فهرست
کلمبیا خطری برای انگلیس ندارد
کلمبیا خطری برای انگلیس ندارد

کلمبیا خطری برای انگلیس ندارد

آی‌اسپورت – انگلیس فردا شب در آخرین بازی دور یک هشتم نهایی مقابل کلمبیا قرار می‌گیرد. اگر گرت ساوتگیت در بازی آخر دور گروهی در حالی که صعودشان به یک هشتم قطعی شده بود تیم دومش را به زمین نمی‌فرستاد و مقابل بلژیک شکست نمی‌خورد، انگلیس به جای کلمبیا باید با ژاپن بازی می‌کرد.

شاید ژاپن حریفی ساده‌تر از کلمبیا باشد، اما قرار گرفتن انگلیس در نیمه ساده‌تر جدول و استراحت کردن ستاره‌های تیم برای پر کردن انرژی‌شان برای دور بعد باعث شده تا پل مرسون، بازیکن سابق آرسنال و تیم ملی و کارشناس برجسته اسکای اسپورتس از تصمیم ساوتگیت دفاع کند: «کار گرت کاملا درست بود. او باید از این فرصت برای استراحت دادن به بازیکنان استفاده می‌کرد چون آن‌ها فصلی طولانی در لیگ برتر را پشت سر گذاشته بودند.»

«به نظر من همه چیز همانطور که باید پیش رفت. من بازی آخر کلمبیا را تماشا کردم و به نظرم انگلیس به هیچ وجه نباید نگران این تیم باشد. درسته که آن‌ها روی ضربات آزاد خطرناکند، اما ما هم بیشترین قدرت را در این ناحیه داریم.»

دوم شدن انگلیس در گروهش به این معنا بود که سه‌شیرها با قرار گرفتن در نیمه‌ای از جدول که فرانسه و برزیل و آرژانتین را در خودش نمی‌دید بعد از 28 سال شانسی بالا برای رسیدن به نیمه نهایی جام جهانی خواهند داشت. حالا با توجه به حذف اسپانیا ساوتگیت و شاگردانش حتی می‌توانند رویای فینال را هم از راهی نه چندان دشوار در سر داشته باشند.

«من داشتم بازی با بلژیک را تماشا می‌کردم و مدام میگفتم بچه‌ها لطفا گل نزنید! حالا با توجه به شرایط دیگر تیم‌ها و جدول اگر به جمع چهار تیم نهایی نرسیم برای من خیلی عجیب است. انتظار ما نسبت به ابتدای تورنمنت تغییر کرده و نرسیدن به نیمه نهایی حالا برایمان یک شکست محسوب می‌شود.»

«من فعلا به فینال احتمالی و برزیل فکر نمی‌کنم، اما ما باید راحت کلمبیا را شکست بدهیم. دیدیم که خامس رودریگز هم مقابل سنگال با مصدومیت از زمین خارج شد. بعد از کلمبیا هم نوبت به یکی از سوئد یا سوئیس خواهد رسید. قصد بی‌احترامی به هیچکدام را ندارم، اما تیمی که موفق نشود سوئد و سوئیس را شکست دهد هرگز موفق نخواهد شد جام جهانی را فتح کند.»

۱    
آی اسپورت
2018-07-02 17:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر