فهرست
پرسپولیس برای دربی تهاجمی‌تر می‌شود؟
پرسپولیس برای دربی تهاجمی‌تر می‌شود؟

پرسپولیس برای دربی تهاجمی‌تر می‌شود؟

آی اسپورت - تیم گل‌محمدی در بازی با سپاهان بیش از حد دفاعی بود و موقعیت گل‌های زیادی نداشت. حتی به جرأت می‌توان گفت موقعیت‌های سپاهان جدی‌تر و خطرناک‌تر بود. اما برای یحیی خیلی مهم بود که قبل از دربی حساس پایتخت باخت بدی ندهد و به همین دلیل احتیاط کرد. تیم او البته فاقد یک مهاجم شش‌دانگ و گلزن است. دلیل واضح هم این که پرسپولیس ۷ بازی در لیگ بیستم انجام داده و مهاجمانش حتی یک گل هم نزده‌اند. چه مهدی عبدی، چه آرمان رمضانی و چه حتی وحید امیری.

۳ مساوی پیاپی مقابل نساجی، ذوب‌آهن و سپاهان باعث شده پرسپولیس کمی از مدعیان فاصله بگیرد اما یحیی بلافاصله پس از بازی با سپاهان حرف از پیروزی در دربی زد و مسلماً با همین تفکر تیمش را راهی میدان می‌کند. گل‌محمدی آخرین دربی را هم در ضربات پنالتی به فرهاد مجیدی باخته و صرف‌نظر از انگیزه‌های همیشگی، انگیزه انتقام گرفتن هم دارد. طبعاً این انگیزه می‌تواند به شاگردانش هم منتقل شود تا پرسپولیس دوشنبه آینده برخلاف دیدار با سپاهان فقط و فقط برای پیروزی و کسب هر ۳ امتیاز بازی کند. در این راه یحیی نیاز دارد تیمش را تهاجمی‌تر راهی میدان کند و اولین کار می‌تواند حضور مهدی عبدی در ترکیب اصلی باشد. به هر حال او مقابل النصر و اولسان هم از ابتدا فیکس بود و گل هم زد پس اینکه در دربی هم فیکس باشد، اصلاً عجیب نیست به خصوص که او سابقه گلزنی در دربی را هم دارد (دربی رفت فصل گذشته با کمک حسینی).

پرسپولیس حتی می‌تواند در دربی با زوج عبدی- امیری در خط حمله و با روش ۲-۴-۴ بازی کند. امیری که قطعاً فیکس است اما مهم‌ترین انتخاب گل‌محمدی می‌تواند حضور مهدی عبدی در ترکیب اصلی باشد و یا حتی آرمان رمضانی که به هر حال انتخاب خود یحیی در فصل نقل و انتقالات بود اما معلوم نیست چرا بازی نمی‌کند و هنوز نتوانسته اعتماد به نفس لازم را برای حضور در ترکیب اصلی پرسپولیس پیدا کند.

ترکیب اصلی پرسپولیس تقریباً مشخص است. در دربی احسان پهلوان می‌تواند نقشی ویژه داشته باشد. او از معدود عناصر تهاجمی پرسپولیس است که مقابل سپاهان هم ۲ فرصت خوب داشت. البته به زعم بسیاری از کارشناسان خط حمله استقلال قوی‌تر از پرسپولیس است و یحیی که خودش مدافع بوده، حتماً برنامه‌های زیادی برای مهار خط آتش استقلال دارد. در ۲ دربی که او سرمربی بود، استقلال ۴ گل در وقت‌های قانونی زد و گل‌محمدی اصلاً نمی‌خواهد این اتفاق تکرار شود. چون اگر این بار هم استقلال ۲ گل بزند، بعید است خط حمله پرسپولیس توان جبران داشته باشد. (پرسپولیس در ۳ تساوی اخیر تنها ۲ گل زده است.)

     
آی اسپورت
2021-01-07 14:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر