فهرست
کاررا: بیایم ایران حساب‌های بانکی‌ام بسته می‌شود
کاررا: بیایم ایران حساب‌های بانکی‌ام بسته می‌شود

کاررا: بیایم ایران حساب‌های بانکی‌ام بسته می‌شود

آی‌اسپورت- یکی مربیانی که به عنوان گزینه احتمالی  هدایت استقلال از آن‌ نام برده شد خوزه پپه مورسیا گونزالس سرمربی فصل قبل تیم الشحانیه قطر بود. مربی‌ای که کارنامه خیلی چشمگیری نداشت و بلافاصله با لو رفتن نام و رزومه اش در رسانه‌ها مورد انتقاد هواداران تیم قرار گرفت. مربی اسپانیایی که غیر از بالا آوردن یکی، دو تیم از دسته‌های ۳ به ۲ و یا ۲ به یک کار مهمی نکرده بود. با این همه استقلال خیلی سریع قید این سرمربی را زد و سراغ نفرات دیگر لیست رفت.

ماسیمو کاررا مربی اسبق باشگاه یوونتوس ایتالیا که توانسته بود تیم اسپارتاک مسکو را در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ پس از ۱۵ سال به عنوان قهرمانی لیگ برتر این کشور برساند گزینه دیگری بود که گفته شد باشگاه استقلال به طور جد در صدد است تا او را به خدمت بگیرد.

علی خطیر که از سوی هیئت‌مدیره وظیفه و مسئولیت ارتباط برقرار کردن با کاندیدا‌های مربیگری استقلال را دارد با این سرمربی ارتباط گرفته و مکاتبات اولیه را نیز از طریق یک واسطه ایرانی انجام داده بود. کاررا که با حضور در لیگ روسیه تا حدودی با کار در شرایط سخت آشنایی داشت ابتدا از باشگاه استقلال خواست تا شرایطش را به او بگوید، اما پس از دریافت آنچه استقلال از او توقع داشت، فرصت خواسته تا درباره اش فکر کند.

روز گذشته یک مقام آگاه در باشگاه استقلال در همین باره به روزنامه خبرورزشی گفت: «آنچه مردم درباره پشت پرده مذاکرات ما با این مربیان خارجی نمی‌دانند این است که ما پیش از هر سؤالی اعم از مدت قرارداد، رقم قرارداد و این قبیل مسائل که عرف است، باید از آن‌ها بپرسیم آیا به ایران می‌آیند؟»

این فرد مسئول می‌گفت: «با توجه به شرایط تحریم و وضعیتی که آمریکا برای کشورمان به وجود آورده این مهمترین سؤالی است که ما در مکاتبات‌مان با مربیان مدنظر باشگاه و کمیته فنی مطرح می‌کنیم. همین «کاررا» که اتفاقاً مربی سرشناس و کارنامه‌داری هم بود وقتی با پیشنهاد ما مواجه شد قبل از هر چیزی گفت اگر به ایران بیاید همه حساب‌های بانکی اش بسته می‌شود و خودش یا خانواده اش برای سفر به برخی کشور‌ها دچار دردسر می‌شوند. مردم این مسائل را نمی‌دانند و فکر می‌کنند ما در باشگاه بیکار نشسته‌ایم و خودمان را باد می‌زنیم».
این در حالی است که روز گذشته عنوان شده بود کمیته فنی باشگاه استقلال دنبال مربی «کروات ارزانقیمت» است ولی اخبار رسیده از مقامات بلندپایه باشگاه استقلال حاکی از آن است که پیش از هر آپشنی اعم از ارزانقیمت بودن، کروات بودن یا کارنامه‌دار بودن، موضوع اصلی این است که آیا مربی خارجی به ایران می‌آید یا نه؟ این فرد آگاه به خبرورزشی گفت: «مگر ندیدید کلینزمن گفت اگر به ایران بیاید نمی‌تواند به آمریکا برود و خانواده اش را ببیند! مشکلات تحریم فقط اقتصادی نیستند و این شرایط هم بخش دیگری از تبعات تحریم‌هاست!»

۲    
آی اسپورت
2019-05-15 18:53:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر