فهرست
دیسلایک آقای گزارشگر: استقلال هم چندملیتی است؟
دیسلایک آقای گزارشگر: استقلال هم چندملیتی است؟

دیسلایک آقای گزارشگر: استقلال هم چندملیتی است؟

آی‌اسپورت- محمد سیانکی در گزارش بازی استقلال و السد چندین بار به طعنه السدی‌ها را تیمی چند ملیتی خطاب کرد. اتفاقی که پیش از این گزارشگران برای کشورهایی که با پول، بازیکن به تیم ملی‌شان می‌آوردند، از این واژه استفاده می‌کردند. ولی در هیچ کجای دنیا به باشگاهی که از بازیکنانی با ملیت‌های مختلف استفاده کند انتقاد نمی‌شود. تفاوت باشگاه با تیم ملی در همین است که می‌شود بازیکنانی چند ملیتی را برای پوشش ضعف‌ها استفاده کرد. به عنوان مثال آرسنال به عنوان یکی از بزرگترین‌ و حرفه‌ای‌ترین باشگاه‌های جهان، سابقه حضور یازده بازیکن غیر انگلیسی را در ترکیبش دارد.

از همه این‌ها که بگذریم، السد خیلی هم چند ملیتی نبود. در لیست 32 نفره این باشگاه، 28 بازیکن ملیتی قطری دارند. هر چند که شاید در این بین بازیکنانی هم باشند که با پول، کلا ملیت‌شان را به کشور قطر تغییر داده‌ باشند تا برای تیم ملی این کشور هم به میدان بروند. در کنار این 28 بازیکن، مرتضی پورعلی‌گنجی با ملیت ایرانی، ژاوی هرناندس اسپانیایی و دو بازیکن الجزیره‌ای حضور دارند. 

در لیست استقلال هم علاوه بر بیست‌وچهار بازیکن ایرانی، رابسون جانواریو و لئاندرو پادوانی ملینی برزیلی دارند و هرایر مگویان هم ارمنستانی است. یعنی استقلال روز قبل هم چند ملیتی بود آقای سیانکی؟ هر چند که استفاده از بازیکنانی با ملیت‌های مختلف در ترکیب یک تیم باشگاهی، ضعف محسوب نمی‌شود. 

۲۶ ۱۲  
آی اسپورت
2017-02-08 18:58:00
نظر دهید

۱۲ نظر
shahab.ir
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۰
خودت داری میگی سیانکی این مرتیکه بارابطه تو صدا سیما هست ...دوزار هم گزارشگری بارش نی
برزو
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۵۸
الحق با اختلاف بهترين گزارشگر ايرانه.
بعدشم شما تبليغرسايتتو نكن
۳
علی
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۸
استقلالی ها با صبر و استقامت و آیه الکرسی تیمداری می کنند!!!
خخخخخ
سينا
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۵۸
واقعا حرف چرندي گفت.
گزارشگر فقط عادل.
الیاس
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۴۰
خیلی بد گزارش کرد. کلا ضد حال بود. چنین بازی های مهمی رو نباید به گزاشگران اینچنینی سپرد. حیف این بازی نبود با صدای سیانکی گزارش بشه؟
۶
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۵۲
این اصطلاحی است که همه گزارشگران محترم راجع به تیم ملی قطر می گویند. السد هم چون قطری بود فکر کنم منظور آقای سیانکی همان تیم ملی قطر است.

ولی اآنها پول دارند ما هم پول داریم ما با پولهایمان وام بلاعوض می دهیم ( معوقه های بانکی ) یا چشممان را می بندیم تا هاپولی شود ( اختلاس =دزدی سابق) ؛
آنها میزبانی می گیرند و تبلیغ میکنند و تاریخ می سازند
ولی ما نابود میکنیم و کینه می سازیم و ...
آنها ستاره می خرند ولی ما ستاره هایمان را دورگه می نامیم .
کشور ما تمدن دیرینه ای دارد ولی فرهنگ ؟!
Sirous
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۳۷
واقعا این چند ملیتی سیانکی خیلی رو اعصابم بود. این آقا کلا معنی چند ملیتی را نمیدونه،نمیفهمه استفادش واسه تیم های ملی است. لابد کلی هم از به کاربردنش لذت برده.
۷
فرحان روستای خسروی عربخانه بیرجند
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۰۶
من نمیدونم این آدم كی ساپورتش میكنه!؟ سیانكی با فرمول خیابانی میخواد فردوسی‌پور بشه. از خیابانی هم كیفیتش پایین تر
۵
امیر
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۹:۵۳
ولش کنید اقاجان.این بنده خدا سیانکی کامل جوگیر شده بود.یه جوری فقط میخواست جلب توجه کنه.یه روز فاجعه بار رو رقم زد
۳
امیر
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۹:۵۳
ولش کنید اقاجان.این بنده خدا سیانکی کامل جوگیر شده بود.یه جوری فقط میخواست جلب توجه کنه.یه روز فاجعه بار رو رقم زد
b.naam
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۲۱
کشور قطر به اندازه استان ایلام نفت دارد. وضع ایلامی ها را ببینید و وضع قطری ها را
۱
پرسپولیس پرسپولیسه
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۲۷
واقعا حال آدمو بهم میزنه این آقای به اصطلاح گزارشگر ... بابا یکی به این صدا و سیما بگه بازیهای پرسپولیس و بعضی از بازیهای استقلال رو میلیونها تماشاگر پای گیرنده ها جذب خودشون میکنه ... که این جماعت چندین میلیونی میخواند اگه وقتشونو میذارند فوتبال ببینند ترجیع میدند اگه بازی خوب هم از آب در نیومد یه گزارشگر حرفه ی و خوش صدا کاستی های آون بازی رو کم کنه ... نه اینکه یه بازی مهم رو بیان بر خلاف عقیده ملت و به میل خودشون بدن به آقایونی مثل سانکی و علیفر و گزارشگران شهرستانی .. وقتی بازی پرسپولیس از شبکه سه پخش میشه توقع داریم یکی از گزارشگران ملی بازی رو گزارش کنه و برا شبکه آون شهرستان هم اگه دوست دارند گزارشگر محلی خودشون باشه که فکر نکنم کسی ترجیع بده با گزارش سطح پایین و صدای زننده فوتبال ببینه :::::1. عادل فردوسی پور 2. محمد رضا احمدی 3. مزدک میرزایی 4. جواد خیابانی (حداقل تن صداش خوبه)و دیگر هیچ ... بابا قرار نیست که هر کی علاقه به گزارشگری داره بیاد سر مردمو درد بیاره بره خونه خودشون برا خانوادش اگه طالبش باشن گزارش کنه ... گزارشگر انگیلیسی رو یادتون هست همین پارسال خداحافظی کرد یه گزارشگر خوب میتونه تا هفتاد سالگی هم هیجان انگیز باشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر