فهرست
داستان عجیب صبر برانکو؛ پول فدای صعود
داستان عجیب صبر برانکو؛ پول فدای صعود

داستان عجیب صبر برانکو؛ پول فدای صعود

آی اسپورت - پرسپولیس باز هم پول برانکو را نداد و حمیدرضا گرشاسبی از بیان این واقعیت طفره رفت. در عوض با سایت وزارت ورزش مصاحبه‌ای کرد و گفت بخشی از مطالبات بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس را پرداخت کرده است. خیلی زود اما معلوم شد که بخشی از مطالبات همه پرداخت شده، جز برانکو. سرمربی پرسپولیس هم اتفاقاً این موضوع را تأیید کرد و پاسخش به این سوال که آیا پولی از باشگاه دریافت کرده یا نه، کوتاه و صریح بود: «خیر!» و دیگر هم حاضر به ادامه این بحث نشد تا تمرکز خود و بازیکنانش را پیش از بازی با السد بر هم نزند.

بعد از تزریق مبلغ مورد نیاز برای دریافت ارز ثانویه پرسپولیس از سوی حامی مالی باشگاه، پرسپولیس 400 هزار یورو از وزارت ورزش دریافت کرد که اگر قرار بود از این مبلغ، مطالبات 300 هزار یورویی برانکو پرداخت شود، دیگر پولی برای سایر بازیکنان خارجی تیم باقی نمی‌ماند. به خاطر همین است که می‌گویند باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفته پیش از بازی حساس پرسپولیس مقابل السد، پرداخت مطالبات بازیکنان خارجی را در اولویت قرار دهد تا در این مسابقه با روحیه بالا حاضر شوند.

باشگاه البته برای پرداخت مطالبات 300 هزار یورویی برانکو هم برنامه دارد. پرسپولیس احتمالا به زودی دریافتی دیگری از وزارت ورزش خواهد داشت و شاید از این محل به کادرفنی نیز پرداخت صورت گیرد. در همین راستا تاریخ‌های مختلفی بیان شده و هرکسی تاریخی را برای پرداخت طلب برانکو اعلام می‌کند تا از بار انتقادهایی که نسبت به باشگاه مطرح می‌شود، بکاهد.

حالا عده‌ای از صداقت نداشتن گرشاسبی ناراحت هستند و انتقادهایی را نسبت به او مطرح می‌کنند اما در واقع آنچه در این ماجرا بیشتر به چشم می‌آید، صبر برانکو و سکوتش به نفع پرسپولیس بعد از شش ماه حقوق نگرفتن است. نوع برخورد او در برابر چنین تصمیمی از سوی باشگاه، چیزی است که در کمتر کسی می‌توان دید.

در واقع برانکو با روحیات خاصی که دارد، حداقل در برهه زمانی فعلی فدای پرسپولیس و بازیکنانی می‌شود که برای بازی حساس با السد آماده می‌شوند. او که بزرگترین طلبکار فصل جاری پرسپولیس است به مسوولان باشگاه اعلام کرده هیچ کس حق ندارد درباره این موضوع تا پایان بازی با السد با او گفتگو کند.

برانکو تاکید کرده بعد از بازی در این مورد صحبت خواهد کرد. سرمربی سرخپوشان پایتخت که بیش از شش ماه است پولی از این باشگاه دریافت نکرده نمی خواهد تمرکز خود را در آستانه بازی با السد از دست بدهد. او حتی به دستیارانش هم اعلام کرده کسی قبل از دیدار روز سه شنبه درباره مسائل مالی صحبت نکند.

ابهام بزرگی که مطرح می‌شود اما این است که آیا باشگاه پرسپولیس می‌تواند طلب برانکو را بعد از بازی با السد پرداخت کند؟ کمترین مبلغی که باشگاه باید به برانکو و دستیارانش بپردازد، مبلغی بیشتر از 300 هزار دلار است و معلوم نیست که پرداختی بعدی به باشگاه پرسپولیس بتواند این طلب برانکو را تأمین کند یا نه؟

به خصوص که برانکو پیش از این هم اعلام کرده بود که طولانی شدن، وعده باشگاه برای پرداخت مطالباتش، کم کم او را برای تصمیم‌گیری درباره آینده‌اش با این تیم دچار تردید کرده است و باید فکری به حال این وضعیت کند. حالا اما او ترجیح داده هر اظهارنظری در این رابطه را به بعد از بازی حساس با السد موکول کند و قطعاً صحبت‌های او بعد از این بازی اگر همچنان پولی دریافت نکرده باشد، با صحبت‌های همیشگی‌اش متفاوت خواهد بود.

اینکه صبر برانکو و روحیه خاص او باعث شود که باشگاه پرسپولیس کادرفنی تیم را در اولویت پرداخت‌ها قرار ندهد یا خلاف واقعیت اعلام کند که مطالبات آن‌ها هم همراه با بازیکنان پرداخت شده، وجهه خوبی برای پرسپولیس ندارد. مگر اینکه آن‌ها برای پرداخت این طلب در اسرع وقت برنامه‌ای جدی داشته باشند.

 

ایران ورزشی 

 

۱۱ ۶  
آی اسپورت
2018-10-22 11:22:00
نظر دهید

۶ نظر
محمد
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۰
دارید همه تلاشتان رو برای حاشیه سازی علیه پرسپولیس می کنید تا جلوی السد نگیرد.درست نمی گم؟
ایرانی
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۵
برانکو شاهه... دمش گرم
آرش
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۳
بصورت کاملا زیرپوستی و در لوای تعریف از برانکو، به بهانه بی پولی باشگاه یا عدم صداقت گرشاسبی (!) دارید برای تیم حاشیه درست می کنید، فقط فکر نکنید کسی متوجه نمی شود!
حسون
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۵۶
مقایسه کنید با کیروش.
قهر کرده شان نمیخوره. میگه من روسری صورتی مارک آدیداس میخواستم چرا سفید مارک مجید خریدی؟
مارال
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۷
چه تشبیه مسخره ای!!
۲
حرف حساب
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۲۳:۰۹
کاملا تشبیه به جا و درتسهی اتفاقا! لایک. انشالله بساط این دلال موزامبیکی بزودی تعطیل میشه!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر