فهرست
پیش‌بازی: یووه-لاتزیو/ اولین جام
پیش‌بازی: یووه-لاتزیو/ اولین جام

پیش‌بازی: یووه-لاتزیو/ اولین جام

آی‌اسپورت- ایتالیایی‌ها کم‌کم آماده شروع فصل جدید می‌شوند. آنها قبل از استارت رقابت‌های سری A، اولین گام را با برگزاری سوپرجام ایتالیا برمی‌دارند. دیداری که امشب در ورزشگاه المپیک رم میان دو تیم یوونتوس و لاتزیو برگزار می‌شود. یووه که قهرمان هر دو جام شده، با نایب‌قهرمان جام‌ حذفی بازی می‌کند و امیدوار است فصل جدید را با یک جام آغاز کند.

یوونتوس: برای بررسی وضعیت یوونتوس باید به فینال لیگ قهرمانان اروپا فلاش بک زد. جایی که جام را به رئالی‌ها واگذار کردند و سپس در نقل و انتقالات بهترین مدافع‌شان لئوناردو بونوچی را از دست دادند. بانوی پیر در آخرین بازی دوستانه پیش‌فصل خود 2 بر صفر مغلوب تاتنهام شد تا دست خالی ومبلی را ترک کند. جورجو کیلینی این شکست را لازمه بیدار شدن یوونتوس از همین زمان عنوان کرد. بیانکونری در بازار نقل و انتقالات تابستانی آنچنان که باید فعال نبوده و با توجه به فعالیت رقیبش میلان باید کمی بیشتر دست به جیب شود. کسی چه می‌داند، شاید امشب هم زنگ خطر برای یووه به صدا دربیاید.

لاتزیو: لاتزیو برخلاف بیانکونری، تمرینات آماده‌سازی پیش‌فصل را به خوبی طی کرد. آنها هر چهار بازی خود را با برد پشت‌سر گذاشتند. بیانکوچلستی ابتدا تیم‌های نه چندان قوی «تریستینا» و «اسپال» را شکست داد و سپس بایرلورکوزن و مالاگا را مغلوب کرد. لاتزیو به واسطه نایب‌قهرمانی در جام‌حذفی و شکست مقابل همین یوونتوس به عنوان یک پای سوپرجام در نظر گرفته شد. این فقط یکی از شکست‌های فصل پر‌فراز و نشیب عقاب‌ها بود. جدا از این، لاتزیو مقابل یوونتوس هم آمار قابل قبولی ندارد. این تیم در هفت بازی اخیر خود مقابل یوونتوس چیزی جز شکست دشت نکرده و برای پایان دادن به این آمار امشب تلاش خواهد کرد.

مصدومان و محرومان

یوونتوس برای این مسابقه مارکو پیاکا و لورنزو روزتی را در اختیار ندارد. فلیپه اندرسون هافبک لاتزیو تنها مصدوم لاتزیو به حساب می‌‌آید. باستوس هم به دلیل محرومیت قادر به بازی کردن نیست تا استفان رادو جایش را در ترکیب عقاب‌ها پر کند.

نکات آماری

* آخرین باری که لاتزیو یوونتوس را شکست داد به سال 2013 برمی‌گردد.

* بونوچی و آلوس گلزنان یوونتوس در فینال جام‌حذفی به لاتزیو بودند که هر دو در تابستان از بانوی پیر جدا شدند.

* از مجموع دیدارهای دو تیم، سهم یووه 86برد و لاتزیو 39برد بوده.

* در حالی که یوونتوس 289 گل به لاتزیو زده، بیانکوچلستی 182 بار (تقریباً نصف یوونتوس) دروازه حریف را گشوده.

آخرین جدال

فینال جام‌حذفی آخرین جدال دو تیم بود که یوونتوس آن مسابقه را با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد و به قهرمانی دست یافت.

ترکیب احتمالی

یوونتوس: بوفون، کیلینی، بارتزالی، لیششتاینر، ساندرو، پیانیچ، خدیرا، مانژوکیچ، دیبالا، کاستا و ایگواین

لاتزیو: استراکوشا، ورای، والاس، رادو، لولیچ، میلینکوویچ، لیوا، پارولو، باستا، کیتا و ایموبیله

 

 

     
آی اسپورت
2017-08-13 16:42:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر