فهرست
راز سخت‌جانی پرسپولیس؛ این 3 گروه
راز سخت‌جانی پرسپولیس؛ این 3 گروه

راز سخت‌جانی پرسپولیس؛ این 3 گروه

آی اسپورت - نتایجی که پرسپولیس با وجود همه مشکلاتش در یک سال گذشته گرفته، شگفت‌انگیز بوده است. همه می‌دانند که این تیم نتوانست بازیکن بگیرد و بسیاری از ستاره‌های کلیدی‌اش را هم به دلایل مختلف از دست داد. با وجود این، آنها تا فینال آسیا پیش رفتند و از آن عجیب‌تر اینکه حتی بعد از شکست برابر کاشیما و تخلیه کامل جسمی، روحی و انگیزشی نیز بازگشت موفیت‌آمیزی به لیگ داشتند. پرسپولیس بعد از فینال آسیا، 4بازی انجام داده که3مسابقه را برده و یکی را هم مساوی کرده است. آنها به شکل غیرمنتظره‌ای برای کسب عنوان قهرمانی نیم‌فصل هم شانس پیدا کرده‌اند و اگر این اتفاق رخ داده، یکی از دلایلش سیری‌ناپذیری پرسپولیس است. آنها به شکل عجیبی گرسنه موفقیت هستند و ظاهرا فینال آسیا با بازی عقب‌افتاده مقابل پیکان فرقی برای‌‎شان ندارد. این یک باور جاری در پرسپولیس است که از جنس بازیکنان این تیم نشأت می‌گیرد. برانکو 3گروه بازیکن دارد که هر گروه به دلایلی عطش کسب موفقیت‌های بیشتر را دارند و از تلاش خسته نمی‌شوند.

گروه اول؛ اقناع ناپذیران

یک گروه از بازیکنان پرسپولیس که عصای دست برانکو شده‌اند، به‌صورت غریزی دنبال جاه‌طلبی‌های بیشتر هستند. رؤیاهای اینها نقطه پایان ندارد و هر بازی را به چشم آخرین مسابقه عمرشان می‌بینند. سرآمد این دسته جلال حسینی است. او طوری برای بردن تک‌تک مسابقات انرژی می‌گذارد که حتی برای نزدیک‌ترین دوستانش هم قابل باور نیست. در دقیقه چهارم همین بازی با ذوب‌آهن وقتی طبق قرار قبلی هواداران مشغول صدا کردن نام او بودند، جلال داشت با هیجان تمام یک نکته فنی را به آدام همتی گوشزد می‌کرد. همچنین شجاع خلیل‌زاده هم همین شرایط را دارد. طبق اعلام فیزیوتراپ پرسپولیس، شجاع برای بازی با ماشین‌سازی حتی قادر به حضور راحت در هواپیما و مسافرت تا تبریز هم نبوده، اما با موافقت کتبی خودش بازی کرده و الان 2مسابقه است که برای تیمش گل‌های 3امتیازی می‌زند.

گروه دوم؛ به‌دنبال تضمین

گروه دوم بازیکنان پرسپولیس کسانی هستند که بابت شرایط خودشان بعد از باز شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی نگرانی دارند و می‌ترسند که با افزوده شدن نفرات جدید، جایگاه‌شان به خطر بیفتد. اینها باید در برهه فعلی توانایی‌هایشان را اثبات کنند تا برای نیم‌فصل دوم تضمین فنی داشته باشند. علی علیپور، گادوین منشا، سیامک نعمتی و امید عالیشاه مهم‌ترین بازیکنان این دسته هستند که تلاش مستمر آنها، تیم را بالانس نگه‌می‌دارد. حتی خود برانکو هم اخیرا در یکی از نشست‌های خبری‌اش گفته بود: «بچه‌ها طوری بازی می‌کنند که نیمکت‌نشین کردن آنها خیلی سخت خواهد بود».

گروه سوم؛ بی‌حاشیه‌ها

خوشبختی برانکو با این گروه سوم کامل می‌شود؛ بازیکنانی که کلا از زمین و زمان فارغ هستند و بدون توجه به شرایط، در هر مسابقه با تمام وجود در خدمت تیم قرار می‌گیرند. بهترین مثال از این دست احمد نوراللهی است که در برهه‌ای طولانی حتی نیمکت‌نشین محسن ربیع‌خواه هم شد، اما الان مهره کلیدی برانکو است و به تیم ملی هم فرا خوانده می‌شود. محمد انصاری، بشار رسن و شایان مصلح هم مثال‌های دیگر از این دست هستند. این گروه سوم، جنس پرسپولیس برانکو را جور جور می‌کند.

همشهری ورزشی

۵۰ ۱۰  
آی اسپورت
2018-12-09 21:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
مهران
يكشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۵
اصل کاری یادت رفت:
گروه چهارم داوران

خیلی وقاحت میخواد اینجوری متن نوشتن. به تمام مقدسات قسم اگه گل اشتباهی که امروز پرسپولیس زد رو پرسپولیس میخورد, یا مثلا استقلال اینجوری مساوی کرده بود مازیار ناظمی حروم زاده و وزیر ورزش و دولت فردا رو عزای عمومی اعلام میکردن کار به هیئت دولت میکشید.
تیم کثیف حکومتی دیگه شورش رو در آورده
هادی
يكشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۶
گروه ۴: داور
گروه۵: فدراسیون و دولت
یاحسین(ع)
يكشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۷
بابا خجالت بکشید..دیگه ازاین منزجرتر نشید..اقناع ناپذیرتر از وزیر و داوران مگه داریم
Mm
يكشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۵۸
بی خیال بابا دری وری نگید . جز حکومت و سازمان لیگ و وزارت کسی دیگه نمیتونس کاری بکنه . گندکاری های داوری نبود الان جاشون جای دیگه بود
عمر آسوده بخواب ، بغداد بونجاح بیدار است
يكشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۰۳
سگ جان نه جان سخت
۸
فغانی
يكشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۴۱
راز سخت جانی منو بیژنیم داش
۸
مهدی
يكشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۵۶
گروه اصلی:وزارت و فدراسیون و کمیته داوران

طوری شده که دیگه همه ملت فهمیدن و صداشون دراومده
هرکجا تیم منفور لنگ حکومتی میره با سنگ و پرچم ژاپن ازش استقبال میکنن

احسان تاجی
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷، ۰۰:۰۴
راز سخت جانی لنگپولیس ویتنام وزیر ورزشه! امروز فغانی فقط یک پیرهن قرمز کم داشت با اون پنالتی مضحکی که گرفت آبرو داوران ایرانی رو هم برد
علی لنگ سوراخ کن
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۴
رازش فقط همین 3 چیزه که من میگم .... 1- خرشانسی که از این تیم تو شانس بهتر نبوده و نخواهد بود - 3 - پول دل دزدی هدایتی و حمایت وزارت ورزش که الان با اومدن شکوری تو مدیریتش کاملا معلوم شد 3 - داوری و با پنالتی و کاشته بازی رو در اوردن براشون ........... اینه راز سخت جانی لنگ و افتابه
۲
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷، ۰۷:۴۳
از جلز ولز کیسه ها و اقلیت های ترتری و چارپایان لذت می بریم:)))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر