فهرست
به بهانه استوری هماهنگ و طلبکارانه امیدها
به بهانه استوری هماهنگ و طلبکارانه امیدها

به بهانه استوری هماهنگ و طلبکارانه امیدها

آی اسپورت - استوری هماهنگ بازیکنان تیم امید برای دریافت پاداش، از اتفاقات خجالت‌آور در فوتبال ایران است. بازیکنان ملی از فدراسیون پاداش یا حتی دستمزد می‌گیرند اما حتی اگر بگذریم از اینکه طلب پاداش ناکامی تیم امید کمی عجیب است، می‌رسیم به این روحیه رایج در فدراسیون فوتبال که در مقابل وعده‌هایش بی‌تعهد است و روحیه بازیکنان که از طلبکاری در اینستاگرام ابایی ندارند. همه اینها اما یک منشا دارد: کنترات تیم امید، سنگ اولی که معمار کج گذاشت.

حمید استیلی از درآمد ۴ میلیاردی برای تیم امید حرف می‌زند و آن را کمک گرفتن از یک اپراتور تلفن همراه و کمک نهادهای دولتی و غیردولتی می‌داند. حمید استیلی چه دوره‌ای که مدیر تیم امید بود و چه دوره‌ای که سرمربیگری را به خواست خود به خودش تقدیم کرد، چرا خود را مسئول درآمدزایی برای تیم امید می‌دانست و چرا برای دریافت کمک به هر کجا مراجعه می‌کرد و چرا به تعبیر خودش از اعتبار شخصی‌اش برای تیم امید مایه می‌گذاشت؟

این روش غلط برای اداره تیم امید را حبیب کاشانی در راه المپیک پیشین بنیان گذاشت که تیم امید را از فدراسیون به شکل کنترات تحویل گرفت. حمید استیلی روش حبیب کاشانی را در تیم امید تکرار کرد و دو ناکامی اخیر تیم امید در راه دو المپیک اخیر محصول همین کنترات تیم امید است.

مایه شرمساری است که درباره تیم امید ایران موضوع کنترات مطرح می‌شود و حمید استیلی اگر شأن تیم‌های ملی را می‌شناخت هرگز کت و شلوارش را نمی‌پوشید و این در و آن در نمی‌زد که پول تهیه کند.

 این مسئولیت فدراسیون فوتبال بود و فدراسیون باید طبق بنیه اقتصادی خودش تیم‌های ملی را اداره کند. این مسئولیت فدراسیون فوتبال است که درآمدزایی کند و هزینه‌های تیم‌های ملی را بپردازد. تیم‌های ملی به کمک نیاز ندارند که با محبت حمید استیلی و تمنای او به دست آید.

کار تیم امید با همین حرف‌ها و همین روش‌ها به جایی رسیده که بازیکنان این تیم در اینستاگرام طلب پاداش کرده‌اند. چرا باید این عادت عادی‌سازی شود که استوری‌های طلبکارانه هماهنگ ببینیم؟ پرداخت پاداش به بازیکنان تیم‌های ملی البته مرسوم است اما ساختن فضایی که طلب پاداش بازیکنان تیم امید به اینستاگرام برسد، کار کنترات‌چی‌ها و محصول روش و منش آنهاست. کنترات سرانجام روحیات کاسب‌کارانه را در تیم‌های ملی ترویج می‌کند.

امروز حمید استیلی که پستش در تیم امید مدیر تیم و سپس سرمربی بود، مجبور است که درباره طلب پاداش بازیکنان پاسخگو باشد. استیلی گفته اگر می‌دانستم فدراسیون به تعهداتش عمل نمی‌کند، ۴ میلیارد را بین همه تقسیم می‌کردم.

 استیلی بعد از ۳۰ سال حضور در فوتبال جایگاه‌ها را نمی‌شناسد و تصور می‌کند رفتارش پدرانه است که به فکر جلب کمک برای تیم امید بوده. نه آقای استیلی، این مسئولیت شما نبود و حضور شما در مسائل مالی فدراسیون تا همین‌جا شائبه‌هایی را ساخته و دخالت در اموری خارج از مسئولیت‌ شماست، مگر آنکه بپذیرید کنترات تیم امید را پذیرفته بودید و می‌خواستید با این روش سرمربی تیم امید باشید که این دومی از شائبه‌های اولی بدتر است.

تیم امید در میان این حساب و کتاب‌ها، طلبکاری‌ها و بدهکاری‌ها، با کنترات و تصاحب جایگاه‌های فنی به واسطه همین کنترات نمی‌توانست به المپیک برسد. حمید استیلی حالا سعی می‌کند با بزرگنمایی روحیه پدرانه در مقابل اعتراض بازیکنان تیم امید، فدراسیون را مسئول پرداخت پاداش‌ها معرفی کند، در حالی‌که باید پرسید چرا روش کار حمید استیلی با تیم امید شفاف نبود و چرا او هر وقت که تشخیص می‌داد کت و شلوار را به تن می‌کرد و مسئول مذاکره برای دریافت کمک می‌شد و هر کجا لازم نداند با حس پدرانه از فدراسیون می‌خواهد که پاداش بازیکنان را بپردازد. زوایای آن قراردادی که در دو دوره المپیک، تیم امید را به حبیب کاشانی و سپس حمید استیلی تقدیم کرد چرا هرگز شفاف نشد؟ حمید استیلی بدون آن کنترات چگونه و با کدام کارنامه می‌توانست سرمربی تیم امید شود؟

 

ایران ورزشی 

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-02-15 11:11:00
نظر دهید

۱ نظر
وحید بارساپولیسی
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸، ۱۲:۰۳
پاداششون اینه که همه شون و کله بز تراش ببری پادگان 03 عجب شیر تا بفهمن هیچ فرقی با بقیه جوونهای ایرانی ندارن برعکس به جرم سوزاندن سرمایه مملکت و عدم صعود و سرشکستگی حذف باید هم 90 روز آموزشی طی کنن.. بچه پررو های بدرد نخور
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر