فهرست
فرهاد مربی مهاجمان گل نزن استقلال
فرهاد مربی مهاجمان گل نزن استقلال

فرهاد مربی مهاجمان گل نزن استقلال

آی اسپورت - برای فرهاد مجیدی چه کمک اول شفر باشد چه آخر، کار کمی دراین استقلال نیست. فرهاد مجیدی می‌تواند مربی مهاجمان استقلال باشد. چه سمتی بهتر از این؟ مهدی مهدوی‌کیا با آن سابقه طولانی در بازی‌های ملی و یکی از نوابغ فوتبال ایران و آسیا در تیم هامبورگ آلمان به عنوان مربی آموزش سانتر در تیم‌های پایه برگزیده می‌شود تا به بازیکنان چگونگی ارسال‌های درست را یاد دهد حال چه اشکالی دارد که فرهاد در اول راه مربیگری‌اش دراستقلال است به مربی تخصصی مهاجمان استقلال بدل شود؟ اگر وینفرد شفر یا مسئولان باشگاه استقلال تا امروز چنین نقشی را برای فرهاد مجیدی در نظر نگرفته‌اند، هنوز هم دیر نیست و فرهاد می‌تواند در این پست برای استقلال ایفای نقش کند. نقشی مهم و کلیدی که در آینده این تیم بسیار مهم و اثرگذار است.

بزرگ‌ترین مشکل استقلال در نیم‌فصل اول گل نزدن مهاجمانش بود، مهاجمانی که انگار دروازه حریف را گم کرده بودند، حتی مرتضی تبریزی هم که در ذوب‌آهن خوب گل می‌زد در استقلال موفق نبود و همین نکته بیانگر این است که استقلال به یک مهاجم ششدانگ نیاز دارد، مهاجمی که بتواند خیال هواداران را بابت گل زدن راحت کند. شفر در لیست خود از مسوولان استقلال خواسته است که مهاجم خارجی بیاورند، اما این طور که گفته می‌شود مهاجم خارجی برای استقلالی‌ها گران تمام می‌شود و همین نکته این انتقال را به عقب انداخته است. اما آن چه این روزها باعث شده هوادار استقلال به آینده امیدوارشود، حضور فرهاد مجیدی است. مجیدی در دورانی که به عنوان بازیکن برای استقلال بازی می‌کرد، گل‌های موثری زد و راه گلزنی را ذاتا خوب بلد بود. ویژگی که حالا باعث شد هواداران استقلال را نسبت به خط حمله امروز امیدوارتر کند به این دلیل که حضور فرهاد به احتمال زیاد کاستی‌ها در خط حمله را ازبین خواهد برد.

هرچند شرایط آماری در خط حمله آبی‌ها باتوجه به  گل زدن در دو سه هفته پایانی مقابل تیم‌های پایین جدولی سپیدرود و صنعت نفت قدری بهتر شد و آنها حالا تنها اندکی بیشتر از یک گل به ازای هر بازی دارند، اما گل نزدن مهاجمان این تیم همچنان یکی از معضلاتی است که شفر با آن دست به گریبان است. به خصوص که در نقل و انتقالات زمستانی هم هیچ مهاجم جدید خارجی یا داخلی به این تیم اضافه نشده است.

حضور یکی از بهترین مهاجمان و برجسته‌ترین گلزنان سال‌های اخیر تیم استقلال به عنوان مربی در کادر فنی آبی‌پوشان می‌تواند فرصت خوبی باشد برای مهاجمان این تیم که از ضعف گلزنی رنج می‌برند وانگار راه گلزنی را بلد نیستند. این مهاجمان می‌توانند در جریان تمرینات استقلال به خوبی از تجربیات کاپیتان سابق این تیم بهره‌برداری کرده و از این تجربیات در جریان بازی‌ها استفاده کنند. آبی‌پوشان در نیم‌فصل نخست تنها ۱۸ بار موفق به  گل زدن شده‌اند که سهم مهاجمان این تیم از این تعداد گل بسیار کم است. مرتضی تبریزی و روح‌الله باقری که اصلی‌ترین مهاجمان این تیم بودند هر کدام تنها یکبار موفق به گلزنی شدند و صیادمنش جوان که عملکرد بهتری نسبت به باقری و تبریزی داشت ۲ بار موفق به  گل زدن شد.

این باور که فرهاد مشکل گل زدن استقلال را برای نیم‌فصل دوم حل کند، حس خوبی به هواداران استقلال می‌دهد. مجیدی از معدود بازیکنانی است که حتی با کنار گذاشتن فوتبال فرم ایده‌آل خود حفظ کرده است، درست مثل عابدزاده که فرم بدنش به مخاطب این نکته را القا می‌کند که او حتی در حال حاضر هم می‌تواند بهترین دروازه‌بان باشد، مجیدی هم با نگه داشتن فرم ایده‌آل می‌تواند در کنار استقلالی‌ها به بهترین نحو راه گل زدن به مهاجمان بیاموزد و حتی خودش درتمرینات با گلزنی اصول کار را به آنها آموزش دهد. تبریزی، باقری، انصاری، صیادمنش و دیگر مهاجمان استقلال که در نیم‌فصل اول عملکرد درخشانی نداشتند فرهاد را باید یک فرصت بزرگ برای ارتقای سطح فنی خود بدانند.

هرچند که تاکید داریم وینفرد شفرنیز باید چنین شرح وظایفی را از مجیدی طلب کند و گلزن بی‌بدیل سال‌های نه چندان دور استقلال به بهترین و عالی‌ترین شکل ممکن بهره ببرد. فرهاد آمده است دست استقلال را بگیرد و چه دستگیری و کمکی بالاتر از آموزه‌های او به خط آتش استقلال و بازیکنانی که راه گلزنی را گم کرده‌اند. ازاین فرهاد می‌شود چندین فرهاد دیگر پدید آورد.

ایران ورزشی

۱ ۲  
آی اسپورت
2019-01-11 16:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
گل آقا
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۲۹
خخخ ... نه که خودش هر سال آقای گل بوده؟؟!!
در جواب پیمان
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۰۶:۴۰
خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر