فهرست
منچسترسیتی، بزرگترین برنده دربی شمال غرب!
منچسترسیتی، بزرگترین برنده دربی شمال غرب!

منچسترسیتی، بزرگترین برنده دربی شمال غرب!

آی اسپورت - مهم ترین دیدار هفته نهم لیگ برتر انگلیس برنده نداشت و منچستریونایتد در حضور 73737 تماشاگر ورزشگاه اولدترافورد به اولین تیمی تبدیل شد که در فصل 20-2019 لیگ برتر از لیورپول امتیاز می‌گیرد. شاید گل آدام لالانا در دقیقه 85 موجب حفظ روند شکست ناپذیری قرمزها و زنده ماندن امید رقم زدن فصلی بدون شکست شد، اما این گل تساوی بخش هم نتوانست جلوی ناکامی لیورپول در رسیدن به دو رکورد مهم تاریخ لیگ برتر را بگیرد.

لیورپول که بعد از تساوی بدون گل در مقابل اورتون (مارچ 2019، گودیسون پارک) در 9 بازی پایانی فصل قبل و 8 بازی ابتدایی این فصل به پیروزی رسیده بود، امید داشت تا با کسب برد برابر منچستر به رکورد بیشترین تعداد پیروزی متوالی تاریخ لیگ برتر (18، منچسترسیتی، آگوست تا دسامبر 2017) برسد اما شیاطین سرخ به کمک همشهری ها آمدند تا در شب نزدیک شدن شاگردان گواردیولا به لیورپول، یکی از رکوردهای تاریخی آن ها نیز از گزند لیورپول مصون بماند. این تساوی همچنین فرصت برابری با برترین شروع تاریخ لیگ برتر (9 پیروزی متوالی چلسی ژوزه مورینیو در ابتدای فصل 06-2005) را از لیورپول گرفت.

منچستریونایتد در این مسابقه برای چهارمین بار در طول فصل نتوانست موقعیت پیروزی خود را حفظ کند و تن به تساوی داد تا به این ترتیب با از دست دادن 8 امتیاز از موقعیت پیروزی، در کنار آستون ویلا، ضعیف ترین آمار را در این زمینه داشته باشد. یونایتد در این فصل مقابل وولوز، ساوتهمپتون، آرسنال و لیورپول گل اول را زده اما برتری را از دست داده تا 3 امتیاز برای آن ها به یک امتیاز تبدیل شود.

گل دقیقه 36 مارکوس رشفورد با گل دقیقه 85 آدام لالانا پاسخ داده شد تا گلزنان هر دو تیم، بازیکنان انگلیسی باشند. این برای اولین بار از نوامبر 2001 است که در تقابل های منچستریونایتد و لیورپول، بازیکنان انگلیسی هر دو تیم موفق به گلزنی می‌شوند. در آن مسابقه که با برتری 3-1 لیورپول به پایان رسید، مایکل اوون 2 گل برای لیورپول زد و دیوید بکام نیز زننده تک گل منچستریونایتد بود. (یان آرنه ریسه نروژی دیگر گل لیورپول را به ثمر رسانده بود) همچنین بعد از گل در برابر میدلزبورو، این نخستین گل لیگ برتری لالانا در 29 مسابقه اخیرش بود.

منچستریونایتد که در نیمه دوم توپ و میدان را به رقیب واگذار کرده بود، بازی را در حالی به پایان رساند که مالکیت توپی 32.1 درصدی داشت. از فصل 04-2003 تاکنون، این دومین آمار ضعیف منچستریونایتد در مالکیت توپ در مسابقات لیگ برتری بوده است. ضعیف ترین آمار شیاطین سرخ برابر همین لیورپول در مارچ 2018 با 32.06 درصد مالکیت توپ ثبت شده بود. (یونایتد آن بازی را 2-1 برد)

مارکوس رشفورد که به عنوان یک مهاجم شماره 9 آمار مناسبی در گلزنی ندارد یک بار دیگر مهارت خود را در گلزنی برابر Big Six نشان داد. او که اکنون در کارنامه خود 31 گل لیگ برتری را می‌بیند، 11 گل از این تعداد را (35 درصد) در برابر تیم های Big Six به ثمر رسانده است.

از آغاز فصل 19-2018 تاکنون، لیورپول 28 گل را در 15 دقیقه پایانی مسابقات به ثمر رسانده که بالاترین آمار در بین همه تیم های لیگ برتری محسوب می‌شود. اما گل دیدار یکشنبه نیز موجب کامیابی کلوپ برابر سولسشائر نشد. در بین همه مربیانی که حداقل در دو مسابقه لیگ برتری برابر یورگن کلوپ قرار گرفته اند، اوله گونار سولسشائر تنها مربی است که توانسته برابر مربی آلمانی شکست ناپذیر بماند. (2 بازی، 2 تساوی)

 

90tv 

     
آی اسپورت
2019-10-21 08:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر