فهرست
کمپانیِ گل به خودی؛ هر روز یک رنگ، یک شکل!
کمپانیِ گل به خودی؛ هر روز یک رنگ، یک شکل!

کمپانیِ گل به خودی؛ هر روز یک رنگ، یک شکل!

آی اسپورت - نقل قول‌ها در اکثر مواقع، شخصیت یک انسان را نشان می‌دهند. اگر حرف‌ها منطقی باشد و به دل بنشیند، آن فرد مقبولیت دارد و اگر برعکس باشد وجهه‌ای از او باقی نمی‌گذارد. در فوتبال هم از این نمونه‌ها بسیار داریم. بازیکنانی که وقتی دهان خود را باز می‌کنند و حرفی می‌زنند، شخصیت خود را نشان می‌دهند. بعضی‌های‌شان مثبت و برخی دیگر منفی که محمدحسین کنعانی‌زادگان جزو گروه دوم است. مدافعی که سال‌هاست لقب کمپانی- مدافع بلژیکی و سابق منچسترسیتی - را با خود به همراه دارد. بی‌شک مرور اتفاق‌ها و از همه مهمتر نقل‌قول‌های حسین کنعانی‌زادگان می‌تواند به شناخت پرسپولیسی‌ها از او بیشتر کمک کند.

امید ایران- امید عربستان

مدافع جدید پرسپولیس کلا پدیده جالبی است. پدیده‌ای که حرف و حدیث پیرامون بخش غیرفنی فوتبالش به قدری زیاد بوده که نمی‌دانیم گزارش را از کجا و کدام صحبت جنجالی آغاز کنیم. او همان بازیکنی است که قبل از بازی تیم امید ایران مقابل عربستان، آن تصمیم جنجالی را گرفت و البته دو روز بعد در ترکیب ملوان در لیگ برتر به میدان رفت. نکته جالب‌تر اینکه کنعانی‌زادگان در مرحله نهایی مقدماتی المپیک هم عضو تیم امید بود اما بعد از بازی مقابل ژاپن و حذف ایران، به فاصله فقط چند ساعت، به کادر فنی تاخت و همزمان از کارلوس کی‌روش تمجید کرد.

بازوبند کاپیتانی پرسپولیس

پیش از آغاز لیگ شانزدهم پرسپولیسی‌ها تصور می‌کردند کنعانی‌زادگان هنوز تحت قرارداد آنهاست و بعد از پایان خدمت سرباز‌ی‌اش در ملوان دوباره سرخپوش خواهد شد. از همین رو باب مذاکره با او باز شد. هرچند کنعانی بعدتر با شکایت به سازمان لیگ ثابت کرد قراردادی با پرسپولیس ندارد. در این بین اما گفته می‌شود کنعانی‌زادگان در همان جلسات آغازین با پرسپولیسی‌ها شرطی را مطرح کرد که باعث شد دود از سر مدیران باشگاه بلند شود. گویا او با توجه به اینکه سه سال پیش پرسپولیسی بوده و به اصطلاح قدمت و سابقه دارد، خواهان بازوبند کاپیتانی سرخپوشان شده بود. خود کنعانی‌زادگان هیچ‌وقت این شایعه را تکذیب نکرد.

کنعانی قبل نیستم!

مدافع جوان فوتبال ایران که در حین مذاکره با پرسپولیسی‌ها از نوع رفتارهای آن‌ها بر آشفته بود، در اظهارنظری کاملا متواضعانه گفت: «طوری با من رفتار می‌کنند که انگار همان بازیکن جوان و ناشناخته قبلی هستم. من الان یک بازیکن ملی‌پوش هستم.»

بمب نقل‌وانتقالات منم

کنعانی‌زادگان پس از آنکه ثابت کرد تحت قرارداد پرسپولیس نیست، مورد توجه منصوریان و باشگاه استقلال قرار گرفت. او سپس در مصاحبه‌ای جالب مدعی شد: «من بمب نقل‌ و انتقالات هستم!» از نظر تواضع و فروتنی، کنعانی‌زادگان چیزی شبیه سرخیو راموس است. از نظر فنی اما اجازه بدهید مقایسه نکنیم!

از بچگی استقلالی بودم

کنعانی‌زادگان بعد از حضوری موفق در ملوان، با چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای پیراهن استقلال را پوشید و جملاتی به زبان آورد که هنوز هم اسنادش موجود است. کنعانی‌زادگان بعد از حضور در استقلال گفت: «فوتبال خود را از استقلال ماهشهر آغاز کردم و الان هم به استقلال تهران پیوسته‌ام. من از بچگی استقلالی بودم و استقلالی هم خواهم ماند.» این نقل‌قول برای کنعانی‌زادگان که یک فصل پیراهن پرسپولیس را پوشیده بود، دردسرساز شد اما نه به اندازه زمانی که او رباط صلیبی پاره کرد و از استقلال جدا شد.

منصوریان پشت مرا خالی کرد

در این بین اما دعوت کنعانی‌زادگان به اردوی تیم ملی باعث شگفتی افکار عمومی شد، اما این بازیکن تعبیر جالبی در این زمینه داشت: «منصوریان پشت من را خالی کرد، اما کی‌ روش نه!» دقیقا مشخص نیست کنعانی‌‌زادگان چه انتظاری از منصوریان داشته. آیا منصوریان باید این بازیکن را با رباط پاره به زمین می‌فرستاد تا نشان می‌داد پشتیبان اوست؟

ابر دفاع علیه منصوریان

علیرضا منصوریان اما از خرید کنعانی‌زادگان بسیار خوشحال بود، تا جایی که یکی از آن اصطلاحات خاص خودش را در مورد این بازیکن به کار برد. سرمربی استقلال پیش از آغاز فصل گفت: «کنعانی‌زادگان در 23سالگی خصوصیاتی دارد که رضا حسن‌زاده چند دهه پیش با همین خصوصیات به استقلال آمد و تبدیل به یک ابر دفاع شد. ما هم به همین دلیل کنعانی‌زادگان‌ را جذب کردیم.» همان آقای «ابر دفاع» پنبه منصوریان را در رسانه‌ها زد و صحبت‌هایی جنجالی انجام داد. نمونه‌اش مصاحبه‌ای با این تیتر: «کادرفنی استقلال مرا مجبور کرد علیه پرسپولیس حرف بزنم.»

اشتباه کادرفنی

محمدحسین کنعانی‌زادگان پیش از آنکه به علت مصدومیت از فهرست استقلال خارج شود، برخی مسابقات این تیم را از نزدیک تماشا می‌کرد. او بعد از شکست استقلال برابر نفت آبادان در اظهارنظری بسیار عجیب به انتقاد از عملکرد منصوریان پرداخت و گفت: «ما تا دقیقه ۸۵ بسیار خوب بودیم و بعد از آن کادر فنی و بازیکنان استقلال دچار اشتباه بزرگی شدند. باید این بازی را می‌بردیم اما این اتفاق نیفتاد.»

عاشق پرسپولیسم

برای لیگ نوزدهم، محمدحسین کنعانی‌زادگان در فهرست خرید پرسپولیس قرار گرفت و مذاکراتی با مدیران این باشگاه انجام داد که ماحصل آن امضای قراردادی 2 ساله بود. کنعانی‌زادگان بعد از امضای قرارداد، زیر حرف‌های قبلی خود زد و در پستی اینستاگرامی اعلام کرد که عاشق پرسپولیس است. با توجه به رفتارهای متناقض کنعانی‌زادگان، اگر در پایان فصل او از پرسپولیس جدا شد، پیراهن استقلال را پوشید و مدعی شد از بچگی عاشق آبی‌های پایتخت بوده چندان تعجب نکنید.

ایران ورزشی

۲۲ ۵  
آی اسپورت
2019-07-08 21:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
حسن
دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸، ۲۱:۳۲
وقتی کاس نژاد عصبانی میشود :)))
۲
پدرام
دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸، ۲۱:۵۷
قشنگ کسی رو آوردن که با زد و بند توی تیم ملی بوده...اینو یادتون باشه این بازیکن برای این به پرسپولیس اومده تا توی بازی های بزرگ بازی هارو برای حریفای پرسپولیس در بیاره...آخرش میشه یکی مثل محسن فروزان...چند میدی شاگرد کی روش بشی؟؟؟ کنعانی زادگان...علی کریمی (استقلال)...حاج صفی...خانزاده...رامین رضاییان...همشون عجیب و غریب دعوت میشدن به تیم ملی همیشه هم پاای ثابت بودن...
۹
آرش
دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸، ۲۳:۲۴
کاش خبرنگارها بدونن وقتی دارن دست به قلم میشن و از تاریخچه ی رفتارهای یک بازیکن مینویسن سن اون بازیکن رو در زمان اون رفتارها در نظر بگیرن، شاید از یه بازیکن 27 ساله مثل رامین رضاییان رفتارهای حاشیه ای مورد قبول نباشه، اما زیر سوال بردن رفتارهای حاشیه ای یک بازیکن تیم امید که زیر 23 سال دارد نامردی است. امیدوارم این عزیزان 18 تا 22 سالگی خودشون رو به خاطر بیارن
۳
شاهین
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۴۸
مژتبا کجایی این بچه مچه ها را استغفرالله
۳
پرسپولیسی
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۲:۴۳
چرا فقط به این بازیکن که حالا سن کمی داشته و خودشم بارها گفته اشتباه کرده اینقدر زوم میشه ؟!!! قبل تر نیکبخت واحدی بعد از قهرمانی با پرسپولیس تو جشن میکروفن رو گرفت داد زد من پرسپولیسی ام !! بعد از اون بازم رفت کیسه گفت من استقلالی هستم!! قبل تر از اون شاهرخ بیانی اومد پرسپولیس و دوباره بعدش برگشت استقلال. نیکبخت و بیانی به لحاظ سنی از سه سال پیش کنعانی هم خیلی بزرگتر بودند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر