فهرست
آفریقایی‌ها در صدر اخبار
آفریقایی‌ها در صدر اخبار

آفریقایی‌ها در صدر اخبار

آی اسپورت – کانال‌های خبری و سایت‌های تحلیلی در ۲۴ساعت گذشته سه سوژه آفریقایی داشتند که به‌نظر برای قاره سیاه کمی زیاد می‌آید و در اغلب هفته‌ها یک خبر هم با محوریت یک آفریقایی نداریم. حالا با هم نگاهی داریم به این سه خبر جالب.

بحث در مورد درخشش محمد صلاح، جذاب‌ترین موضوع روز بود. بازیکنی که گل دومش شبیه به گل‌هایی بود که فقط از لئو مسی می‌بینیم و از نظر جیمی کرگر یکی از بهترین خریدهای تاریخ لیورپول است. محمد صلاح در روز بد لیورپولی‌ها که مثل همیشه نبودند و در آنفیلد مجبور به عقب‌نشینی مقابل تاتنهام شده بودند، تیمش را تا آستانه پیروزی پیش برد؛ اما کمک داور بازی با تلاش‌های پیاپی‌اش مانع از برد سرخ‌های مرسی‌ساید شد. واکنش یورگن کلوپ به کمک‌داور بعد از گل هری کین هم از ویدئوهای پربازدید روز گذشته بود. محمد صلاح نه‌تنها از بهترین خریدهای لیورپول بوده، که با توجه به سیاست‌های باشگاه احتمالا بهترین فروش تاریخ باشگاه هم لقب بگیرد. قیمت او از کوتینیو هم بیشتر است و توانایی گل‌زنی فوق‌العاده‌اش او را به بهترین بازیکن در دسترس برای نقل‌وانتقالات تابستانی تبدیل کرده است. مگر اینکه لیورپول سیاست‌های جدیدی را در پیش بگیرد و به دنبال موفقیت باشد تا درآمدزایی. صلاح می‌تواند تبدیل به ستاره تیمی مانند رئال مادرید بشود. باشگاه‌های بزرگ دیگری هم برای به خدمت گرفتنش تلاش خواهند کرد و تابستان آینده یکی از پرتکرارترین اسم‌ها، محمد صلاح خواهد بود. او شانس درخشش در روسیه را هم همراه با تیم ملی مصر دارد.

دومین سوژه‌ای که از آفریقا زیاد در موردش صحبت شد. قهرمانی مراکش در مدلی از جام ملت‌های آفریقا بود. ورژن ضعیف‌تر جام ملت‌های اصلی با میزبانی خود مراکش که یک تبصره ساده دارد: «تنها بازیکنانی در میدان حاضر خواهند بود که در لیگ‌های داخلی کشورها بازی کنند.» در اصل مسابقاتی برای شناساندن استعدادهای کشورهای آفریقایی به استعدادیاب‌ها و فرصتی مناسب برای بازیکنان لیگ‌های آفریقا. اما در ایران به خاطر اشتباهات عمدی و سهوی، با این مسابقات مانند مسابقات اصلی جام ملت‌های آفریقا برخورد شد. سایت‌های زیادی تحلیل نوشتند که ما از امروز با قهرمان اروپا و آفریقا همگروه هستیم و کارمان سخت‌تر شد. اما نگاهی به ترکیب مراکش نشان می‌دهد ما اصلا قرار نیست با این تیم بازی کنیم. نگاهی به تاریخچه مسابقات هم پیام روشنی برایمان دارد. از سه دوره قبلی مسابقات دو بار جمهوری دموکراتیک کنگو قهرمان شده و یک بار تونس و حالا چهارمین دوره را مراکش برده. مراکش تیم خوب و قوی‌ای است. اما این مسابقات اصلا ملاک خوبی برای شناخت این تیم نیست و دوستان و همکاران وقت خود را تلف نکنند.

سوژه سوم بازیکن غنایی استقلال بود که آخرین لحظات قبل از سفرش به ایران پشیمان شده و حتی با وجود ارسال وسایلش به تهران، خودش به ایران سفر نکرد. عده‌ای مشکلات خانوادگی را مطرح کردند و برخی دیگر هم گفتند شنیده که ایران ناامن است! امیدواریم مورد دوم صحت نداشته باشد. تصور اینکه شخصی در غنا فکر کند ایران جای ناامنی‌ست کمی ترسناک است. امیدواریم همان مشکلات خانوادگی بوده باشد و همسر یا نامزدش راضی به حضور او در ایران نشده باشد. استقلال با بیش از ۲۰بازیکن در این زمستان نامه‌نگاری داشته که فقط یک بازیکن به ایران آمد و جذب شد. امیدواریم مسئولان باشگاه با دقت کافی مسیر آینده را ببینند و یادشان نرود چه قرعه سختی در لیگ قهرمانان نصیبشان شده و به قهرمانی احتمالی در جام حذفی دلخوش نباشند.

 

فرهنگستان فوتبال

۵ ۱  
آی اسپورت
2018-02-06 13:59:00
نظر دهید

۱ نظر
مهرداد
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۴۰
خوبه که اصلاح کردین و دیگه ننوشتید جام ملت های آفریقا

این فی الواقع African Nations Championship بود و ربطی به :
جام ملت های افریقا میشه
Africa Cup of Nations

که سال 2019 در کامرون برگزار میشه
دوره قبلش هم سال 2017 تو گابن برگزار شد و کامرون قهرمان شد

نداره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر