فهرست
جای خالی الکسیس
جای خالی الکسیس

جای خالی الکسیس

آی اسپورت – پیش از پیروزی یک بر صفر منچستریونایتد در خانه برنلی، از ژوزه مورینیو پرسیده شد که آیا تصمیم او برای خرید الکسیس سانچس از آرسنال در میانه فصل نشانه‌ای از آن است که تیمش چیزی کم دارد. مورینیو خیلی قاطع جواب داد: «این تیم هیچ چیز کم ندارد. این نه نشانه‌ای از وجود کمبود در تیم ماست نه اینکه به چیزی نیاز داریم. هدف ما فقط بهبود وضعیت تیم برای آینده است.»

چیزی که مورینیو ادعا می‌کرد این بود که انتقال ستاره شیلیایی آرسنال به اولدترافورد در ماه ژانویه، بیشتر بازتابی از کیفیت کاری بازیکن است تا کمبودهای یونایتد. واقعیت اما این است که من‌یونایتد یکی مانند سانچس را کم داشته است. من‌یونایتد برخلاف رقبایش بازیکنی که به طور منظم بتواند سرنوشت بازی‌ها را تغییر دهد، نداشت. در منچسترسیتی سرخیو آگوئرو هست اگر نخواهیم از دبروین، سیلوا و... نام ببریم. در چلسی ادن آزار چنین نقشی دارد. لیورپول فیلیپه کوتینیو را داشت و حالا محمد صلاح. تاتنهام هری کین را دارد و آرسنال هم تا الان الکسیس سانچس را داشت.

همه اینها از آن دسته بازیکنانی هستند که ارزش پولی که برای خریدشان پرداخت می‌شود را دارند و اینکه منچستریونایتد برای خرید بازیکنی مانند الکسیس سانچس چنین رقمی خرج کرده - در حالی که می‌توانست او را در پایان فصل به‌عنوان بازیکن آزاد به چنگ آورد – خیلی چیزها را می‌گوید.

یک نگاه گذرا به فهرست این تیم در تورف مور به شما می‌گوید که یونایتد از بابت داشتن بازیکنان نامدار و ستاره‌های معروف کمبود ندارد اما در مورد بازیکنانی که می‌توانند سرنوشت بازی را عوض کنند شاید وضعیت اینگونه نباشد. این بار این آنتونی مارسیال بود که با زدن سومین گل خود در سه بازی اخیرش در لیگ برتر، زمینه‌ساز برد سخت و حداقلی یونایتد در خانه برنلی شد. این چهارمین برد متوالی من‌یونایتد در تمامی رقابت‌ها بود و این آمار را هم نباید نادیده گرفت. این مهاجم فرانسوی توسط روملو لوکاکو صاحب توپ شد، بازیکنی که با وجود انتقاداتی که از او می‌شود، در این فصل 17 بار گلزنی کرده است. پل پوگبا هم در این فصل لیگ برتر 9 پاس گل داده است و می‌تواند استعداد گلزنی هم‌‌تیمی‌هایی مانند خوان ماتا و مارکوس راشفورد را شکوفا کند. نمی‌توان گفت منچستریونایتد در خط حمله‌اش کمبود کیفیت دارد اما اگر مورینیو می‌‌خواهد منچستریونایتد را در انگلیس و اروپا به سطحی بالاتر از این برساند، باید بداند و می‌داند که باید قدر کوچکترین فرصت برای خرید یک بازیکن طراز اول را بداند و الان در مورد سانچس دارد همین کار را انجام می‌دهد، حتی اگر این بازیکن شیلیایی در شرف 30 سالگی باشد.

امید نهایی البته این است که سانچس بتواند همان درخششی را به بازی یونایتد بدهد که اریک کانتونا به بازی شیاطین سرخ در اولین فصل قهرمانی‌اش با این تیم در لیگ برتر در سال 1993 داد؛ کاری که روبین فان‌پرسی 20 سال بعد تکرار کرد. چیزی که در آن تردیدی وجود ندارد این واقعیت است که یونایتد هنوز جای پیشرفت دارد. در نیمه اول بازی‌اش در تورف مور، عملکرد منچستریونایتد به اندازه رنگ پیراهنش خاکستری و اکثر حرکات این تیم قابل پیش‌بینی بود. مردان مورینیو برای نفوذ به خط دفاعی برنلی مشکل داشتند؛ تیمی که در هشت بازی اخیرش نبرده است اگرچه موقعیت‌های گلزنی‌شان تا حدودی بهتر از میزبان بود. با این حال حتی با وجود ورود سانچس هم نباید انتظار دریایی از تغییرات را در سبک بازی یونایتد داشت چون برای مورینیو دفاع همیشه مهم‌تر از حمله بوده است و نباید توقع داشت که با آمدن این ستاره شیلیایی یونایتد به سبکی مانند سیتی هجومی بازی کند.

 

دیلی‌میل

۴    
آی اسپورت
2018-01-22 17:12:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر