فهرست
آلگری از مقصد بعدی خود رونمایی کرد؟
آلگری از مقصد بعدی خود رونمایی کرد؟

آلگری از مقصد بعدی خود رونمایی کرد؟

آی اسپورت - ماسیمیلیانو آلگری سرمربی سابق تیم‌های فوتبال میلان و یوونتوس، تابستان سال 2019 از بیانکونری جدا شد و بیش از یک سال است که تیم ندارد. در واقع ناکامی در کسب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان علی رغم دو بار راهیابی به فینال باعث شد در نهایت یک سال و نیم پیش مدیران یوونتوس تصمیم به قطع همکاری با مکس آلگری بگیرند. سرمربی موفق بیانکونری در این مدت بیکار بوده و البته بارها شایعاتی در مورد احتمال بازگشت او به عرصه مربیگری منتشر شده است. اخیرا گفته شده است که او شاید جانشین میکل آرتتا در آرسنال شود.

آلگری که با یونتوس 5 فصل متوالی قهرمان سری آ شد و دو بار هم این تیم را به فینال لیگ قهرمانان اروپا رساند به تایمز گفت:« من دوست دارم مربیگری در لیگ برتر را هم تجربه کنم. در ایتالیا، من 4 سال مربی میلان بودم و 5 سال مربی یوونتوس. حالا انتظار دارم که دوباره در ایتالیا کار کنم اما این سخت است. به همین دلیل ممکن است در انگلیس مربیگری کنم.»

آلگری ادامه داد:« به نظر من فوتبال انگلیس در حال پیشرفت است چون تعداد زیادی مربی خارجی در آن کار می‌کند. تنوع تاکتیکی در بازی‌های این لیگ در قیاس با 10 سال پیش بسیار بیشتر است. فوتبال انگلیس اکنون بسیار مدرن‌تر و تاکتیکی‌تر است اگرچه من برای سبک سنتی فوتبال انگلیسی‌ها هم احترام قائل هستم.

لیگ برتر اکنون ترکیبی متعادل از روح فوتبال انگلیسی و کیفیت و رویکرد‌های تاکتیکی جدید است که این در نتیجه ورود مربیان جدید به این لیگ است. نکته مهم این است که هر کشوری تاریخ خودش را دارد. انگلیس، ایتالیا، اسپانیا و آلمان هر کدام فوتبال متفاوتی ارائه می‌کنند و تغییر دادن تاریخ فوتبال آنها سخت است.»

     
آی اسپورت
2020-12-05 17:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر