فهرست
نیوکمپ: سیاسی تر از همیشه
نیوکمپ: سیاسی تر از همیشه

نیوکمپ: سیاسی تر از همیشه

آی‌اسپورت- دقایقی قبل از آغاز مصاف دو تیم بارسلونا و مالاگا در ورزشگاه نوکمپ، بلندگوی ورزشگاه بیانیه‌ای را قرائت کرد که پیغام اصلی آن: «حمایت کامل باشگاه کاتالان از بنیادهای کاتالان» بود. این بیانیه در شرایطی اعلام شد که دولت اسپانیا اعلام کرد که بند 155 قانون اساسی این کشور را پیاده‌سازی خواهد کرد که طی آن خودمختاری کاتالونیا لغو خواهد شد و کارلس پیگدمونت، رهبر کاتالونیا دیگر اجازه نخواهد داشت تا انتخابات دیگری را در راستای استقلال و خودمختاری کاتالونیا برگزار کند.

بعد از خواندن بیانیه در ورزشگاه نوکمپ بود که شعارهایی مبنی بر «آزادی» در ورزشگاه نوکمپ سر داده شد. هواداران می‌گفتند: «خیابان‌ها همیشه برای ما خواهند بود» و شعارهایی برای «استقلال» سر می‌دادند. قبل از آغاز مسابقه بود که یک دقیقه سکوت برای بزرگداشت جاسینت بوراش، مدیر سابق باشگاه در دوران ریاست لاپورتا و همچنین قربانیان آتش‌سوزی روزهای اخیر در منطقه گالیسیای اسپانیا و پرتغال رعایت شد. در ساعت 17:14 بازی هم مثل همیشه ترانه‌هایی در حمایت از استقلال کاتالونیا توسط هواداران سر داده شد که با دردسر و درگیری خاصی همراه نبود.

صحبت‌های بارتومئو‌: صلح‌آمیز رفتار کنیم

ساعاتی پیش از برگزاری این بازی بود که ماریانو راخوی در سخنرانی‌‌اش خبر اجرای بند 155 قانون اساسی اسپانیا را اعلام کرد و پس از آن، جوزپ ماریا بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا در صحبت‌هایی گفت: «باشگاه بارسلونا همیشه در کنار ملت کاتالونیا بوده است. در راستای اعلام خبر اجرای بند 155، می‌خواهیم حمایت و همراهی‌مان را با بنیادهای کاتالان و البته آسیب‌دیدگان و رسانه‌های جمعی و عمومی ابراز کنیم.» این صحبت‌های بارتومئو با تشویق سهامداران باشگاه که در این جلسه حاضر بودند و فریادهای آزادی‌طلبانه آنها همراه شد. بارتومئو ادامه داد: «ما از ارگان‌های کاتالان حمایت می‌کنیم. درخواست می‌کنم که در هر حیث و زمینه‌ای به دنبال واکنش و پاسخ‌های صلح‌آمیز باشیم و در نوکمپ هم همین‌گونه رفتار کنیم. هر رفتار و واکنشی باید صلح‌آمیز و متمدنانه باشد. در نوکمپ هم همین‌طور است. ما مذاکره و گفت‌وگو را بهترین راه برای رسیدن به راهکاری برای شرایط فعلی کاتالونیا می‌دانیم.»

بارتومئو ادعا کرد که خواسته باشگاه کاتالان این است که در هر شرایطی، تیمش همچنان در لالیگا حضور داشته باشد و فوتبالش را در لیگ اسپانیا دنبال کند.

 

۱    
آی اسپورت
2017-10-23 17:13:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر