فهرست
سوال روز؛ کارت زرد حسینی پاک می‌شود؟
سوال روز؛ کارت زرد حسینی پاک می‌شود؟

سوال روز؛ کارت زرد حسینی پاک می‌شود؟

آی اسپورت – یکی از مهم ترین اتفاقات بازی دیروز فولاد و استقلال، اخطار گرفتن حسین حسینی از داور و محروم شدن او از حضور در دربی 86 بود. حسینی اما در پایان بازی مدعی شد که داور نباید به او کارت زرد می‌داد. دروازه‌بان جوان استقلال در دفاع از خود، از دواخطاره بودنش حرف زده و مدعی شده که در چنین شرایطی هرگز کاری نمی‌کند که اخطار بگیرد و محروم شود. او فرشید باقری را در رخ دادن این اتفاق مقصر می‌داند و اعلام کرده که داور را نمی‌بخشد و از طرفی خواهان بخشش کارت زرد خود شده است. پندار توفیقی، نصراله عبدالهی و دیگر مسئولان باشگاه استقلال همد مدعی شده‌اند که پیگیر بخشش کارت زرد حسینی هستند. اما واقعا او چقدر در گرفتن کارت زرد مقصر بود و چقدر احتمال بخشیده شدن کارت زردش وجود دارد؟

 

1
1

مرور صحنه‌ای که منجر به کارت گرفتن حسینی شد می‌تواند به قضاوت در این باره کمک کند. در این فریم می‌بینیم که هافبک فولاد خوزستان روی امید ابراهیمی مرتکب خطا شده است و ساعت گوشه صفحه تلویزیون، دقیقه 80:45 را نشان می‌دهد.

 

2
2

25 ثانیه بعد می‌بینیم که ابراهیمی بلند شده و از محل رخ دادن خطا فاصله گرفته و حسینی برای زدن ضربه خطا از محوطه جریمه، خود را به محل رخ دادن خطا رسانده است.

 

3
3

دقیقه 81:12 بازی! حسینی هنوز توپ را در محل مورد نظر نکاشته و به نظر می‌رسد بدش نمی‌آید چند ثانیه‌ای از وقت بازی را تلف کند.

 

4
4

3 ثانیه بعد حسینی از فرشید باقری می‌خواهد که او ضربه را بزند و خود حسینی کم‌کم از محل استقرار توپ فاصله می‌گیرد و به عقب می‌رود. اما گویا باقری متوجه خواسته حسینی نشده است.

 

5
5

81:19، حسینی در نیم‌دایره محوطه جریمه خودی تصمیم می‌گیرد که ضربه را بزند و بعد از کمی دورخیز به سمت توپ می‌دود.

 

6
6

دقیقه 81:23، باقری به عقب برمی‌گردد و ضربه کاشته را می‌زند و در همین لحظه بیژن حیدری سوت می‌زند و کارت زرد را از جیبش بیرون می‌آورد.

از لحظه خطا تا زده شدن ضربه 38 ثانیه فاصله وجود دارد. اما بلند شدن ابراهیمی از روی زمین تا زده شدن ضربه بین 13 تا 15 ثانیه طول می‌کشد. همین فاصله نسبتا زیاد و اتفاقاتی که بین حسینی و باقری رخ داده باعث شده تا بیژن حیدری، رای به اتفاق وقت از سوی دروازه‌بان استقلال بدهد و او را با کارت زرد جریمه کند. البته رفتار او بعد از گرفتن کارت زرد مستحق گرفتن کارت زرد بعدی و اخراج هم بود.

در مجموع انگار کارت زرد حسینی نه چندان سختگیرانه بود و نه غیرمنصفانه. در این صحنه حسینی بیشتر از باقری در مرکز توجه قرار داشت و به نظر می‌رسید کسی که در حال اتلاف وقت است خود اوست تا باقری! به همین دلیل نمی‌توان با قاطعیت ادعا کرد که حیدری در این صحنه اشتباه کرده است. ضمن اینکه رفتار تند و احساسی حسینی بعد از گرفتن کارت زرد، شانس پس گرفتن این اخطار را به شدت پایین آورده است و بعید است این کارت زرد بخشیده شود و محرومیت او از دربی لغو شود.

۲۱ ۱۸  
آی اسپورت
2018-02-25 17:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۸ نظر
اس اس
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۱۹
حسین غفوری هستم یه که چرت و پرت مینویسم .. کل زمانی که میخواست ضربه رو بزنه 10 ثانیه طول کشید و فرشید باقری یهو اومد و بازی رو شروع کرد .. کثافت کاری تاج و گرشاسبی بود
علی زارع
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۴۰
و البته فیفا
اینفانتینو قراره دربی رو ببینه
و همه میدونیم که پرسپولیسیه.
کیسه 5سال در حسرت جام
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۱۹
کاری به بودن و نبودن این جوجه کلاغ نداریم.علیپور دربی رفت گذاشت تو کیسش، اون ب‌یکی کلاغشونم که خوراکمونه از 10دقیقه سه گل تا تجاوز با 4گل تا گل نقطه کرنر:))
لنگپولیس بی افتخار متوهم
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۵۸
والا لقب کلاغ که برازنده گلر خودتونه.... از تجاوز توسط علی سی ثانیه هم بگو.... یا از ۴تایی که پشت سر هم بهتون تجاوز شد... جالبه با مافیا هم هنوز بی ریشه اید....
رضا
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۲۵
اقای لنگ اسپورت اتفاقا به مهدی رحمتی دوباره مشتامون گره گرده و رو هوا... از الان خودتو خیس کردی.. شما دیگه خیلی تابلویی لنگی... فقط لطفا اسمتونو به لنگ اسپورت تغییر بده..:-)
احمد ام
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۵۳
خدایی این نویسنده ها از کجا پیداشون میشه . بله باید کارتش پاک شه
چطور جلال حسینی بی خود و بی جهت کارت میگیره و خودشو قبل دربی محروم میکنه وجدانهای بیدار نویسنده های آی اسپورت ذره ای تکون نمیخوره . اینجا کورنومتر گذاشته و داره بررسی میکنه . تازه قضاوتم میکنه که نه سختگیرانه بود نه اشتباه . از قضیه جلال حسینی هم که بگذریم کافیه یه بار بازی های پرسپولیسو تو آزادی بررسی کنید . پرسپولیس با کمترین اختلاف گل جلوئه و بیرانوند برای تلف کردن وقت بازی چه ها که نمیکنه . اونموقع وجدان این آقای نویسنده بازم د خواب تشریف دارن ... نویسنده میاد یه بلغوری میکنه و تیتر میشه درصورتی که ما نه از اسمش خبر داریم نه پیشینه نوشته هاشو میدونیم نه میدونیم که واقعا نویسنده ورزشی هستش یا نه ؟ خیلی جالبه که خودش مسئله رو طرح میکنه خودشم رای صادر میکنه
666666
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۴۴
ما دو بازیکن دیگه 2 کارته داشتیم اما چرا اونا کارت نگرفتن و محروم نشدن؟
۹
امیر
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۰۲
اینا اقا سابقه 6 دقیقه وقت تلف کردن رو داره ,تقریبا رکورد جهان دستشه ,
ولی امیدوارم ببخشن تا تو دربی دوباره سوراخ بشه ..
برررسی عالی بود
احمد
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۰۱
عالی بود چون برای لنگی جماعت نوشته بود
111
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۰۴
اتفاقا باید یه کارت دیگه ب خاطر اعتراضات بی جا و فیلم بازی کردناش میگرفت
خاطره الهلال
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۲۵
مگر لنگیهای ویتنامی مرده باشن!
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۲۳
دروازه بان از محل استقرارش فاصله گرفته و وانمود میکند که می خواهد ضربه را بزند بعد از مدافعی که فاصله ی زیادی از توپ دارد می خواهد او ضربه را بزند ،
ببخشید وقت کشی از نظر شما یعنی بازیکن یا دروازه بان دست در جیب شورتش کند و به دیرک دروازه تکیه بزند و تخمه بخورد یا خلال دندان در دهنش بگیرد !!!!!!
بجای این تحلیل ها به بازیکنان بیاموزند که وقتی سه گل جلویی کارهای ریسکی نکنی و حواست جمع باشه
معمولا داورها در این جور موارد سریع مخصوصا به تیم برنده کارت می دهند.
بهتر است حرفه ای گری را یادشون بدید.
اگر جای باشگاه استقلال بودم برای این اهمال کاری دروازه بان اورا جریمه هم می کردم.
در ضمن معلوم بود که حسینی دروازه بان دربی نخواهد بود!
احمد ام
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۵۲
حرفه ای گری این نیست . درسته . اصل حرفه ای گری کارت زردیه که کاپیتان تیمتون الکی گرفت که به دربی برسه . هرجای دیگه دنیا بود طرفو محروم میکردن ولی از اونجایی که تو ایران فقط بحث حرفه ای گری معطوف به استقلاله و دربرابر پرسپولیس همه مبتدی و غیرحرفه ای میشیم اصن محرومیت چیه؟ کارواخالم اشتباه کردن محروم کردن
۶
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۹:۳۶
ببین جناب احمد ام
حسینی خیلی جوان است و قبول کنید با حسینی دو سه ماه پیش خیلی تفاوت کرده
اون باید یاد بگیره ! فکر کنید رحمتی هم مصدوم بود اونوقت شما اون موقع هم با گیر دادن به سید جلال مشکلتون را حل می کردید.
اگر دلسوز حسینی هستید باید بپذیرید که دارد از روال رو به پیشرفت به غرور و خودخواهی و خودبرتربینی منحرف می شود.
سید جلال دیگر آخر فوتبالشه
امروز فردا هم میره ،
دیگه به اون یاد بدن که چی بشه
اگر ثابت بشه عمدی بوده اون هم اشتباه کرده البته اشتباه سید جلال ضرر تیمی نداشته .
۳
عمر آسوده بخواب که بغداد بیدار است
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۴۸
خوشم میاد این نویسنده هاتون فقط میشینن ثانیه میشمارن و کارشناسی هم میکنن خودشون .
ما یه عقاب دیگه داریم تو آشیانه مون .

شما هم به کپسولاتون بنازید .

راستی تاریخ انقصا کپسولتون گذشته ، برید پودر تزریق کنید توش واسه دربی .
۹
یوسف
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۰:۱۵
تابلو نوشتی برادر! اونور کمال حرکت رزمی میزنه توپ رو با دست بزنه نه خطا میدن نه اخطار اینور این بنده خدا که کلی انگیزه داره بره تیم ملی رو با ناداوری محروم میکنن!
۹
کیسهٔ بی ریشه تاریخ تاسیس 1357
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۱۶
کور خوندن، اجازه نمیدیم بخشیده بشه
۸
Power
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۴۸
چرا ویدئو شو نذاشتی؟! عکس خیلی احمقانه اس زرنگ
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر