فهرست
فولاد 1-0 نساجی؛ سه امتیاز با پاتوسی
فولاد 1-0 نساجی؛ سه امتیاز با پاتوسی

فولاد 1-0 نساجی؛ سه امتیاز با پاتوسی

آی اسپورت – فولاد خوزستان با ارئه یک بازی تدافعی در نیمه دوم موفق شد از تک گل پاتوسی که در نیمه اول به دست آمده بود حراست کند و با کسب سه امتیاز به رتبه پنجم جدول رده بندی رسید.

چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹؛ فولاد خوزستان – نساجی قائم شهر

داوران: محمد حسین زاهدی فر- آرمان اسعدی- یعقوب سخندان –جلیل شعرانی 

کمک داور اضافی ۱و۲: روح اله شریفی – علی ابراهیمی

ناظر: محسن قهرمانی

 

ترکیب فولاد: محسن فروزان، مهران موسوی، وحید حیدریه، عارف آغاسی، مجتبی نجاریان، محمد میری، محمد آبشک، آیاندا پاتوسی ( ۶٧ محمد قاسمی نژاد)، ساسان انصاری، فرشاد احمدزاده (٨٧ زبیر نیک نفس)، لوسیانو پریرا

سرمربی: جواد نکونام

 

ترکیب نساجی: مهرداد طهماسبی، سعید غلامعلی بیگی، مجتبی بیژن، روزبه شاه علیدوست ( ٨٠ بهزاد داوودی)، ایوب کلانتری، آرمان قاسمی، کریم اسلامی (٨٨ علی داوران ) ، مهرداد بایرامی، حسن نجفی، محمود قائدرحمتی،عرفان گل محمدی (۵۵ زامهران)

سرمربی: وحید فاضلی

 

کارت زرد: محمد میری دقیقه 63 و 82  مجتبی نجاریان دقیقه ٨٩ محسن فروزان دقیقه ٩٠ فولاد، کریم اسلامی دقیقه ٧۵ نساجی مازندران

 

اخراج: محمد میری 82

 

شرح گل

فولاد خوزستان (١-٠): یک ضربه ایستگاهی در سمت چپ خط دفاعی تیم فوتبال نساجی مازندران به دست آمد و پاتوسی که تمرکز زیادی پیش از ضربه زدن داشت، موفق شد این ضربه ایستگاهی را از زاویه بسته وارد دروازه تیم میهمان و میرزازاد کند و در دقیقه ١۶ حساب کار با یک گل به سود شاگردان نکونام شد

 

اتفاق ویژه

نساجی مازندران تاکنون موفق به کسب امتیاز در مقابل فولاد نشده و این روند همچنان ادامه خواهد داشت و باید دید در لیگ بیست و یکم آیا این تیم شمالی می تواند در حضور دوباره موفق به کسب امتیاز شود یا خیر.

 

بهترین بازیکن

محسن فروزان دو سه بار در نیمه اول با واکنش های بسیار خوب خود دروازه فولاد را نجات داد و چند بار هم در نیمه دوم. او به خصوص در دقایق پایانی بازی که فولاد 10 نفره به کارش ادامه می داد به خصوص در خروج ها کم نقص و بی اشتباه بود تا به تیمش در راه کسب سه امتیاز کمک زیادی در این بازی هفته هشتم رقابت ها کرده باشد.

 

دقایق حساس:

دقیقه ١٠: ارسال حیدریه بازیکن تیم فوتبال نساجی مازندران با اشتباه مدافع نساجی مازندران می توانست به موقعیت خطرناکی تبدیل شود ولی فروزان از دروازه خروج کرد و کنترل توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ٢٧: شوت سرکش بازیکن تیم فوتبال نساجی مازندران از پشت محوطه جریمه با واکنش بسیار خوب فروزان راهی به چارچوب پیدا نکرد. در برگشت باز هم شاگردان فاضلی قصد استفاده از فضای عمق خط دفاعی تیم فولاد را داشتند ولی خروج به موقع فروزان مانع شد.

دقیقه ٣۵: یک شوت بسیار خوب و خطرناک دیگر از پشت محوطه جریمه به دروازه فروزان زده شد که اینبار این گبر با پاهای خود مانع از باز شدن دروازه اسمش شد.

دقیقه ۵٨: ضربه حسن نجفی روی یک ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه با فاصله بسیار کمی از کنار دروازه فروزان راهی  اوت شد.

دقیقه ٧٠: شوت مهاجم نساجی مازندران با اختلاف زیادی راهی اوت شد.

دقیقه ٨۵: محسن فروزان در موقعیت تک به تک واکنش بسیار خوبی در مقابل مهاجم نساجی داشت و برای چندمین بار مانع فروپاشی دروازه تیمش شد.

دقیقه ٩٠: ارسال خوب بازیکن نساجی از سمت چپ خط دفاعی فولاد با واکنش بسیار خوب فروزان و خروج به موقع به جایی نرسید.  این برخورد موجب مصدومیت گلر فولادخوزستان شد.

دقیقه ٩٠: ضربه ایستگاهی نجفی پس از برخورد به دیوار دفاعی فولادخوزستان به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

 

حاشیه:

*جواد نکونام که نساجی مازندران با مربیگری او توانست پس از ٢۴ سال به لیگ برتر راه پیدا کند، در کنفرانس خبری روز گذشته از عزم شاگردانش برای کسب سه امتیاز حرف زد.

* مصدومیت کریم اسلامی در دقیقه ١٢ باعث توقف در جریان بازی شده و برای مداوا این بازیکن را به بیرون از زمین بردند.

*در شرایطی که بازی به دقیقه ٣٠ رسیده بود، پخش تلویزیونی این مسابقه برای پخش اذان چند ثانیه‌ای متوقف شد.

*در ٢۵ دقیقه ابتدایی این مسابقه شاهد بازی درگیرانه ای از سوی هر دو تیم بوده این که سبب شده موقعیت های زیادی در بازی ایجاد نشود.

*در فاصله پخش اذان مغرب، داور مسابقه به دلیل برخورد بازیکنان دو تیم به یکدیگر و درگیری میان آنها برای چند ثانیه ای این بازی رو متوقف کرد.

* بازی دفاعی دو تیم و احتیاط بیش از حدی که دارند سبب شده تا یک بازی کم موقعیت را در ورزشگاه فولاد آره‌نا شاهد باشیم.

*نکته جالب اینکه در طول این بازی صدا و سیمای خوزستان هیچ گاه دقایق بازی را روی تصاویر نشان نداد.

*مجتبی نجاریان در دقایق پایانی بازی به دلیل اتلاف وقت از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

     
آی اسپورت
2020-12-30 18:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر