو فورلان، ستاره‌ی ویارئال 3 بار دروازه‌شان را باز کرد. در انتهای آن فصل فورلان، جلوتر از ساموئل اتوئویِ بارسا، آقای گل لا لیگا شد. اما امانوئل بواتنگی که دیشب در 40 دقیقه مقابل بارسا هت تریک کرد، در 24 بازی قبلی‌اش در لیگ فقط 3 گل زده بود.

۳ ۱  
آی اسپورت
2018-05-14 09:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محسن
دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۱۲
یادش به خیر و جایش سبز.یک مربی هم ما داشتیم که رکوردهایی از این دست را از کنارش عبور نکرد و تمام رکورهای منفی را در طول بیش از یکسال،جابجا کرد!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر