فهرست
فاتحه‌ای برای استقلال
فاتحه‌ای برای استقلال

فاتحه‌ای برای استقلال

آی‌اسپورت- 5بازی و 3 باخت. این کارنامه رقت بار تیمی است که در تابستان پرماجرا، پرهیاهوترین و ولخرج‌ترین تیم بود، تا توانست بریز و بپاش کرد و هر آنچه ستاره بود را تور زد تا بلکه برای لیگ هفدهم بتواند تمامی ناکامی‌ها، ناامیدی‌ها و فرصت سوزی‌های فصل قبل را از ذهن ما پاک کند، فوتبال مالکانه و تهاجمی را پیاده کند و هم گل بزند و هم هوادارانش را از تماشای یک فوتبال زیبا سیراب کند اما آنچه تا هفته پنجم رخ داده، فاصله چند صد کیلومتری با این رویاهای شیرین دارد. استقلال امروز یک تیم ورشکسته است که هیچ نقطه روشن و امیدوارکننده‌ای ندارد و برخلاف ادعاهای سرمربی‌اش هیچ آینده‌ای را نمی‌توان حداقل در این لحظه برای این تیم متصور بود.

منصوریان اصرار فراوانی دارد که با جملات عوامفریبانه و واژه‌های پرطمطراق و البته نمایش‌های بی مزه افکار عمومی را همراه خود کند و به همه وعده یک استقلال رویایی را بدهد اما واقعیت در استقلال به اندازه‌ای تلخ و نومیدکننده است که با این حربه‌های دستمالی شده نمی‌توان آن را مستتر کرد. تیم پرستاره علی‌منصور به واژه‌های جعلی و عاریتی‌اش بیشتر شباهت دارد؛ دورنمایی زیبا و چهره بزک شده که البته چشم‌نوازی، صلابت و قدرتش تنها روی کاغذ اعتبار دارد و درون مستطیل سبز هیچ خبری از آنها نیست.

اعداد و ارقام همه حقیقت را درباره استقلال فریاد می‌زنند؛ 5 بازی، 3 شکست که دو تای آن در تهران و پیش چشم تماشاگران خودی رخ داده، 4 گل خورده و تنها یک گل زده. این آمار بازتابنده همه واقعیت این فصل استقلال است. تیمی که در 5 هفته تنها و تنها یک بار موفق به گشودن دروازه حریفان شده و همین آمار رقت بار، دستمایه پست‌های هجوآمیز و شوخی‌های دم‌دستی در شبکه‌های اجتماعی شده. تیمی که مربی‌اش مدعی بود دو باخت با دو پنالتی در چهار هفته نخست لیگ، تنها حاصل شانس و تصادف است اما برد دوگله پدیده در تهران و موقعیت‌های صد درصدی و عبور چند باره مهاجمان این تیم از دفاع از هم پاشیده آبی‌ها نیشخند تلخی به ادعای علی‌منصور بود و ادعاهای او را یکسره پا در هوا نشان داد.

استقلال در خلق موقعیت‌های گل ناتوان و منفعل است و در طول بازی به تعداد انگشتان یک دست هم موقعیت روی دروازه حریف نمی‌سازد و طعنه آمیز اینکه تنها گل این تیم در این فصل هم نه بر روی یک برنامه تاکتیکی بلکه روی یک ضربه راه دور به دست آمده؛ آنچه که یکی دیگر از ادعاهای متعدد سرمربی استقلال را پوچ و واهی نشان می‌دهد.

فوتبال مالکانه کلیدواژه منصوریان در فصل جاری بوده اما در مستطیل سبز آنچه رویت می‌شود، تماشای هافبک‌های تماشاگر استقلال در برابر حریفان است! هافبک‌هایی با اسم‌های بزرگ و توانایی‌های کوچک، با ادعاهای فراوان و عملکرد ناچیز، پیرمردهایی با صدای بلند و نفس‌های به شماره افتاده.

این مجموعه از هم گسیخته، بی برنامه و ورشکسته با لفاظی و نمایش‌های بی‌مایه منصوریان در برابر دوربین‌ها یک ترکیب به غایت عجیب است؛ ترکیبی برای باختن و ناکام شدن. مردی که عضله‌های زبانش و البته بدنش بیشتر از سلول‌های خاکستری‌اش کار می‌کنند و بیشتر از کار کردن، به حرف زدن و نمایش دادن علاقه دارد و همین مشکلات استقلال را دوچندان کرده.
ناقوس پایان از مدتها قبل به صدا درآمده؛ مدتها قبل‌تر از آنکه منصوریان با یک نمایش متفرعنانه روی چمن آزادی فاتحه بخواند. فاتحه این تیم خیلی پیش‌تر خوانده شده آقای منصوریان.

سعید آقایی، ایران ورزشی

۱۰۶ ۹  
آی اسپورت
2017-08-23 15:35:00
نظر دهید

۹ نظر
ناشناس
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۵۷
این فراز و نشیب حتی میتونه برای بارسا پیش بیاید !!! در ضمن وقتی فرقی به قهرمانی نمی رسی فرقی نداره دومی با دهمی میمونه جام حذفی
۱
Pooyan
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۳۱
اين فاتحه رو يه عده قليلي دوسال پيش خوندن
اونموقع هزاران طعنه بما زده شد
حالا هم وضعيت جالبي داريم
از يه طرف متهم ميشيم به رنگ عوض كردن
از يه طرف خودمون داريم خودمون رو از تو ميخوريم
الان بزرگترين مشكل اين تيم اينه كه به باختن عادت كرده
كي ميخواد بياد و چطور ميتونه اينو حل كنه نميدونم
از اون طرف ماشا الله تو رختكن كلي بازيكن مدعي هست كه اين كارو واسه نفر بعدي سخت ميكنه
مدعي منظورم اوناييكه فكرميكنن استقلال ارث پدريه
كاش تمام پيش بينيهاي ما غلط بود
ولي ....
۴
موراتا
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۳۱
خیلی تند رفته نتایج استقلال افتضاح بوده اما انصافا بازیش آنچنان بد نبوده
۱
شاهین
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۳۹
....امان از روزی که تو این مملکت کسی ببازه یا به هر علتی زمین بیافته ....هر کسی خودش را محق میداند که دربارش قضاوت کنه و هر گونه اتهام و توهمی را به اون بدبخت نسبت بده..خلاصه.بروی جنازه اش برقصند خودشون را عقل کل جلوه بدهند.
۴ ۱
خاطرات دسته سه
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۴۴
این نوشته ایران ورزشی روزنامه دولت , ارگان رسمی تیم دوم پایتخته... خب ناراحتن کلی خرج طفل صغیرشون کردن
۴
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۰۷
گریه های دیه گو مارادونا در جام جهانی نود را هنوز یادم هست ،
بهداد سلیمی ،
از دیدن صحنه ی زمین خوردن یوسین بولت ، گریه ام گرفت
اگر بزرگی بشکند تلخ است ، زندگی یا ورزش ! فرقی نمی کند ؛
شکست بزرگان تلخ است.
حرکت آخر علیرضا درفبل از سوت پایان ، ایستاده مردن یک امید بود یا
کسی که به او امید داشتند.


دوستان بسیار عزیز استقلالی ام
بارها و بارها مثل دیروزتان ، تلخی دیدم و گریستم.
استقلال اگر ایمان دارید بزرگ است ، هوادار بزرگ می خواهد
کسی که نه در پیروزی که در شکست ،
عاشق تیمش باشد.
اگر منصوریان آن لحظات آخر احساس کرده بود دست مهربان دوستی برای فشردن ، پیش می آید ؛
هرگز دست کسی که بر زمینش زده بود را نمی فشرد.

رقیبم را ایستاده می خواهم و غرورش را محفوظ که میدان بدون او مجالی برای جنگیدن ندارد.
ترکشهای این دو خط نوشته را به جان می خرم تا به همه ی دوستان استقلالی ام بگویم که
امید هرگز نمی میرد.و
من
رقیب شما منتظرتان می مانم
تا مقابل هم صف بکشیم.
تیمتان را با جان بخواهید تا دوباره برخیزد.
.ای داد و بیداد
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۴۱
...........آوه...... چه پر احساس ...کاش دکلمه این مت را روی صحنه عاشقانه داچعلی و مربی پدیه مونتاژ میکردند ...خدایش تایتانیکی میشد برای خودش...
استقلالیم با افتخاااااااااااار
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۲۰
فوق العاده ای شما،به جرات میگم تنها پرسپولیسی مودبی که دیدم شمایی متنت عالی بود،مخصوصا برا من که عاشق منصوریانم ودیدن شکست دیشبش اونقدر به همم ریخت که با کل خونواده م دعوام شد وتا صبح گریه کردم هم برای مردمحبوب دیروزم هم برای تیم محبوب امروزم،خلاصه خیلی مردی شما
۲
abtin
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۱۰
زنده باد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر