فهرست
سرنوشت ستاره‌های هر تیم؛ ۹ جدایی، ۵ تمدیدی!
سرنوشت ستاره‌های هر تیم؛ ۹ جدایی، ۵ تمدیدی!

سرنوشت ستاره‌های هر تیم؛ ۹ جدایی، ۵ تمدیدی!

آی اسپورت - در بین ۱۴ تیمی که در لیگ برتر ماندند، فقط ۵ مدیر موفق به تمدید قرارداد ستاره تیم‌شان شدند و ۹ مدیر دیگر در حفظ بهترین بازیکن‌شان ناکام بودند. در تنور داغ نقل‌وانتقالات، پاتوسی از استقلال رفت و محمدرضا حسینی و گولسیانی سپاهانی شدند. رضا اسدی با سایپا تمدید نکرد و کنعانی‌زادگان تبریز را ترک کرد. در بین ستاره‌هایی که تمدید کردند هم نام کی‌روش استنلی، اشکان دژاگه، لوسیانو پریرا، امین قاسمی‌نژاد و علیرضا بیرانوند دیده می‌شود. البته احتمالا مهم‌ترین و جنجالی‌ترین نقل و انتقال این فصل پرسپولیس برانکو بود که مدیران این تیم موفق به حفظ او نشدند، هر چند که بیرانوند را نگه داشتند.

ناکام در حفظ ستاره

استقلال؛ آیاندا پاتوسی

پاتوسی در یک نیم‌فصل، بهترین بازیکن استقلال شد. عملکرد پاتوسی باعث شد آبی‌ها بیخیال تمدید بقیه بازیکن‌ها شوند و تنها دغدغه‌شان حفظ پاتوسی باشد. هر چند که در نهایت مدیران استقلال موفق به تمدید قرارداد او نشدند و در حفظ پاتوسی شکست خوردند.

ذوب‌آهن؛ محمدرضا حسینی

با آغاز فصل نقل‌وانتقالات مشخص بود که ستاره ذوب‌آهن در این تیم نمی‌ماند. حسینی از استقلال، پرسپولیس و سپاهان پیشنهاد داشت و در نهایت تصمیم گرفت تیمش را در همان اصفهان انتخاب کند.

سایپا؛ رضا اسدی

بهترین بازیکن فصل قبل سایپا، رضا اسدی بود. هافبک دفاعی‌ای که بیشتر از همه هم‌تیمی‌هایش گل زد و بین بازیکنان سایپا دومین آمار را در پاس‌گل داشت. هنوز تیم فصل بعد رضا اسدی مشخص نیست و شنیده شده استقلال و تراکتور خواهان جذب او هستند و احتمالا اسدی از سایپا جدا می‌شود.

نساجی مازندران؛ جورجی گولسیانی

دهمین بازیکن نمرات سایت نود، جورجی گولسیانی بود. مدافعی که بین بازیکنان نساجی از همه بیشتر گل زد، خیلی زود راهی سپاهان شد تا مدیران نساجی هم در حفظ بهترین بازیکن تیم‌شان ناکام باشند.

نفت آبادان؛ بالوتلی

مهاجم برزیلی نفت آبادان در فصل گذشته 4 گل زد و 4 پاس‌گل داد. اما مدیران نفت آبادان در حفظ او ناکام بودند و بالوتلی از این تیم جدا شد.

نفت مسجدسلیمان؛ موسی کولی‌بالی

هر دو بازیکن نخست مسجدسلیمانی‌ها در نمرات نود، این تیم را ترک کردند. بیژن به نساجی برگشت و موسی کولی‌بالی مدافع جنجالی مسجدسلیمانی‌ها هم در اهواز شاگرد جواد نکونام شد.

پارس‌جنوبی‌جم؛ روح‌الله سیف‌اللهی

در این فصل روح‌الله سیف‌اللهی هم جزو 12 بازیکنی بود که پارس‌جنوبی را ترک کرد و مدیران این تیم موفق به حفظ بازیکن سابق پرسپولیس نشدند.

پیکان؛ عیسی آل‌کثیر

چند بازیکن تاثیرگذار پیکان هم از این تیم رفتند. یکی از مهم‌ترین بازیکنانی که در این فصل پیکان را ترک کرد، عیسی آل‌کثیر بود که به نفت آبادان رفت.

ماشین‌سازی؛ محمدحسین کنعانی‌زادگان

تبریزی‌ها هم موفق به حفظ مدافع ملی‌پوش ماشین‌سازی نشدند. کنعانی‌زادگان این تیم را به مقصد پرسپولیس ترک کرد.

تمدید با ستاره‌ها

سپاهان؛ کی‌روش

تمدید با آقای‌گل فصل قبل، مهم‌ترین هدف مدیران سپاهان در فصل نقل‌وانتقالات بود. سپاهانی‌ها هم در نهایت بعد از کش و قوس زیادی توانستند کی‌روش را برای دو فصل دیگر راضی به ماندن کنند.

پرسپولیس؛ علیرضا بیرانوند

بیرانوند تصمیم قطعی گرفته بود که پرسپولیس را ترک کند و لژیونر شود. در نهایت رقم رضایت‌نامه حدودا هفتصدهزار دلاری بیرانوند تاثیر زیادی در حفظ او داشت و پرسپولیسی‌ها توانستند برای فصل آینده هم شماره یک تیم ملی را در ترکیب‌شان داشته باشند.

فولاد؛ لوسیانو پریرا

شیمبا همراه با کی‌روش آقای گل مشترک لیگ هجدهم بود. فولاد هم برای حفظ پریرا به دردسر افتاد؛ هر چند که بعد از تلاش زیاد بالاخره موفق به تمدید قرارداد او شدند.

پدیده؛ امین قاسمی‌نژاد

در ابتدای لیگ هجدهم کسی انتظارش را نداشت که امین قاسمی‌نژاد ۳۲ ساله بعد از چندین فصل بازی در لیگ برتر، مهم‌ترین غافلگیری فصل را رقم بزند و جزو بهترین بازیکنان لیگ لقب بگیرد. قاسمی‌نژاد با ۱۰ گل زده، دومین بازیکن برتر نمرات نود هم شد. مدیران پدیده موفق شدند با او تمدید کنند.

تراکتور؛ اشکان دژاگه

در تیم پرستاره تراکتور، اشکان دژاگه درخشان‌تر از بقیه بود. هر چند که هنوز اشکان در تمرینات دنیزلی حاضر نشده ولی شنیده شده به زودی با بهبود مصدومیت‌اش، به تمرینات این تیم اضافه می‌شود.

نود

     
آی اسپورت
2019-07-22 18:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر