فهرست
دوم آبان؛ یک روز تاریخی برای باشگاه سپاهان
دوم آبان؛ یک روز تاریخی برای باشگاه سپاهان

دوم آبان؛ یک روز تاریخی برای باشگاه سپاهان

آی اسپورت- فردا دوم آبان ماه سالگرد تأسيس باشگاه سپاهان و البته سالروز حضور سپاهان در جام باشگاه هاي جهان است.اتفاقي که در دوران اول مدیریت محمد رضا ساکت در سپاهان رخ داد و هنوز براي هيچ باشگاهي از فوتبال ايران تکرار نشده است. به مناسبت این ۲ رویداد بزرگ، دوم آبان ماه سال ها پیش در تقویم ورزشی، به نام روز سپاهان شناخته میشود.

از باشگاه سپاهان در تاريخ ورزش ايران روزهاي زيادي را مي‌توان برشمرد؛ تيمي که با کاپيتاني محرم نويدکيا پنج عنوان قهرماني ليگ برتر و در جام حذفي فوتبال ايران هم چهار قهرماني کسب کرده اما شايد مهمترين عنوان سپاهان که آنها را تبديل به باشگاهي ويژه در فوتبال ايران مي کند، حضور در جام باشگاه هاي جهان است.

دوم آبان سالروز رویدادیست که همزمان با  ايام تولد و تاسیس باشگاه توسط زنده یاد مرحوم حریری، نام سپاهان در کنار تيم هاي بزرگي همچون آث ميلان، بوکاجونيورز آرژانتين، پاچوکاي مکزيک، وايتاکرزيونايتد نيوزلند، ساحل تونس و اوراواردز ژاپن قرار گرفت تا پس از کسب اولين نايب قهرماني ليگ قهرمانان آسيا با روش جديد برگزاري، سپاهان تا به امروز اولين و تنها نماينده فوتبال ايران باشد که پرچم ايران را در جام باشگاه‌هاي جهان به اهتزاز درآورده است.

حضور در معتبرترين تورنمنت بين المللي فوتبال و مطرح شدن نام پرافتخار ايران و سپاهان در سطوح بين‌المللي کاري بسيار بزرگ و تاريخي بود. سپاهان در آن مسابقات دو مرتبه به ميدان رفت؛ ديدار اول که مقابل وايتاکر يونايتد نماينده کشور اقيانوسيه برگزار شد، با نتيجه ۳-۱ به سود سپاهان خاتمه يافت؛ گل هاي اين مسابقه براي طلايي پوشان فوتبال ايران را دو بار عماد رضا و يک بار عبدالوهاب و تک گل نماينده اقيانوسيه هم با گل به خودي هادي عقيلي ثبت شد.

در ديدار دوم اما شاگردان بوناچيچ (سرمربي وقت سپاهان) با نتيجه ۳-۱ مقابل اوراواردز شکست خوردند و تنها گل سپاهان را محمود کريمي ثبت کرد. در پايان هم ميلان تيم قدرتمند آن سال هاي اروپا موفق به شکست بوکاجونيورز و قهرماني شد. به امید تکرار دوباره همه خاطرات طلایی و سلام مجدد به افتخارات جدید... 

 

۴ ۳  
آی اسپورت
2020-10-22 01:16:00
نظر دهید

۳ نظر
اقلیت تاس
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، ۱۴:۰۹
خدمت زردک عزیز و یکی از اضلاع مثلث تاسیون امر کنم که اولا باشگاهی به نام سپاهان وجود نداره و این تیم شعبه شاهین در اصفهان بوده...حضورش هم در جام باشگاههای جهان به لطف شانس و همزمانی میزبانی و قهرمانی ژاپنیها در اون سال بوده.وگرنه که پرسپولیس و ذوب هم با نایب قهرمانی وارد جام جهانی باشگاهها میشدن..از رویاهات و افتخارات پوشالی و دروغینت افسانه نساز که عامل اصلی بدبختی فوتبال ایران این باشگاه منحوس و مدیران اصفهانی فوتبال بوده اند
۳ ۱
مهرداد
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، ۲۳:۰۰
این حجم از حسادت به سپاهان کبیر باعث تعجبه
۱
مهرداد
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، ۲۲:۵۹
آقا مرتضی اسمتو عمل کردی؟ :)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر