فهرست
عادت به شکست: جوکو چقدر حرفه‌‌ای است؟
عادت به شکست: جوکو چقدر حرفه‌‌ای است؟

عادت به شکست: جوکو چقدر حرفه‌‌ای است؟

آی اسپورت - نواک جوکوویچ پس از مدتی دوری از مسابقات مختلف شروع خوبی در مسترز مونته‌کارلو داشت اما مثل اغلب تورنمنت‌های اخیر، این شروع خوب پایانی سریع داشت. او یک بار دیگر نشان داد دیگر مثل سابق توان جنگ با رقبا را ندارد. انگار که ارضا شده باشد، بیشتر به سلامتی و زندگی شخصی‌اش فکر می‌کند تا موفقیت‌های بیشتر.

عصر جمعه، در یک‌چهارم نهایی مونته‌کارلو مقابل داوید گوفین، چیزی که از جوکر می‌شد دید ساق‌های خسته بود و نفس‌های تنگ. دقیقا از همان جایی ضربه خورد که قبلا با همان اسلحه شکست‌ناپذیر نشان می‌داد نمی‌شد از رتبه یک کشیدش پایین. فیزیک فوق‌العاده و بدنی آماده.

گوفین با 180 سانتیمتر قد و 68 کیلوگرم وزن، درست مثل جوکوویچ از اندام خاصش به خوبی علیه او استفاده کرد و با یک فورهند داخل به بیرون (inside out) پرشی که با چنین اندامی شدنی است، مچ پوینت بازی پس از 2 ساعت و 37 دقیقه از ستاره صرب گرفت. در طول بازی، گوفین به خوبی جوکر را دواند و خستگی در صورت جوکوویچ کاملا مشهود بود. او time violation هم گرفت اما حوصله اعتراض نداشت چون سر رالی قبلش آنقدر خسته شده بود که ترجیح می‌داد نفسی تازه کند. در طول بازی گوفین انقدر از جوکوویچ راحت‌تر بازی می‌کرد که گاها دیده می‌شد به راحتی دارد با دهانی بسته فقط از بینی نفس می‌کشد.

پارسال، وقتی جوکوویچ همه را با خاتمه همکاری‌اش با بوریس بکر به عنوان مربی شوکه کرد، بکر به «اسکای اسپرتس» گفت جوکوویچ دیگر به اندازه گذشته‌اش کار نمی‌کند و انگار بردن اوپن فرانسه که چهاردهمین جام قهرمانی مهم زندگی‌اش بوده برایش کفایت می‌کند. با استناد به همین جمله، این سوال پیش می‌آید که او به عنوان یک تنیس‌باز قهار، در آن سطح از بازی چقدر حرفه‌ای است؟ او به خاطر شرایط فیزیکی فوق‌العاده‌‌اش بارها رقبای بزرگ را شکست داده و چرا حالا حاضر نیست به اندازه گذشته‌اش تمرین کند؟

شما دلیل شکست جوکوویچ را چه می‌دانید؟

۲ ۱  
آی اسپورت
2017-04-22 18:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
amir
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۲۳:۵۰
ایشالا رافا دوباره اوج بگیره و رکورد استاد فدرر رو بشکنه
با توجه به افت جوکو، نادال میتونه رو گرند اسلم های امسال امید داشته باشه
هر چند فدرر خیلی خوب اوج گرفته
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر