فهرست
حال خوب سپاهان؛ از نویدکیا تا محرم
حال خوب سپاهان؛ از نویدکیا تا محرم

حال خوب سپاهان؛ از نویدکیا تا محرم

آی اسپورت - از آخرین قهرمانی سپاهانی‌ها در لیگ برتر فوتبال شش هفت سالی می‌گذرد و در طول این سال‌ها سپاهانی‌ها مثل همیشه به دنبال مربیانی بودند که یا رزومه بسیار خوبی داشتند یا اینکه قهرمان فصل قبل این رقابت‌ها بودند، از ویسی که قهرمان لیگ برتر با استقلال خوزستان شد تا استیماچ، از زلاتکو کرانچار تا امیر قلعه‌نویی؛ در طول این سال‌ها فقط امیدواری به بازگشت سپاهان به روزهای خوبش وجود داشت و در عمل اتفاقی نه با ویسی و نه با استیماچ رخ نمی‌داد، حتی امیر قلعه‌نویی هم نتوانست زردپوشان اصفهانی را به روزهای خوبشان بازگرداند. روزهایی که در قهرمانی هت‌تریک می‌کردند و در بین تماشاگران‌شان به محبوبیت کاملی دست یافته بودند اما با استراتژی که اصفهانی‌ها داشتند سپاهان روز به روز از آن روزها دورتر شد تا جایی که در کارنامه این تیم چهاردهمی جدول رده‌‌بندی رقابت‌ها هم ثبت شد که بدترین نتایج در دوران حضور سپاهان بود.

آخرین باری که سپاهان قهرمان شد در سال 94-93 بود که بعد از آن سپاهانی‌ها مدت کوتاهی تیمشان را به نویدکیا سپردند اما بر اساس همان استراتژی اصفهانی‌ها، نویدکیا خیلی زود نیمکت سپاهان را تحویل داد تا روزهای ناامید‌کننده سپاهان آغاز شود. روزهایی که در طی 7 سال سپاهان بهترین عنوانی که توانست در لیگ برتر کسب کند دومی در سال 98-97 بود و همانطور که گفته شد چهاردهمی رقابت‌ها را هم تجربه کرد. بعد از یک دوره نسبتاً طولانی و ناامیدکننده و گذر اصفهانی‌ها از نویدکیا و بخصوص گذر از تکرار استراتژی قدیمی‌شان، حالا سپاهانی‌ها تغییر رویه داده‌اند و در فصلی که فوتبال خیلی چنگی به دل نمی‌زند، تیمشان را به محرم سپرده‌اند و ظاهراً از او حمایت هم می‌کنند.

حالا روی نیمکت سپاهان مربیان جوانی مثل نویدکیا، رحمان احمدی و ... دیده می‌شوند که توانسته‌اند تا اینجای لیگ که نزدیک نیم‌فصل هستیم، حداقل بهتر از چند سال گذشته، عملکرد داشته باشند. البته که این شرایط باز هم برای سپاهانی‌ها ایده‌آل نیست اما سپاهان با دوری از هزینه‌های همیشگی و اعتماد به داشته‌های تیمش، امروز بعد از برگزاری 14 بازی با 7 برد، 4 تساوی و 3 باخت، 23 گل زده، 18 گل خورده و با کسب 25 امتیاز در رده دوم جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار دارد و امیدوار است تا پایان نیم‌فصل بتواند خود را به صدر جدول هم برساند.

به طور حتم کار برای نویدکیا و همراهانش سخت خواهد بود، مدعیانی مثل پرسپولیس، استقلال و ... این کار را سخت‌تر هم خواهند کرد و شاید سپاهان در این فصل هم نتواند تمام انتظارات اصفهانی‌ها را برآورده کند اما روند سپاهان نشان می‌دهد که این تیم ظاهراً در مسیر درست حرکت می‌کند و با حمایت هوادارانش و بخصوص مسئولان این تیم از ادامه این روند، می‌توان امیدوار بود که سپاهان خیلی زود به روزهای خوبش بازگردد.

شاگردان محرم نوید‌کیا مثل سروش رفیعی، محمدرضا خلعتبری، شهباززاده، محبی، کی‌روش استنلی و ... قطعاً تجربیات خوبی از حضور در ترکیب سپاهان در سال‌های گذشته دارند و می‌توانند به محرم برای برگرداندن سپاهان به مسیر بهتر کمک کنند. آنطور که شنیده می‌شود این امیدواری در بین مسئولان سپاهان هم به وجود آمده و در تلاش هستند با تقویت تیم محرم و بازگذاشتن دست او برای ادامه بازی‌ها، کمک حال او در هفته‌های باقی‌مانده باشند. به طور کلی ظاهراً همه چیز برای سپاهان مهیا است تا بتواند روزهای ناکامی را به فراموشی بسپارد و با حضور محرم بعد از چند سال دوباره در لیگ برتر خودی نشان دهد و شاید قهرمانی در این فصل هم برای زردپوشان اصفهانی دور از انتظار نباشد. قرار است که این تیم در نیم‌فصل و در فرصت جذب بازیکنان جدید، تقویت شود و این فرصت خوبی برای نیمکت سپاهان و محرم نویدکیا خواهد بود که کمبودهای‌شان را جبران کنند تا بازی‌های باقی‌مانده را بهتر از هفته‌های گذشته سپری کنند.

۳    
آی اسپورت
2021-02-11 15:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر