فهرست
آمار باورنکردنی لیگ؛ در حسرت بازی پرگل
آمار باورنکردنی لیگ؛ در حسرت بازی پرگل

آمار باورنکردنی لیگ؛ در حسرت بازی پرگل

آی‌اسپورت- استقلال با توقف مقابل پیکان، اولین تساوی بدون گل این فصل را کسب کرد. هفته پیش هم آن‌ها مقابل ماشین سازی، به لطف کاشته تماشایی میلیچ به گل سه امتیازی‌شان رسیدند. گل نزدن در یک بازی، تجربه مشترک بیشتر تیم‌های بزرگ و مدعی لیگ در هفته‌های ابتدایی است. پرسپولیس دو بازی از 4 بازی این فصلش را با مساوی بدون گل تمام کرده، تراکتور دو بازی از سه بازی که به میدان رفته نتوانسته گل بزند، فولاد و استقلال این هفته در گلزنی ناکام بودند و سپاهان، به عنوان تنها استثنا در هر بازی حداقل یک بار موفق شده دروازه حریفانش را باز کند.

نکته بدتر، میانگین گلزنی آن‌هاست. پرسپولیس، استقلال و سپاهان، با ۴ گل در ۴ بازی میانگین یک گل زده در هر بازی را ثبت کرده‌اند. فولاد با ۵ گل، کمی از آن‌ها بهتر عمل کرده و تراکتور با یک گل در سه بازی، اوضاع بسیار بدی دارد. بجز گل‌گهر، هیچ تیمی این فصل نتوانسته در ۴ مسابقه‌اش، بیشتر از ۵ گل بزند. با چنین آماری، عجیب نیست که مسابقات لیگ فوق العاده کم گل دنبال شوند.

در سه هفته اخیر، هیچ بازی ۴ گل نداشته و فقط ۲مسابقه، با سه گل رد و بدل شده به پایان رسیده‌اند. پرسپولیس این هفته با نتیجه ۳-۰ شهرخودرو را برد و فولاد، هفته دوم ۲-۱ استقلال را شکست داد. بجز این دو مسابقه، ۲۲ بازی دیگر همگی بین صفر تا دو گل داشتند. یعنی همگی، با مساوی صفر-صفر و یک-یک، یا برد یک-صفر و دو-صفر تمام شدند. هفته اول لیگ، به مراتب اوضاع بهتری داشت و حداقل در دو مسابقه، ۴گل رد و بدل شد.

این فصل درصد پنالتی‌ها بیشتر شده و اگر همین پنالتی‌ها نبود، شاید اوضاع از این هم بدتر می‌شد. فعلا خصوصیت مشترک همه تیم‌های لیگ در این فصل، گم کردن راه دروازه حریف است. موضوعی که تعداد کلین شیت‌ها را بیشتر کرده و گلزنان، کمرنگ‌تر از همیشه شده‌اند.

۳ ۲  
آی اسپورت
2020-12-02 00:23:00
نظر دهید

۲ نظر
xox
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹، ۰۲:۰۱
علتش هم بی ارزشی ریال و در نتیجه تهی شدن لیگ از مهاجمان و بازیکنان با کیفیت هست که با پیشنهادهای دلاری پایین هم حاضرن راهی لیگهای نامعتبر بشن
۱
amir
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹، ۱۳:۲۶
فکری به درد استقلال نمی خورد این همه بازیکن خوب روی نیمکت نشسته اونوقت آقای فکری مثل مجسمه مات بازی شده وقتی تعویض میکنه مدافع میفرسته تو زمین ، تیم نفسش بریده بعد نمی دونم چرا تعویض نمیکنه چرا از 5 تعویضش استفاده نمیکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر