فهرست
شمارش معکوس برای اخراج انریکه
شمارش معکوس برای اخراج انریکه

شمارش معکوس برای اخراج انریکه

آی اسپورت- روز به روز بارسلونا بیشتر شبیه تیم های خسته می شود. شاید از نظر روحی، شاید دلیلش این باشد که مربی هنوز آینده اش در باشگاه را نمی داند، شاید هم انگیزه و روحیه کل تیم مشکل دارد و این را نشان می دهد که باید تغییری در نیمکت مربی گری ایجاد شود. همه این ها البته یک معنی دارند و نشان می دهند که دوران لوئیز انریکه به پایان رسیده است.

حتی اگر بارسلونا مقابل ویارئال برنده هم می شد من همین را می گفتم. در این بازی بارسلونا موقعیت های زیادی ایجاد کرد و مستحق کسب 3 امتیاز بود، اما در 5 بازی از 6 بازی اخیر نتیجه در پایان نیمه اول 0 – 0 بوده است. شاید فکر کنید این موضوع اتفاقی است و چیزی را نشان نمی دهد، اما...

آن ها معمولا بارسلونایی بودند که خیلی تاثیرگذارتر از این کار می کرد و به تیم ها اجازه نمی داد به آن ها حمله کنند. آن ها خیلی زود تیم ها را می کشتند، معمولا به اندازه کافی از موقعیت هایشان استفاده می کردند و گل های زیادی می زدند. اما در سبکی که لوئیز انریکه تاسیس کرده، همه چیز بستگی به 3 مهاجم این تیم دارد، به ندرت بازیکن دیگری گل می زند و حمله می کند، این باعث می شود که تیم ها هم مقابل آن ها موقعیت ایجاد کنند. در نهایت البته بازیکنان بارسلونا هنوز با استعداد هستند، بله، اما تیم در ادوار گذشته خیلی ساده تر بود و این تیم نسبت به تیم های گذشته قابل پیش بینی تر شده است.

اگر نیمار را داری که در 11 بازی اخیر گل نزده، یا لوئیس سوارس که در اوجش نیست، همه چیز بیشتر از قبل به مسی بستگی پیدا می کند. در بازی روز یکشنبه او گل فوق العاده ای زد، اما این نباید این واقعیت را بپوشاند که بارسلونا در حال حاضر در جایی است که استحقاقش را دارد.

رئال روز به روز قوی تر می شود

زیدان به کارش ادامه می دهد و برای هر مشکلی راه حلی پیدا می کند، تیم او هم هر روز بهتر از روز قبل کار می کند. او در غیاب گرت بیل از سیستم 3-3-4 استفاده می کند و در بازی با گرانادا که از سیستم 2-1-3-4 استفاده کرد از ایسکو پشت سر بنزما و رونالدو استفاده کرد. کمتر از 2 ماه پیش ایسکو فکر می کرد رئال نیازی به او ندارد و حالا فهمیده چه بازیکن مهمی برای تیمش است.

این یکی از توانایی های زیدان است. او می تواند از همه استفاده کند. او کاری کرده که همه احساس کنند مهم هستند. درست است که بعضی ها از دیگران بیشتر بازی می کنند، اما در ترکیب تیم همه احساس مهم بودن دارند. در بازی با سویا رونالدو روی نیمکت نشسته بود، یعنی همه باید در سیستم چرخشی به کار گرفته شوند.

در تیم زیدان همه گل می زنند، به غیر از فابیو کوئنترائو در رئال مادرید همه این فصل گل زده اند، گل زدن باعث می شود بازیکنان احساس کنند مهم هستند. در خط میانی هم همه خوب کار می کنند، کاسمیرو تخریبی بازی می کند، تونی کروس تداوم خوبی دارد و لوکا مودریچ به خوبی روی حریف فشار می آورد و بازی بدون توپش هم عالی است.

همه چیز مرتب است، یک هفته دیگر گذشت و زیدان چیزی دیگر به رئال اضافه کرد و امتیازات را هم گرفت. در حال حاضر آن ها فوتبال خیلی خوبی ارائه می دهند و شانس اصلی رسیدن به قهرمانی هم هستند.

۱۷ ۲  
آی اسپورت
2017-01-10 17:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
بهنام
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۳۷
دیگ مربیایی مثل فرگوسن پیدا نمیشه ک بتونن زیاد دووم بیارن انریکه هم هر چی داشته رو کرده و با بردن اینهمه جام هم خودش هم تیم از لحاظ روحیه و تشنگی ضعیف شدن برخلاف ریال ک ابر و باد و مه خورشید باعث نتیجه گرفتنشون میشه تو بعضی ها عواملی مثل داوری و از دست دادن موقعیتا هم شده کاسه داغ تر از اش
۲
مسعود
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۰۸
بسیار زیبا به امید فوتبال پاک و تمام شدن داوری ها به سود غارسا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر