فهرست
توقف دردناک نبود؛ ۴امتیاز فدای ۴۰امتیاز
توقف دردناک نبود؛ ۴امتیاز فدای ۴۰امتیاز

توقف دردناک نبود؛ ۴امتیاز فدای ۴۰امتیاز

آی اسپورت – پرسپولیس در روزی مقابل نفت تهران متوقف شد كه آشكارا از كمبود بازیكن رنج می‌برد. این تیم مهدی طارمی را كماكان به دلیل محرومیت در اختیار ندارد، بشاررسن نیز به صلاحدید برانكو راهی اردوی تیم‌ملی امید عراق شده است. درست در همین شرایط، درگیری فیزیكی بین گادوین منشا و فرشاد احمدزاده منجر به خروج هر دو نفر از فهرست 18 نفره پرسپولیس شد. به این ترتیب تمام موجودی ایوانكوویچ در بازی دیروز همان یازده نفری بودند كه از ابتدا وارد زمین شدند. برانكو عملا هیچ تعویضی نداشت و بعد از قفل شدن كار برای فیكس‌ها، كادرفنی نتوانست تاكتیك‌های اصلی‌اش را تغییر بدهد. شاید اگر فرشاد احمدزاده و گادوین منشا در این مسابقه حاضر بودند، نتیجه دیگری رقم می‌خورد.

البته این اولین‌بار نیست كه برانكو در تیمش محرومیت‌های خودخواسته اعمال می‌كند و البته بابت این كار هزینه می‌دهد. هفته چهارم دور رفت و پیش از بازی با سیاه‌جامگان نیز این كمال كامیابی‌نیا بود كه به‌خاطر مسایل انضباطی از لیست پرسپولیس حذف شد و جای خالی‌اش در زمین مسابقه دو امتیاز را از كف سرخپوشان ربود. این دو امتیاز و آن دو امتیاز، جمعا 4 امتیاز مفت برابر دو تیم قعر جدولی از پرسپولیس گرفته است؛ چهار امتیازی كه افزوده شدنش به 41 امتیاز فعلی در همین اوایل زمستان می‌توانست تكلیف قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفدهم را یكسره كند.

مسلم است كه چنین توقف‌هایی برای هواداران پرسپولیس دردناك است. آنها در روزی كه استقلال، پیكان، فولاد و پارس جم امتیاز از دست داده بودند، می‌توانستند اختلاف را بیشتر كنند اما این اتفاق رخ نداد. با این همه اما هواداران پرسپولیس نباید بابت تصمیمی كه برانكو گرفته او را ملامت كنند. این چهار امتیازی كه به‌خاطر مسایل انضباطی در بازی با سیاه‌جامگان و نفت تهران از دست رفته، به‌نوعی تضمین ثبات، آرامش و اخلاق حرفه‌ای در پرسپولیس بوده است. اگر قرار بود برانكو به‌خاطر این دو امتیازها به بازیكنانش باج بدهد، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شد و چنین تیم باشكوهی باقی نمی‌ماند كه چنین مقتدرانه بر صدر جدول تكیه بزند. عقل و منطق حرفه‌ای هم حكم می‌كند آدم‌ هزینه‌های كمتر را به‌خاطر منافع بزرگ‌تر بپردازد.

اگر قرار بود سیلی منشا یا پرخاشگری احمدزاده نادیده گرفته شود، شاید پرسپولیس بازی با نفت را می‌برد اما فردا همه یاد می‌گرفتند كه می‌شود از هنجارهای تیم تخطی كرد و قسر در رفت. حالا اما یك بار دیگر برانكو تكلیف همه را روشن كرده كه بی‌نظمی در تیم او جایی ندارد، حتی اگر مبارزه با این مساله به قیمت از دست دادن امتیازات كلیدی تمام شود. مربی كروات همان موقع كه در لیگ قهرمانان آسیا پیش از بازی با الوحده علیپور و رضاییان را به تهران بازگرداند، نشان داد كه اهل مدارا و مماشات نیست. او در چنین موقعیت‌های حساسی هم به اصولش وفادار باقی می‌ماند، چه رسد به اردوی پیش از بازی لیگی با نفت تهران. پس بهتر است بازیكنان حواس‌شان را جمع كنند و هواداران هم همچنان به تصمیمات كادرفنی اطمینان داشته باشند.

 

بهروز رسایلی/روزنامه گل

۷۶ ۳  
آی اسپورت
2018-01-07 12:11:00
نظر دهید

۳ نظر
امید
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۵۹
این نویسنده علنا اعلام میکنه لنگی ست دیگه چطور باید فکر کرد که آی اسپورت رسآنه است نه طرفدار تیم لنگ
سعيد
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۱۱
سوال اينه كه اگه سرمربي نفت اون بشكه رفيق فابريك برانكو نبود بازم اين بازيكنارو بيرون ميزاشت يا نه
بازم یه کیسه اومد
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۵۵
که بگه تبانی بوده
البته از قدیم‌میگن کافرهمه را به کیش خود پندارد حالا این کیسه کشا هستن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر