فهرست
ایتالیا - پرتغال؛ آتزوری در سن‌سیرو برمی‌گردد؟
ایتالیا - پرتغال؛ آتزوری در سن‌سیرو برمی‌گردد؟

ایتالیا - پرتغال؛ آتزوری در سن‌سیرو برمی‌گردد؟

آی اسپورت – ایتالیا و پرتغال در دیداری تعیین‌کننده از لیگ ملت‌های اروپا در ورزشگاه سن‌سیرو به مصاف هم خواهند رفت. ایتالیا که با برد برابر لهستان امیدوار به صعود شده باید به مصاف پرتغال برود که با فقط یک امتیاز از بازی در سن‌سیرو صعودش را حتمی خواهد کرد. ایتالیایی‌ها یک انگیزه دیگر هم در این دیدار دارند و می‌خواهند خاطره تلخ حذف در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ که در همین ورزشگاه سن‌سیرو رخ داد را با پیروزی به دست فراموشی بسپارند. این نخستین بازی ایتالیا بعد از آن تساوی تلخ برابر سوئد در سن‌سیرو است.

ایتالیا؛ پیشرفت با مانچو

یک گل دقیقه پایانی از بیراگی شرایط را برای ایتالیا به طور کلی تغییر داد. تیم مانچو ۵ بازی متوالی پیروز نشده بود که این طلسم شکسته شد، از طرفی در گروه خودشان در لیگ ملت‌های اروپا هم شانس صعود پیدا کردند. آتزوری با اینکه هنوز خیلی کار دارد تا به سطح اول فوتبال اروپا و جهان برگردد، اما در دیدار‌های اخیر با عملکرد نسبتاً خوب مردم سرزمین چکمه را امیدوار کرده‌اند. حالا ایتالیا می‌تواند امشب روز‌های خوب را با یک برد برابر پرتغال کامل کند، اتفاقی که دور از دسترس هم نیست. ایتالیا اگر امشب پیروز شود باید منتظر بماند تا لهستان هم پرتغال را متوقف کند. اگرچه حضور در مرحله پایانی لیگ ملت‌ها هدف اصلی مانچینی نیست ولی می‌تواند به آتزوری برای ادامه کار در انتخابی یورو و تورنمنت‌های بعدی روحیه بدهد. ایتالیا تیمی به مراتب جوان‌تر از قبل شده و باید منتظر باشیم تا ببینیم در آینده این تیم متحول شده چه خواهد کرد.

پرتغال؛ فقط یک امتیاز

پرتغال این روز‌ها نشان می‌دهد بدون کریستیانو رونالدو هم تیم خوبی است و ستاره‌های تعیین‌کننده زیادی دارد. از قهرمانی یورو ۲۰۱۶ به بعد همه موفقیت‌های سلسائوی اروپا به حساب رونالدو و حضورش نوشته شده بود تا اینکه به هر دلیلی تصمیم گرفته شد او در لیگ ملت‌های اروپا حضور نداشته باشد. در ۲ بازی ۲ برد کسب کرده‌اند و حالا یک قدم تا مرحله پایانی فاصله دارند. اینکه در مرحله پایانی کریس بازی می‌کند یا خیر را باید منتظر باشیم در سال ۲۰۱۹ ببینیم، البته اگر تیمش این قدم کوتاه تا حضور بین ۴ تیم را به سلامت بردارد. پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ روز‌های خوبی نداشت و حتی ممکن بود دقیقه آخر با شکست برابر ایران حتی از مرحله گروهی هم صعود نکند. در هر صورت تیمِ سانتوس در رقابت‌های اروپایی چند سالی هست که نتایج خوبی می‌گیرد و موفقیت‌های‌شان در قاره سبز ادامه‌دار بوده است.

آخرین جدال

در بازی رفت لیگ ملت‌ها در لیسبون تنها گلِ آندره سیلوا کافی بود تا پرتغال برابر ایتالیا پیروز شود.

مصدومان و محرومان

مهم‌ترین مصدومان ایتالیا که به بازی برابر پرتغال نرسیده‌اند فدریکو برناردسکی و لئوناردو پاوولتی هستند. مطابق دیگر بازی‌های لیگ ملت‌های اروپا باز هم در تیم ملی پرتغال خبری از کریستیانو رونالدو نیست. علاوه بر رونالدو، آندره گومس هم مصدوم شده و به این بازی نخواهد رسید.

آمار بازی

۲۶) در ۲۶ جدال ایتالیا و پرتغال، آتزوری موفق شده ۱۸ مرتبه پیروز شود و سلسائو ۶ برد داشته. ۲ بازی هم مساوی شده است.

۲) در ۲ بازی آخر بین ایتالیا و پرتغال، سلسائوی اروپا موفق شده آتزوری را شکست دهد.

صفر) پرتغال هیچ‌گاه در خاک ایتالیا موفق به شکست لاجوردی‌پوشان نشده است.

یک) پس از ۵ بازی ناکامی در پیروزی سرانجام در بازی قبلی برابر لهستان تیمِ مانچینی موفق شد پیروز شود.

۴) پرتغال در ۴ بازی پس از جام جهانی ۲۰۱۸ بدون رونالدو شکست نخورده و ۳ برد و یک تساوی داشته است.

۲) مانچو در دوران حضور روی نیمکت ایتالیا در ۷ بازی فقط ۲ برد داشته.

۹) سلسائوی اروپا در ۹ بازی آخرش موفق شده دروازه رقبا را باز کند.

۲) در سال ۲۰۱۸ فقط عربستان بیش از یک گل از ایتالیا دریافت کرده است.

ترکیب احتمالی دو تیم

ایتالیا: دوناروما، فلورنتسی، بونوچی، کیلینی، بیراگی، بارلا، جورجینیو، وراتی، کیزا، ایموبیله و اینسینیه

پرتغال: پاتریسیو، کانسلو، په‌په، فونته، روی، برناردو سیلوا، پیزی، نِوس، کاروالیو، گوئس و آندره سیلوا

 

خبر ورزشی

     
آی اسپورت
2018-11-17 12:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر