فهرست
پرسپولیس در قطر بازیکن ذخیره ندارد
پرسپولیس در قطر بازیکن ذخیره ندارد

پرسپولیس در قطر بازیکن ذخیره ندارد

آی اسپورت - پرسپولیس برای برد ارزشمندی که مقابل الدحیل به‌ دست آورد، تلفات هم داد. کمال کامیابی‌نیا و محمد انصاری محروم شدند و نمی‌توانند پرسپولیس را در بازی رفت مرحله نیمه‌نهایی برابر السد همراهی کنند. این یک دغدغه بزرگ برای تیمی است که به دلیل محرومیت از نقل و انتقالات و جدایی ستاره‌ها، نه تنها به راحتی ترکیب ثابت خود را انتخاب نمی‌کرد بلکه در تعویض‌ها نیز مشکل داشت. به همین دلیل هم بود که مقابل الدحیل و در این بازی مهم، فرصت عرض‌اندام به آدام همتی رسید تا او را نیز در زمین ببینیم. بازیکن کم‌تجربه‌ای که کمبود نیروی انسانی در پرسپولیس به او کمک کرد تا افتخار بازی در آسیا را به‌ دست آورد.

پرسپولیس تا حالا بازیکن تعویضی نداشت، حالا بازیکن برای ترکیب ثابت ندارد. به تمام دغدغه‌های قبلی، غیبت کامیابی‌نیا و انصاری را هم اضافه کنید. یادتان هست برانکو برای یافتن جانشین سیامک نعمتی با چه مشکلاتی مواجه شد؟ او حالا باید جای خالی دو بازیکن موثرتر از او را پر کند؛ در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا و بازی مقابل تیمی که بدجور هوس قهرمانی در آسیا به سرش زده است. با ستاره‌هایی نظیر ژاوی هرناندز، گابی و البته بغداد بونجاح و اکرم عفیف.

کمال کامیابی‌نیا یکی از ستون‌های پرسپولیس است. هافبک دفاعی جنگجو و متعصبی که تعصب بالایش گاهی به ضرر پرسپولیس تمام می‌شود. تکلی که او زد و از داور کارت زرد گرفت، مثل آب سردی بر پیکره پرسپولیس و برانکو بود. اتفاقی که می‌شد بدتر از آن‌ هم رقم بخورد و کمال را هم از بازی رفت و هم برگشت محروم کند. آن هم وقتی او در نیمه دوم، با چند خطای خطرناک، هافبک‌های الدحیل را درو و آنها را نقش بر زمین کرد.

برای جانشینی انصاری، بازیکنی به نام شایان مصلح هست اما برانکو با نبود کمال چه کند؟ بخصوص که بازی با السد است و تقابل با هافبک‌های لالیگایی این تیم. برانکو یک راه پیش‌رو دارد. اعمال چند تغییر در پست بازیکنان خط میانی و سپس شروع بازی با السد به‌عنوان حریفی قدرتمند. دو بازیکن در پرسپولیس خصوصیات بازی در پست هافبک دفاعی را دارند. احمد نوراللهی و حسین ماهینی. پرسپولیس دفاع راست جانشین ندارد و شجاع خلیل‌زاده که می‌تواند در این پست بازی کند با توجه به محرومیت محمد انصاری مجبور است زوج جلال حسینی در قلب خط دفاع باشد. بنابراین باید از شجاع فاکتور بگیریم.

احمد نوراللهی می‌ماند و انتقال از کناره‌ها به پستی که پیش‌تر در آن بازی کرده بود. نوراللهی ابتدای حضور در پرسپولیس یک هافبک دفاعی بود اما بعدها کمی جلوتر رفت، بازیساز شد و حالا هم که یک هافبک کناری است. این هافبک 25 ساله و اهل آزادشهر در حوالی گرگان بهترین گزینه برای جانشینی کامیابی‌نیا است تا پرسپولیس حداقل در بازی رفت با مشکلی به نام کمبود تجربه و جنگندگی در خط هافبک مواجه نشود. با حضور نوراللهی در مرکز خط میانی و بازگشت سیامک نعمتی، این بازیکن به کناره‌ها می‌رود و نقش یک وینگر را بازی می‌کند. آن‌ وقت ترکیب یازده نفره پرسپولیس تشکیل می‌شود تا دغدغه برانکو، حداقل برای انتخاب بازیکنان ثابت برطرف شود.

پرسپولیس به احتمال فراوان با این ترکیب در بازی رفت مقابل السد به زمین می‌رود: علیرضا بیرانوند درون دروازه، شجاع خلیل‌زاده و جلال حسینی در مرکز خط دفاع، حسین ماهینی در دفاع راست و شایان مصلح در دفاع چپ احمد نوراللهی و بشار رسن در مرکز خط هافبک، سیامک نعمتی و امید عالیشاه در کناره‌های خط هافبک و علی علیپور و گادوین منشا هم در خط حمله.

برانکو جز این ترکیب، چه کار خاصی می‌تواند انجام بدهد؟ استفاده از بازیکنانی نظیر آدام همتی و احسان علوان‌زاده توجیه منطقی ندارد و به هیچ عنوان نمی‌تواند درصد موفقیت پرسپولیس را افزایش دهد. بنابراین برانکو هیچ راهی ندارد جز اینکه با همین ترکیب، پرسپولیس را به زمین بفرستد و به کسب یک نتیجه قابل‌ قبول خوشبین باشد. روشی که در آن از تمام نیروهای انسانی پرسپولیس استفاده می‌شود و هیچکس هم نمی‌داند برانکو از روی سکو، چه بازیکنی را به زمین می‌فرستد. اصلا بازیکنی روی نیمکت وجود دارد که او به حضورش در زمین فکر کند؟

ایران ورزشی

۱۰ ۵  
آی اسپورت
2018-09-22 15:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
انعکاس 38 دقیقه و 6گل العین(تیم چهارم امارات) به تیم سوم ایران
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۴۸
حالا کاجیا میگن الدوحیل تیم دومش بود اینکه الدوحیل یه اسماعیل محمدو نداشت میشه تیم دوم پرسپولیسی که یه تیم قبل فصل از دست داد 1سال بازیکن نگرفت همینطور مصدوم محروم میده ، پس چیه؟ السدی رو لردن که دروازبان یومش تو گل بود و مدافع مرکزیشم نداستن بعد میگن الدوحیل فلان بود!الدوحیل با همین بازیکنا 5بازی اخرشو از السد برد
....
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۰۹
کیسه کش جماعت و منطق همیشه دوتا خط موازی بودن. السد رو بردیم گفتن عیارتون تو بازی با الدحیل معلوم میشه، الدحیل رو بردیم باز میگن با السد بازی کنید!
شاهین
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۴۹
نه واقعن روزنامه ایران از سایت نود کپی پیست کرده با چند روز تاخیر بعد شما از روزنامه ایران خسته نباشین
۷
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۰۹
جا داره بازم یادی کنیم از خانواده مهدی طارمی!
پارسا
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۴۱
فکر کنم برای احتیاط بیشتر و مهار ژاوی و گابی در هافبک و فضا ندادن به بونجاح و عفیف میشه ۴-۴-۲خطی بازی کرد و همزمان به ماهینی و نوراللهی در هافبک دفاعی بازی داد و نعمتی رو برد دفاع راست که سابقه بازی در دفاع راست رو هم داره.با اینحال آنالیزورهای تیم بهتر میتونن به برانکو مشاوره بدن.اینهم یه گزینه هست.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر