فهرست
ایران ۱-۰ ونزوئلا/ برد سخت مقابل سختکوش‌ها
ایران ۱-۰ ونزوئلا/ برد سخت مقابل سختکوش‌ها

ایران ۱-۰ ونزوئلا/ برد سخت مقابل سختکوش‌ها

آی اسپورت شاگردان کارلوس کی روش با 7 تغییر نسبت به بازی با پاناما مقابل ونزوئلا قرار گرفتند. در نیمه اول ایران نمایش بهتری داشت و چند فرصت خوب گلزنی هم داشت. در نیمه دوم هم پس از چند حمله و زدن یک گل آفساید توسط قوچان نژاد سرانجام با گل علیرضا جهانبخش از حریف پیش افتاد. کی روش بلافاصله چند تعویض دیگر انجام داد و ناهماهنگی ایجاد شده در خطوط هافبک و دفاع باعث شد تا ونزوئلا چند حمله خطرناک روی دروازه ایران انجام دهد که با واکنش های رشید مظاهری و البته خوش شانسی ما، تبدیل به گل نشدند.

 ایرانعلیرضا بیرانوند(دقیقه 46، رشید مظاهری)، رامین رضائیان، مرتضی پورعلی‎گنجی، سیدجلال حسینی( 60،امید ابراهیمی)، احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌الهی(دقیقه 46، اکبر ایمانی)، علی کریمی، اشکان دژآگه(دقیقه 46،سامان قدوس)، علیرضا جهانبخش(دقیقه 60، کاوه رضایی)، وحید امیری و رضا قوچان‌نژاد (دقیقه 60، سردار آزمون)
سرمربی: کارلوس کی‌روش

ونزوئلافارینز، چانکلور، آنخل، کویجادا، هرناندز، فیگوئرا، هررا، ماکیس، آنور، موریلو و روندون
سرمربی: رافائل دودامل

شرح گل:

ایران 1 ونزوئلا 0: ( دقیقه 56، علیرضا جهانبخش): یک ضدحمله فوق العاده برای ایران و در حالی که دروازه بان ونزوئلا هم در خروج اشتباه داشت، وحید امیری ارسال زمینی خوبی را درون هجده قدم برای جهانبخش مهیا کرد و این بازیکن در زمینی که بارها در آن گلزنی کرده بود، اینبار با پیراهن ایران موفق به ثبت گل شد.

دقایق حساس:

دقیقه یک: رضا قوچان نژاد در همان ثانیه‌های ابتدایی صاحب فرصت شد که نتوانست از ارسال جهانبخش در آستانه دروازه سود ببرد.

دقیقه 23: شوت از پشت محوطه جریمه توسط پابلو در اختیار علیرضا بیرانوند قرار گرفت تا خطری دروازه تیم ملی ایران را تهدید نکند.

دقیقه 35: ارسال روی شش قدم دروازه ایران و اشتباه علیرضا بیرانوند در خروج از دروازه، فرصت گلزنی خوبی را در اختیار بازیکن ونزوئلا قرار داد که ضربه او را سیدجلال حسینی روی خط دروازه برگشت داد تا اشتباه بزرگ علیرضا بیرانوند را جبران کند.

دقیقه 45: اینبار ارسال رامین رضاییان فرصت خوبی را نصیب وحید امیری در شش قدم و در حالت تک به تک کرد که کنترل نامناسب توپ توسط این بازیکن موقعیت گلزنی را از ایران گرفت.

دقیقه 48: ضربه از پشت محوطه جریمه توسط بازیکن شماره هفت ونزوئلا را مظاهری از آن خود کرد و بازی را به سود ایران آغاز کرد.

دقیقه 55: ارسال کرنر برای ایران با ضربه سر مرتضی پورعلی را دروازه بان ونزوئلا با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد.

دقیقه 56: ارسال علیرضا جهانبخش را قوچان نژاد وارد دروازه حریف کرد که داور به نشانه آفساید آن را قبول نکرد.

دقیقه 60: ارسال سوتلدو با ضربه دقیقی از بازیکن هم‌تیمی‌اش همراه نشد و از شش قدم توپ را راهی اوت کرد.

دقیقه 62: سردار آزمون در اولین حرکت خود توپی که پشت محوطه جریمه نصیبش شده بود را با شوتی تک ضربه روانه دروازه ونزوئلا کرد که با اختلاف کمی راهی اوت کرد.

دقیقه 70: ارسال از سمت چپ دروازه ایران اینبار با ضربه سر سالومون راهی اوت شد تا ونزوئلا همچنان در دستیابی به گل ناکام بماند.

دقیقه 73: ارسال چند باره از دو سمت دروازه ایران موقعیت‌های خطرناکی روی دروازه مظاهری شکل داد که در نهایت توپ توسط گلر نیمه دوم ایران مهار شد.

دقیقه 86: ضربه ایستگاهی از سوی لوسینا با واکنش خوب رشید مظاهری راهی کرنر شد.

دقیقه 89: ضربه سوتلدو از پشت محوطه جریمه با واکنش رشید مظاهری دفع شد و مدافعان ایران آن را راهی اوت کردند.

 

۲ ۹  
آی اسپورت
2017-11-13 19:09:00
نظر دهید

۹ نظر
اتوبان
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۱۷
با اجازه از محضر کیروشی پورها ،با این دفاع و هافبک های دفاعی تو جام جهانی آبکش میشیم.
....
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۲۲
برانکو چطوره؟که خیلی بلده ساختار دفاعی بچینه تو زمین و پنج تا پنج تا بخوره از الهلال.شازده جام جهانی داری میگی ها نه بازی محلات.فکر کردی 32 تا تیم کشککی رفتن جام جهانی .بعدش هم کیروش رو دست کم نگیر این مرد همون کسی است که ارژانتین نایب قهرمان رو کلافه کرده بود و ما از نبوغ فوق ستاره فوتبال مسی گل خوردیم
مارال
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۲۵
کیروش اینا رو داره یکی یکی امتحان میکنه . تا به ترکیب اصلی برسه .
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۲۰:۲۹
الان وقت دکل نوردی کی روش است . فقط وقتی دوباره بجز امید ابراهیمی و وریا کسی از تیمتون دعوت نکرد نیاین افاضات کنین
....
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۲۷
بیرانوند خیلی بد از دروازه بیرون میاد و مشت میکنه.این عادت مسخره هم ترکش نمیشه.
بابک پرسپولیسی
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۴۶
این بیرانوند برای پرسپولیس ابر قدرت ناز!!!!میکنه!
واقعا امیدوارم نیم فصل بره سربازی!
قلبا دوست دارم فرزند عقاب امیر عابدزاده دروازه بانمون بشه ولی همین مظاهری هم ثابت کرد حد اقل از بیرانوند مطمئن تره
م.
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۵۵
خط دفاع تیم ملی وحشتناک داغونه!!! اگه بی تجربگی و عدم توان فنی ونزوئلایی ها نبود ایران با اختلاف می باخت! هر کدوم از اون عبورها و لایی خوردنها، یا اجازه شوت دادنها در برابر یک تیم بزرگ یعنی احتمال بالای گل!

اصرار برای بازی با تیمهای ضعیف هیچ کمکی به تیم ملی نکرده و الان خیلی قشنگ مشخصه که اگه از استایل دفاع اتوبوسی در بیاد تیم و بخواد حملات پرتعداد کنه چقدر اسیب پذیره! واقعا نیازه برای محک خوردن این خط دفاع یه بازی با یه تیم خوب که توان حمله بالا داشته باشه، برای تیم ملی ترتیب داده بشه.
ميلاد
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۰۰:۱۳
بازيهاي دوستانه تيم ملي سه نيمه داره نيمه اول بازي جدي با تاكتيك مشخص. نيمه دوم تا دقيقه ٦٠تا ٧٠ ونيمه سوم تا اخر بازي. دو نيمه اخر بيشتر در خدمت تست بازيكن هست مثل ايماني يا تست پست جديد مثل ابراهيمي در دفاع. طبيعي هست كه بعد از تعويض پنج انسجام تيمي ديگه مثله قبل نباشه. بازيكنان و تاكتيكا ازمايش ميشن تا كادر فني تكليف خود رو بدونه. حالا بازيكن اشتباهم بكنه تيم گل هم بخوره. عربستان از تيم سوم پرتغال ٣تا ميخوره و بدون يك شانس ميبازه. امروزم از بلغارستان ميبازه. ولي اينها ملاك نيست. مهم نيست. ٢٠١٤ هم فكر ميكرديم ميريم ميشيم زنگ تفريح ولي اينطور نشد. اين تيم بدتر اون تيم نيست.
۱
مهدی
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۱۶
کیروش دست میزاره رو هر چی تیم درب و داغون که بتونه ببره و رکورد بزنه،بدبختی اینه که همین تیمهای درب و داغون هم با نفرات اصلیشون بازی نمیکنن! کیفیت این تیمها در سطح سیاه جامگانه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر