فهرست
نگاه متفاوت/ ما کریس رونالدو، تو محسن مسلمان!
نگاه متفاوت/ ما کریس رونالدو، تو محسن مسلمان!

نگاه متفاوت/ ما کریس رونالدو، تو محسن مسلمان!

آی‌اسپورت- انگار قرار نیست حاشیه‌های اطراف پرسپولیس جمع شود. بعد از بازی رفت سرخپوشان با الهلال عربستان تصاویری منتشر شد که فرشاد احمدزاده و کمال کامیابی‌نیا را در قهوه‌خانه‌ای در امارات و احتمالا هنگام صرف قلیان نشان می‌داد. پرسپولیسی‌ها البته در آن زمان زیر بار پذیرفتن این موضوع نرفتند، اما پیش از بازی برگشت دو تیم این بار فیلمی از قلیان کشیدن محسن مسلمان منتشر شد که دیگر جای حاشا نداشت. مسلمان که پیش‌تر هم مثلا در اردوی تیم ملی امید به صرف قلیان متهم شده بود، باز هم این کار را تکرار کرده و حالا این مساله به یکی از داستان‌های داغ فضای مجازی تبدیل شده است.

در اینکه ارتکاب به چنین عملی برای یک ورزشکار حرفه‌ای به هیچ وجه پسندیده نیست اصلا جای تردیدی وجود ندارد؛ همانطور که سهل‌انگاری مسلمان در مورد انجام این کار در فضای مجازی هم قابل دفاع نیست. او انگار گاهی یادش می‌رود به عنوان ستاره سرشناس پرسپولیس همه جا زیر نظر است و نمی‌تواند با فراغ بال «کام» بگیرد. با این همه اما، حال و احوال مذمت‌گران و نکوهش‌کنندگان هم چندان قابل فهم به نظر نمی‌رسد. دوستان طوری در مورد قلیان کشیدن مسلمان حرف می‌زنند که انگار خودشان تا به حال از بیست فرسخی این وسیله هم عبور نکرده‌اند. ممکن است این استدلال وجود داشته باشد که: «ما مردم عادی هستیم و قلیان کشیدن با منافع حرفه‌ای‌مان در تضاد نیست» در این صورت هم می‌توان پرسید آیا ما شهروندان واقعا همه اصول و قوانین و قواعد شغل و حرفه خودمان را رعایت می‌کنیم که از فوتبالیست‌ها چنین انتظاری داریم؟ شرط می‌بندیم در طول این چند روز گذشته خیلی‌ها همین کلیپ مسلمان را هنگام کار و احیانا با سیستم و اینترنت شرکت‌های دولتی و خصوصی محل کارشان تماشا کرده‌اند؛ خب آیا این اقدام درست و اصولی بوده؟ آیا این مساله ما را از تکالیف شغلی‌مان دور نمی‌کند؟

مساله، مبرا کردن مسلمان و ماله‌کشی اقدام ناپسند او نیست. داستان فقط بر سر این است که خود ما هم آنقدرها «کریس رونالدو» نیستیم که به امثال این بنده خدا پیله می‌کنیم و هر کارش را به باد انتقاد می‌گیریم. ما در این کشور با تجمعی از شهروندان غیرحرفهای مواجه هستیم که خیلی از آنها بدون کوچکترین تعهد و کفایت شغلی بیشترین حقوق و مزایا را دریافت می‌کنند. باز حداقل همین محسن مسلمان که کلیپش در آمده در سه فصل گذشته یکی از بهترین‌های فوتبال ایران بوده؛ چند نفر از مردم عادی را می‌شناسید که در ژانر خودشان با بیشترین ادعا، از کمترین کارایی هم بی‌بهره هستند؟ خب وقتی شهروند عادی ما این است، طبیعتا فوتبالیست ما هم آن می‌شود. باز خدا کند همه خلاف فوتبالیست‌ها همین قلیان باشد؛ این روزها چیزهایی راجع‌به عیاشی‌های پشت پرده برخی آقایان به گوش می‌رسد که واقعا حیرت‌انگیز است. در حد این قلیان و سیگار، حتی در بزرگترین باشگاه‌های دنیا و در مورد اسمی‌ترین ستاره‌ها هم تصاویر و فیلم‌هایی منتشر شده که البته عقوبت خاصی را هم برای بازیکن به همراه نیاورده است. 

روزنامه گل-بهروز رسایلی

۱۶ ۶  
آی اسپورت
2017-10-17 00:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
تیم شانزدهم جدول با دو گل زده در هفت بازی
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۲۷
..... ..... همه دشمنان پرسپولیس
۳
حمید
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۳:۳۲
آقا مگه کار غیرقانونی کرده بنده خدا؟ اگه غیرقانونیه پس این همه قهوه خونه و سفره خونه برای چی قلیون میدن دست مردم. اگر هم قانونیه پس این همه سر و صدا برای چیه؟
( من خودم ضدقلیون ترین آدم روی کره زمینم و اگه دستم برسه همه قلیونی ها رو !!!اعدام!!! می کنم ولی اینجوری بین ملت فرق نمی ذارم)
۳
هرزنامه
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۷:۳۲
هرزنامه گل چیزی جز خاله زنک بازی بلد نیست. قلیون چیز خوبی نیست ولی این جماعت عصر حجری تا کی میخوان بفهمن که قلیون کشیدن جرم هم نیست. با زندگی حرفه ای هم زیاد در تضاد نیست . اگه اینطور بود بوفون که سیگار میکشه نباید به چنین موقیت هایی می رسید.بی خود از بعد ورزش حرفه ای مایه نزارید.
بعدشم قلیون تو ایران یه چیز مرسومه و حتی بانوان هم میکشن. در ضمن به جناب نویسنده عرض کنم عکس وریا هم با قلیون اومده بیرون. اگه خواست میتو نه با اون عکس هم چند صفحه هرزنامه گل رو پر کنه
۲
محمد یوسفی
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۱۸
هر وقت تیم پرسپولیس بازی مهم داشت این حاشیه ها دست از سر تیم بر نمی دارد به قول نویسنده خدا کند به همین قلیان ختم شود
۲
یوسف
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۰۷
حرفتون درست ولی اگه مشکل مشابهی برای بازیکنای استقلال یا تراکتور پیش میومد همین یادداشت ها رو می‌دیدیم؟!
مسعود
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۴
عجب پس با این حساب هر فوتبالیستی حق داره سیگار و قلیون بکشه نویسنده های عزیز کاش از این قالب سرخابی بودن در بیاید و حقایق رو بنویسید چرا یک فوتبالیستی مثل کلوزه رو مثال نمیزنید که یکی از با اخلاقترین و حرفه ای ترین بازیکنان تاریخ بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر