فهرست
یونایتد آسیب‌پذیرتر از همیشه
یونایتد آسیب‌پذیرتر از همیشه

یونایتد آسیب‌پذیرتر از همیشه

آی‌اسپورت- یادم نمی‌آید تیمی از منچستریونایتد تا این حد آسیب‌پذیر بوده باشد، فرصت خیلی خوبی برای لیورپول پیش آمده است. دلیل آن، نداشتن کیفیت در یونایتد نیست، بازیکنان افت کرده‌اند چون اعتماد به نفس‌شان کم شده. من آخرین حرفی که قبل از هر بازی به هم‌تیمی‌هایم می‌زدم این بود که «فراموش نکنید از بازی لذت ببرید.» این حرف را هنوز هم به همکارانم قبل از شروع یک مسابقه می‌زنم. در هر زمینه کاری شما نمی‌توانید امیدی به موفقیت داشته باشید اگر از کاری که می‌کنید لذت نبرید.»

پپ گواردیولا و یورگن کلوپ را ببینید که چطور از در آغوش گرفتن بازیکنان لذت می‌برند و می‌خواهند در شادی‌شان سهیم باشند. تصور می‌شود ژوزه مورینیو رابطه‌ای درخور نامش با بازیکنانش ندارد، به‌ندرت لبخندش را می‌بینید و یک چهره دور و تنها به‌نظر می‌رسد. وقتی بین مربی و بازیکنان هیچ علاقه‌ای وجود ندارد، اثرش روی بازی مشخص می‌شود. فیل جونز در بازی با والنسیا گل به خودی زد چون ترسیده بود. وقتی خودباوری تیم تا این حد پایین است، چطور کسی می‌تواند بدرخشد؟

مورینیو خطر بیگانه شدن با بازیکنانش را با انتقادات علنی به جان خریده. در چنین رختکن‌هایی بوده‌ام و انتقاد آشکار مربی این حس را می‌دهد که مربی می‌خواهد تو را ویران کند. بعد هم باید حرف‌هایش را نادیده بگیری و انرژی‌ات را برای بازی در آن پیراهن و برای هواداران نگه داری نه مربی. بازیکنان یونایتد مثل مارکوس رشفورد و جسی لینگارد که عملکرد خوبی دارند نیز دچار افت شده‌اند. در زمین هم عرصه‌ای برای درخشش بازیکنان وجود ندارد و در بازی والنسیا دلم بیشتر از همه برای فرد و آندریاس پریرا سوخت. هر وقت پا به توپ می‌شدند هیچ‌کس به جلو حرکت نمی‌کرد یا توپ را به کناره‌ها می‌برد یا به عقب. در عوض تیم پانزدهم لالیگا به منچستریونایتد درس بازی داد.

حالا یونایتد با لیورپولی بازی می‌کند که در بالای جدول است. غیرمحتمل است که یونایتد بتواند ببرد اما به همین اندازه احتمال بردن یوونتوس هم وجود نداشت. آن برد 2 بر یک در تورین شاخص‌ترین نتیجه این فصل یونایتد در رقابت‌های اروپایی بود. لیورپول 16 امتیاز پیش است و یونایتد به یک بازی خارق‌العاده دیگر نیاز دارد تا آبروی مورینیو حفظ شود چه برسد به کارش.
منبع: دیلی‌میل۳    
آی اسپورت
2018-12-16 16:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر