فهرست
شاراپووا: دلم تنگ شده بود
شاراپووا: دلم تنگ شده بود

شاراپووا: دلم تنگ شده بود

آی‌اسپورت- ماجراجویی ماریا شاراپووا زن شماره یک سابق و 146 کنونی تنیس دنیا در رقابت‌های یواس اوپن به پایان رسید. این تنیس‌باز مطرح روس که بعد از داستان مثبت شدن دوپینگش 15 ماه از میادین دور بود بالاخره با وایلدکارت به رقابت‌های گرنداسلم رسید تا بعد از نزدیک به 18 ماه در رقابت‌های سطح بالای تنیس دوباره به میدان برود. ماریا اتفاقاً با شکست دادن سیمونا هالپ در همان دور اول نشان داد انگیزه‌های زیادی دارد و خودش را به یک‌هشتم نهایی هم رساند ولی بامداد روز گذشته مقابل زن شماره 17 تنیس دنیا از لتونی یعنی آناستازیا سواستوفا، شکست خورد و از گردونه بازی‌ها کنار رفت. ماریا در این بازی اگرچه ست اول را برد ولی با شکست 6بر4 در ست دوم هم از لحاظ روحی به‌هم ریخت و هم بعداً در ست سرنوشت‌ساز سوم نشان داد، از لحاظ بدنی هم چندان مهیای حضور در این تورنمنت نبوده. شکست 6بر2 او در ست سوم، آخرین حضورش در گرنداسلم این فصل از رقابت‌های تنیس بود. گابرینه موگوروسا تنیس‌باز اسپانیایی و یکی از دیگر مدعیان قهرمانی تنیس زنان هم با شکست مقابل پترا کویتووا از این رقابت‌ها حذف شد. شاراپووا بعد از شکست خود پاسخگوی سؤالات خبرنگاران شد.

* از زمان بازگشت‌تان به دنیای تنیس اولین گرنداسلمی بود که شرکت کردید و حالا هم که حذف شدید. ارزیابی‌‌تان چیست؟

راستش یک هفته بسیار فوق‌‌العاده را سپری کردم. بعد از اتفاقات مثبتی که در روزهای گذشته برایم رخ داد، شکست خوردن در این مسابقه خیلی برایم سخت بود ولی می‌توانم مثبت فکر کنم و نیمه پر لیوان را ببینم. خوب بود که بالاخره توانستم در یک تورنمنت ماژور مسابقه بدهم. فرصت باورنکردنی‌ای در اختیارم گذاشته شد که از این بابت بسیار تشکر می‌کنم. سعی کردم بهترین تنیسم را به نمایش بگذارم.

* با توجه به مسابقات بسیار کمی که پیش از شروع این تورنمنت داشتید، می‌شود گفت خستگی عامل تأثیرگذاری برای این شکست بود.

فکر می‌کنم مقصر خودم بودم که اجازه دادم بازی به رقابتی فیزیکی تبدیل شود‌؛ اگر در ست دوم هم تقریباً مثل ست اول تهاجمی کار می‌کردم شاید می‌توانستم برنده از زمین خارج شوم. عقب‌نشینی کردم و به رقیبم زمان دادم تا بازی‌‌اش را تحمیل کند و از پس توپ‌های بسیار سخت به خوبی بربیاید.

* و فکر می‌کنید حضور در این تورنمنت چه دستاوردی برای ادامه راه شما در دنیای تنیس داشت؟

برایم اتفاقات مثبت زیادی رقم خورد. من 4 مسابقه را جلوی هواداران بسیار زیادی برگزار کردم و در حد توانم هم جنگیدم. راستش دلم برای حضور در این نوع تورنمنت‌ها تنگ شده بود. نمی‌شود این موارد را جایی دیگر پیدا کرد. اولین بازی‌ام در این تورنمنت برایم خیلی خاص بود و تا آخر عمرم به یادم خواهد ماند.

 

۳    
آی اسپورت
2017-09-05 17:06:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر